reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

MORIAM,KAREN ja pije codziennie kawe rano -rozpuszczalna maxwell i z dodatkiem mleka. nie zaszkodzi to dziecku. mnie w szpitalu na sniadanie kawe przynosili i nigdy nie bylo problemu. a ja sie balam na poczatku kawy. pije tylko 1 dziennie ale pije bo bez kawy rano bym padla.
 
reklama
ja mam lewa wieksza, mimo, ze karmie naprzemiennie i z obu mi calkiem dobrze idzie, tylko lewa duzo wieksza
wlasnie sie dowiedzialam, ze wodnisto sluzowate kupki to moga byc od surwych jablek a ja po 2 przynajmniej dziennie pochlanialam ktoras cos slyszala, ze surowych jablek sie nie powinno jesc tylko pieczone lub gotowane?
 
ja wcinam wszystkie owoce poza kiwi bo nienawidze i jest ok, nie moge powiedziec zeby roznica w kupkach byla po jablku
 
Karen kawe można pić. Moja połozna jak była ostatnio to kawe z mężem piła a ja sobie wode nalałam a ona do mnie czemu ja kawy nie pije i czy tylko wode pije? A ja do niej mówię,że kawy nie piję od roku. To powiedziała, że jakbym zmieniła zdanie to mogę spokojnie pić.
Ulisia wiem ,że teamt butelek jest na głównym. My mamy butelki TT i ja jestem z nich bardzo zadowolona , bo małe i wygodne.
A jak sie karmimy to zawsze na 2 cyce. I u mnie chyba w obydwu taka sama ilość w każdym razie bardzo porównywalna.
 
Kawę zbożową piję 1 litr dziennie ale to nie to samo...ta kawa Bocianka dla mnie w ogóle nie jest kawowa więc może spróbuję powoli bardzo małej ilości rozpuszczalnej.
Aniołek ja przy pierwszym dziecku miałam takie obawy bo też mieszkaliśmy razem do tego syn miał ciągle kolki, darł się na okrągło, w ogóle nie spałam i teściowa bardzo mi przy nim pomagała, nawet zabierała na noc a budziła tylko na karmienie, skończył się u mnie lęk że mały potrakuje ją jako mamę, pomyślałam "a niech myśli że ma dwie mamy" nie widzę żadnej wady przywiązania się dziecka do babci, zawsze będziesz go mogła zostawić pod jej opieką i wiesz że będzie mu dobrze jak z tobą, do tego uwierz mi dziecku w pewnym wieku nikt nie zastąpi mamy i tylko ona się liczy.
 
U mnie coś się stało... od dwóch dni niewiele mogę wycisnąć z piersi. Mały się strasznie denerwował przy karmieniu, wypluwał sutek i płakał. Pomyślałam, że może się denerwuje, że mu nie leci. Spróbowałam odciągnąć. No i trafiłam- z dwóch piersi ledwo, ledwo wyciągnęłam 20ml :( Nie wiem co jest grane, jeszcze 3 dni temu odciągałam po 100 z jednej...
 
Ja kawę piję codziennie, rozpuszczalną z jednej łyżeczki i nic się nie dzieje. Gdzieś czytałam że dopiero po 2, 3 mocnych awach dziecko może być niespokojne. Położna powiedziała że mogę pić ale najlepiej do południa.
 
U mnie coś się stało... od dwóch dni niewiele mogę wycisnąć z piersi. Mały się strasznie denerwował przy karmieniu, wypluwał sutek i płakał. Pomyślałam, że może się denerwuje, że mu nie leci. Spróbowałam odciągnąć. No i trafiłam- z dwóch piersi ledwo, ledwo wyciągnęłam 20ml :( Nie wiem co jest grane, jeszcze 3 dni temu odciągałam po 100 z jednej...
Miałam dokładnie to samo - gdyby nie mieszanka to Mała zapłakałaby się z głodu! I ja na to wpadłam po paru dniach niestety - co przeszłam to moje. Współczuję. Teraz mam laktację rozhulaną na dobre, ale mieszanki też czasem trochę dodaję, jak młoda ma fazę na butelkę a nie cyca akurat.
 
reklama
Ja piję herbatę czarną od początku na przemian z owocowymi i nie widzę żadnych objawów niepokojących u mojego synka. Kawy natomiast nie pijam więc się nie wypowiem,ale słyszałam że można pić ale nie w wielkich ilościach.
 
Do góry