reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

z butelek polecam Philips Avent, te antykolkowe Air Flow czy jakoś tak. Mają szerokie smoczki przypominające pierś, no i dziecko musi się też trochę namęczyć przy ssaniu żeby się najeść. Ja taką karmię małego. Mam też butelkę Medeli od laktatora i tam smoczek do bani jest. Leci z niego za bardzo i mały się dławi, a po drugie smoczek jest wąski strasznie i on go całego do buzi sobie wpycha,tak że usta ma aż na plastikowej nakrętce od smoczka... Więc jak coś to polecam te butelki Aventu albo inne z szerokim smoczkiem.
 
reklama
strip jak to możliwe, że kupiłaś mleczko za 4,99?? u nas kosztowało ciut ponad 11 ;/ i na doz.pl też widziałam, że tyle kosztuje...
 
ja za nasze pepti zapłaciłam 8,99 więc super Ci się cena trafiła Stripp!

Po kilku nieprzespanych nocach wreszcie trafiliśmy na super lekarkę. Przebadała gruntowanie małą od włosków po paznokcie u stópek. Po analizie naszych brzuszkowych przeżyć kazała małą przestawić na bebilon pepti i całkowicie odstawić od piersi na dwie doby bo według niej małą zdecydowanie coś uczula: albo moje mleczko, albo mieszanka. Po odstawieniu od piersi mała stała się aniołkiem. Grzecznie śpi, je co trzy godziny..wreszcie nie towarzyszy temu wielki płacz i prężenie brzuszka. Po tych dwóch dobach miałam podać małej pierś ale będąc na bardzo rygorystycznej diecie. Z tym że moje Kochanie już nie jest cycem kompletnie zainteresowane, tak mu butelka przypadła do gustu . Teraz mleczko z piersi jest tylko dodatkiem, ale jakoś to przeżyłam, najważniejsze,że mała jest zadowolona i najedzona. Jedyny mankament to taki że mała po pepti ma mega zaparcia. Lekarka poleciła spróbować przestawić Ize na mleczko HA to powinny zniknąć bo pepti poleca sie też na biegunki stąd u niektórych dzieciaczków te zaparcia. Od paru dni stopniowo mieszam małej pepti z bebilonem HA i jak na razie super, dziś dostała samo HA i ślicznie zasnęła.. wreszcie po tylu brzuszkowych przejściach możemy odetchnąć :D!
 
Alicja, ja mam to samo zalecenie żeby zrobić test z odstawieniem od piersi, jakoś nie mogę się przemóc, tym bardziej że Maja bez cyca ani rusz no i nie chce butli...
 
cass
my od dzisiaj na bebilonie pepti...
plakac mi sie chce jak odciagam mleko i wylewam, ale u nas nie przeszlo z dieta hypoalergiczna, maly coraz bardziej wysypany, ryk bez przerwy. co prawda mordujemy sie z butla, bo tez mu nei pasuje, ale miedzy karmieniami nie placze... pierwszy raz iwdzialam moje dziecko spokojne. teraz lezy grzecznie w wozeczku. ladnie pryka i nie placze dzis na brzuszek. tylko teskni za cycy... patrzy na mnie z wyrzutem jak mu daje butle i az lezki mu leca jak biore na rece przekreca buzke zeby dostac do piersi. placze z nim bo tak bardzo chcialam karmic piersia... ale widac, ze chyba nic z tego nie bedzie. zoabczymy jak zareaguje na bebilon. jesli bedzie ok to zostaniemy na sztucznym. bo ze wzgledu na moje zdrowie, tez musze miec jakas normalna diete, zwlaszcza przy antybiotykach teraz, i ogolnym pogorszeniu przez ta zakazenie w ranie.
ale mam pytanie. jak to jest z przepajaniem przy sztucznym i jakie porcje i co ile dajecie swoim maluszkom? moj narazie je po troszku, bo za duzo na raz nie chce zjesc przwyczaja sie dopiero.
 
Strip, przykro mi, ale najważniejsze że dzidzia się nie będzie męczyć. Karmienie butlą też jest dobre. Co do podawania picia to nie pomogę bo ja na bebilon przeszłam dopiero jak Zuza miała 5 miesięcy, więc już zaczynaliśmy normalne soczki i wodę podawać.
 
reklama
strip ale sama podjęłaś taką decyzję czy z pediatrą? ja też już nie wiem czy nie zrezygnować z piersi, bo mały dwa dni był spokojny,a dziś znowu ryk :-(
 
Do góry