reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

Dziewczynki karmiące sztucznym mlekiem lub dokarmiające mam pytanko. Jak to jest z tą wodą do przygotowania mieszanki? Bo ja mam w domu Bebiko tak w razie czego i czytałam że wodę trzeba gotować 5 minut i potem ostudzić i dopiero proszek wsypać. Jak to jest z tym przygotowywaniem mleka np w nocy? Bo jakby to robić przed podaniem to strasznie długo dziecko by czekało. Proszę, uświadomcie mnie :)
 
reklama
Zawsze możesz mieć przygotowaną wodę w podgrzewaczu i wtedy od razu robisz mleczko. Ja na początku przy pierwszym dziecku też gotowałam czekałam ale potem poszłam na łatwiznę i do przegotowanej gorącej wody dolewałam zinej mineralnej i było ok. Małej nic nigdy nie było. Wszystko zależy od podejśćia, tak samo jak z wyparzaniem butelek (czy wręcz gotowaniem ich), ja tylko przelewam wrzątkiem, czasem nawet o tym zapomnę i tylko umyję i też tragedii nie ma.
 
ja mam przegotowana mineralke w termosie ciepla jest, i chlodna w malym ganruszku. jak maly sie budzi to ciach mieszam w buteleczce, sypie proszek i w minutke mam mleczko. na zapas 4 wygotowane butle klade na stole wiec nic nie myje w nocy i nie latam. skapitulowalam dalam malemu cyca... a to bylo rano i juz zaczyna poplakiwac na kolke....
 
Ja odciagam sporadycznie - jak czuje że cycki full a mały olewa temat i spi, jeszcze niedawno ściagałam z obu ok 60-70, a od 2 dni jest coraz więcej, wczoraj np 150 z 2 cycków. Mój je zazwyczaj 7 razy na dobe i zazwyczaj obie piersi "do dna" aż sie flaczki z nich robią :) Co jakis czas go waże przed i po karmieniu i zazwyczaj wazy ok 120g więcej po wiec chyba sie najada, chociaż w minionym tygodniu miał mega głoda i kilka razy trzeba było dokarmić mieszanką i nie wiem jak to robił ale wciagał 2 cycki + 90 mieszanki. Kupiłam herbatke i kawke bocianek i wg mnie jest bardzo dobra - efekty nie smak... Poza tym pije bardzo duzo i coś lepiej z tym mlekiem jest :)
 
ja mam przegotowaną wodę porozlewaną w przygotowane butle i potem kolejno siup do podgrzewacza, jak jedną wyciagam to drugą wkładam i zawsze jestem gotowa na zrobienie herbatki czy mleczka. Jak nie maiałam podgrzewacza to mieszałam gorącą wodę z tą już wystudzoną.
 
Ja problemu z tym nie mam bo mam czajnik ,który podgrzewa do 40 stopni .Wiec jak musze mieszanke zrobić to trwa to minutke.
 
Witam dziewczyny po dlugiej przerwie,
walczylam i walcze z laktacja, chodz niedospana, od rana do wieczora juz sama, maz wrocil do pracy. Nie mialam czasu pisac, ale dzis Pawel ladnie spal (3.5 godziny miedzy karmieniami) i jestem wyspana i moge do Was zajrzec. Postaram sie juz od teraz regularnie.

Generalnie karmie cycem, ale wciaz jakos mam malo pokarmu. Czasem tez sciagam i dokarmiam sciagnietym,ale na noc i w nocy daje sztuczne, bo maly sie nie najada. Wciaz bardzo pracuje nad ta moja mleczrnia i juz jest niebo lepiej niz tydzien temu, wiec moze sie jeszcze uda sztuczne odstawic.
Rano jesli uda mi sie sciagnac z jednego cyca 60-90 to jest super, wieczorem duzo mniej.
Pawel je regularnie co 2.5-3 godziny, ale czasem nie wystarcza mi pokarmu. Wlasnie sie budzi na karmienie. Bede potem.
 
reklama
Do góry