reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

a u nas maly butle odrzucil calkowicie, wczesniej ladnie pil, a teraz zatyka usta wypycha jezykiem i za zadne skarby nie chce, krzywi sie i czerwony na twarzy a to moje mleczko tylko z tym priobiotykiem co na sluzowate kupki ma brac i nie wiem czy butle zmieniac, jak wczesniej z niej pil? co mam robic?
 
reklama
ja kropelki podawalam lyzeczka a debridat strzykawka z moim mlekiem, bo butle tez wypychal. ale dzisiaj juz na wieczor zjadl ladnie 100 ml prawie. powiedzcie mi prosze kochane te co karmia sztucznie, ak wy dajecie mleko wedlug wagi czy tak jak na opakowaniu. ja decyzje podjelam po wysluchaniu poloznej. pediatra mowil, ze dieta, ale dieta gowno dawala, a maly byl jak diabelek normalnie. dzisiaj za to odpukac, spokojny po butli, plakal tylko podczas karmienia, ze wzgledu na butle. ale po karmieniu uspokajalam go na swojej klacie;p sluchal serca i lulu, raz tylko probowal dotrzec do zrodla mleczka.
 
strip a co jadłaś będąc na tej diecie? ja już nie wiem czy chodzi o moje mleko - którego daję mało, czy o to, że po bebilonie pepti mojemu dziecku jakoś trudniej idzie robienie kupy niż po poprzednim mleku i męczy się :-( to chyba też możliwe, że po zmianie mleka tak się zrobiło?
 
moj jest na pepti 1 dzien, ale jeszcze kupki nei blyo.
co do diety: tylko piers z kurczaka indyka, wedlina tylko drob lub indyk, warzywa: marchew, buraczki, ziemniaki, zero jajek, mleka, owoce: jablka, pieczona gruszka, soki przecierowe pol na pol z woda, lub kompot truskawkowy.
woda mineralna do picia herbatka dla karmiacych.
ze slodyczy herbatniki holenderskie, tylko maka bez jaj i mleka.
no i odstaiwlam rybe jak kazala polozna. nie widzialam porpawy, moze za krotko czekalam... ale poniewaz od dzis lub jutra antybiotyk, musialam przejsc na pepti wczesniej ze dwa dni zeby malego przywyczaic, bo z antybiotykiem nie pokarmie. a nie wiem ile bede go brac pewnie dlugo. bo rana sie syfi neimilosiernie.
 
nie wiem dzis sie dowiem ,ale gdybym nie mogla karmic, to musialam sprobowac z tym sztucznym, bo po tych zabiegach z rana ledwo co chodze, A. wyjechal dzis na 4 dni, mama juz nie ma urlopu, a ja sama z malym wyjcem mialabym go odzwyczajac od cycy, to by nie przeszlo.
wczoraj musialam wyjsc z domu zeby nie widziec jak on placze przy butli jak mu mama moja dawala.
i juz sama nie wiem czy postarac sie utrzymac mleko czy olac temat.
 
hej Dziewczynki
Mam pytanie do mam które odciagaja pokarm. Ile jesteście w stanie odciagnąć za jednym razem. Bo u mnie to jakaś lipa straszna. Czasem mi sie uda 60 ml z jednego ,ale to max. Ale przeważnie z 2 tyle sciagam i sie martwie, ze chyba mama mało tego pokarmu .
 
ja nie pomogę, bo ściągam rzadko, więc i pokarmu coraz mniej, staram się, żeby mały na dwa posiłki miał mojego mleczka, chociaż teraz na trochę odstawiłam go całkiem od piersi, żeby zobaczyć czy po tym będzie mu lepiej z brzuszkiem.
ja też mam taką dietę i ona mi nawet pasuje ;-) bo na moje kilogramy ma pozytywny wpływ ;-)
 
Sarisa - jak na 2 tyg po porodzie 60ml z 1 piersi to super moim zdaniem. No i napisz przede wszystkim czy tylko odciagasz i maluch nie pije z piersi, czy go karmisz piersią i dodatkowo jeszcze odciągasz? No i ile razy dziennie odciągasz, bo to tez robi różnice.
 
reklama
ale mam pytanie. jak to jest z przepajaniem przy sztucznym i jakie porcje i co ile dajecie swoim maluszkom? moj narazie je po troszku, bo za duzo na raz nie chce zjesc przwyczaja sie dopiero.

ja mojej podaję 100 ml mieszanki i wtedy kiedy mi płacze między karmieniami (staram sie karmić co 3 godz bo podobno tyle brzuszek potrzebuje żeby strawić sztuczne mleczko) podaję przegotowaną wodę - powinno sie podać jej przez całą dobę tyle ile wynosi jedna porcja mieszanki czyli 100 ml ale u nas nigdy tyle nie ma bo mała po prostu nie chce pić wody. czasem dodaję do wody trochę mleczka żeby smak zmienić - wtedy chętniej ciągnie.

A odnośnie porcji mieszanki: ja to robię metodę prób i błędów - nie patrze na wskazania na opakowaniu. Wcześniej dawałam małej cyca + 60 ml butli i wystarczało. Więc pierwszą samodzielną mieszankę przygotowałam na 90 ml i mała zjadła wszyściutko. Więc kolejna butelka była na 100 ml i troszkę pyza zostawiła. I teraz też tak jest że to 100 jest takie optymalne: jak wciągnie wszystko to nie płacze i ładnie zasypia, czasem coś tam zostawi. Najlepiej obserwować maluszka - on najlepiej podpowie ile potrzebuje. Zawsze warto przygotować troszkę więcej wtedy ma się pewność że maluszek zjadł tyle ile chciał i głodny nie jest.
 
Do góry