reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

reklama
a ja od rana mam jazde..
poranne karmienie trwalo 2,5h! uwaga:mala jadla z butelki!!niby sie najadala, przysypiala, a po kilku minutach znow szukanie cyca. Usypialam ja po tym nastepna godzine. Jestem wykonczona... Do tego pokarmu nie starcza mi na wszystkie karmienia.
ZACZYNAM SIE ZALAMYWAC. Czy to ma sens, skoro i tak karmie butelka? sama juz nie wiem. mala cycka chce,ale nie potrafi sobie poradzic, a mnie zaczyna brakowac sil..
ta wit. D to w jakiej dawce ?i od kiedy? a K od 8 doby, tak?
 
Uaaa, przyjaciółka mnie nastraszyła, że jak się nie będę dobrze odżywiać: minimum 5 posiłków dziennie, mięsko, dobre obiadki, to ani się obejrzę, jak mi pokarm zaniknie!!! Jak powiedziałam, że mi aż kapie z piersi, to stwierdziła: "do czasu!" Chyba zacznę zaspakajać mój wilczy apetyt w takim razie!

moriam, jesli podajesz i K i D, to obie od 8 doby. K do końca 3-go miesiąca, D do końca 3-go roku życia.
 
a lekarze na wizycie kontrolnej nie dobierali Wam dawkowania witaminek adekwatnie do rodzaju karmienia?bo widze ze wiele ma watpliwosci.
ja karmie i mieszanka i cycem. cyca mniej. mieszanka cala noc. no i mam podawac D 1/doba, a K 1/3 doby.
dziewczyny, a co ile mamy chodzic na wizyty do pediatry? na te kontrolne?co 2 tyg.?
 
Uaaa, przyjaciółka mnie nastraszyła, że jak się nie będę dobrze odżywiać: minimum 5 posiłków dziennie, mięsko, dobre obiadki, to ani się obejrzę, jak mi pokarm zaniknie!!! Jak powiedziałam, że mi aż kapie z piersi, to stwierdziła: "do czasu!" Chyba zacznę zaspakajać mój wilczy apetyt w takim razie!

moriam, jesli podajesz i K i D, to obie od 8 doby. K do końca 3-go miesiąca, D do końca 3-go roku życia.

Efa, nie strasz mnie! chyba idę pożreć lodówkę bo rzeczywiście nie jest różowo... :-D
Mi kazali dawać D już od początku, w sumie od 3 doby (czyli od pierwszego dnia w domku), a K nie muszę bo mam wbite w książeczkę żeby nie dawać bo już podano dawkę uderzeniową :-)
Witamminę D podaję taką:
http://www.doz.pl/apteka/p48613-D-Vitum_Witamina_D_dla_niemowlat_kapsulki_twist-off_36_szt
ale jest też w jednej kapsułce D+K:
http://www.doz.pl/apteka/p48612-K_i_D_Vitum_Wit.K_i_D_dla_niemowlat_kapsulki_twist-off_36_szt
 
Ostatnia edycja:
my tez dostalismy K w szpitalu i mimo to od 8 doby mam podawac k a witamine d od razu jak do domu wrocilismy
u mnie mleczka jest sporo i tez jak tylko maly przy piersi od razu chce mi sie pic wiec butelka stoi zawsze w zasiegu reki, normalnie kac gigant :)
 
reklama
Ja zamiast VitaD podawac bedE(od jutra ) Devikap-w jednej kropli 500j.m. No ale to na recepte. warto poprosic o nia pediatre. no i cena to ok.4zl
 
Do góry