reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

a co zrobiłaś, że jest o niebo lepiej?

Mleko dostalam dopiero 6stego dnia i bylo go malo, wiec za rada kolezanku, ktora ma juz roczna core, karmilam godzine piersia- pol godz jedna, potem druga, a potem pol godziny sciagalam pokarm. Bylo tego baaardzo malo, Pawel sie nie najadal,ale po 2 dobach ilisc pokarmu wzrosla. Potem ze 2 dni tylko sciagalam-siedzilam non stop przykuta do laktatora, w miedzyczasie dokarmialam tez sztucznym. Teraz karmie piersia i sciagam pokarm po jedzeniu z tej 'wyssanej piersi'. Poki co tej doby wypil tylko 160mil sztucznego, reszta moje. No tylko jestem wykonczona...Ale robie wszystko,zeby ruszyc 'pelna para'. Aha, no i pije litry plynow- tone mleka, kakao i bawarki.

A jak u Ciebie idzie?
 
reklama
A ja mam doła... karmię tylko piersią, ale od tygodnia Artek ma śluzowe, kwaśne w zapachu kupki. Do tego całymi dniami wisiałby na cycu. Trochę poje i śpi...Dziś przyszła moja Medela Mini Electric, ściągnęłam 60 ml z piersi... nie wiem czy to mało? ale chyba tak???
Cycki mam miękkie, zero nabrzmienia, sutki jakby suche, z wody odciągnięte...
Do tego Artek prawie nie śpi w dzień i martwię się, że za mało śpi. Nie mam kogo się poradzic, Wy piszecie o lekarzach, położnych... moja położna ma mnie w dupie...
 
suga.. jesli chcesz wzmóc laktacje to poelcam sciaganie po kazdym posiłku przez 10 minut - nawet jak nic nie leci. A mały przybiera na wadze? Ja dzis zakupiłam herbatke i kawę BOCIANEK z medeli - chyba działa ale zobaczymy jak bedzie dalej czy podziała trwale :)
 
dzięki onesmile ! ja to można powiedzieć, że dokarmiam tylko swoim, ale muszę dbać o tę laktację, bo jest gorzej
 
byl u nas dzis lekarz. po dlugiej rozmowie poradzila odstawic cyca zupelnie i dawac tylko pepti... maly dostal dzis cyca i butla pluje mieszane karmienie sie nie sprawdzi. do tego pod wieczor juz byl niespokojny, i znow prezenie i giecie sie przy cycu nerwu orkopne i ryk.. ja juz nie wiem co go uczula, pediatra mowil, ze mogs to byc zboza tez, i ona nie poleca karmienia cycem mi bo padne z glodu, moj zly nastroj wyczuje dziecko, a do tego w moim stanie plus antybiotyk niewskazana taka rygorystyczna dieta.., odpadlyby zboza, mleczne, jaja, ryby, wiekszosc owocow i warzyw :|
zaplakana jestem bo dzis bylo tak cudownie znow poczuc maluszka obok karmic go i wogole...... nie wiem ja gorzej zniose odstawienie od cyca niz on.... tak bardzo kocham go karmic piersia.... z butla nie ma tej bliskosci miedzy mna a nim.... jakas deprecha mi sie chyba przypaletala
 
strip wspolczuje ogranoczen a co do deprechy to moja tesciowa mowila ze jak sie konczy karmic to 90% bab lapie dola.
sugar- nie wzne ile sciagasz, wazne ze to twoje i najbogatsze w to co dziec potrzebuje,ja sciagam z obu tez 60, czasem mniej (jak bylam zestresiona) a ja np sciagam 2x dzien po 60 i wtedy albo mloda ma dwie butle po 60 albo 1 x120, a potrafi tyle wrzucic:pppp zauwazylam ze kolo poludnia i poznym wieczorm wcina dawki ze hoho, cyc+90 aczasem 140!!!
 
ja jak nie karmilam wczoraj to z dwoch cycow 250 odciagalam co dwie godizny! a i tak maly zastoj sie zrobil w prawym cycu..... dop obwiazywanie i spirytus w nocy troche zatrzymaly rzeke mleka
 
Pije tego Bocianka ale chyba ***** działa. Będę po karmieniach odciągała... A może ja mam dośc mleka, tylko Artek je pożera na bieżąco, skoro wisi i wisi na cycku?

Ale jaja ocenzurowało mi kał na g :-) ;-)
 
byl u nas dzis lekarz. po dlugiej rozmowie poradzila odstawic cyca zupelnie i dawac tylko pepti... maly dostal dzis cyca i butla pluje mieszane karmienie sie nie sprawdzi. do tego pod wieczor juz byl niespokojny, i znow prezenie i giecie sie przy cycu nerwu orkopne i ryk.. ja juz nie wiem co go uczula, pediatra mowil, ze mogs to byc zboza tez, i ona nie poleca karmienia cycem mi bo padne z glodu, moj zly nastroj wyczuje dziecko, a do tego w moim stanie plus antybiotyk niewskazana taka rygorystyczna dieta.., odpadlyby zboza, mleczne, jaja, ryby, wiekszosc owocow i warzyw :|
zaplakana jestem bo dzis bylo tak cudownie znow poczuc maluszka obok karmic go i wogole...... nie wiem ja gorzej zniose odstawienie od cyca niz on.... tak bardzo kocham go karmic piersia.... z butla nie ma tej bliskosci miedzy mna a nim.... jakas deprecha mi sie chyba przypaletala


ja doła z powodu odstawienia już przeżyłam i sie jakoś zbieram po tym wszystkim. Musisz znaleźć w tym dobre strony: najważniejsze że Twoje maleństwo nie bedzie cierpiało z powodu bóli, będzie dużo spokojniejszy i najedzony. Ja jak usłyszałam że mam małą odstawić od piersi to myślałam że sie rozpłacze u lekarki a ona mi na to: "lepiej żeby Pani płakała czy córka?" teraz już niemal całkowicie karmię butlą ale robie wszystko zeby to były podobnie intymne chwile co kiedyś: rozbieram się maksymalnie żeby mała mogła poczuć moje ciepło, przytulam ją i patrze w te jej cudne ślipka jak wciąga. Na razie mała karmię tylko ja, bo to nadal są tylko nasze chwile pełne bliskości i miłości. I może właśnie dlatego córci nie brakuje już cyca bo staram się jej potrzebę przytulenia do mnie zaspokoić podczas każdego z karmień..

bo przecież nie to czy butelka czy pierś się liczy ale to jak jak zostanie ono podane.
 
reklama
Mi też lekarka kazała małą odstawić ale mała się nie dała i za nic nie chce Bebilonu pepti pić. Zamiast tego odstawilam wszystkie witaminy łącznie z K i D i co? problemy z brzuszkiem zniknęły a kupki są znowu żółte :-) tylko wysypka na buzi nam jeszcze została...
 
Do góry