reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersia

Mam pytanko ile wasze dzidzie ważą?
Jak widze po suwaczkach to są mniej więcej w tym samym wieku. Moja ma 2 mies i 2 tyg i waży 4900, a przy urodzeniu ważyła 3300. Pytam bo dziś byłam u lekarza i ponoc mała jest w niskim przedziale na siatce centylowej. Nie chce ją karmic modyfikowanym bo je ładnie pierś ale jeżeli przybiera za mało, dlatego pytam.


Moja urodziła sie z waga 3100 i jak miała równo 2tyg to wazyła 4600. To też nie za wiele, miesci się w 25centylu. ale przybiera od 175 - 200g dziennie, wiec to znaczy ze jest ok. Moj pediatra jest tego samego zdania i mam karmic tylko piersią. To jej siatka centylowa:
Dziewczynka, 2 miesiące -Siatki Centylowe - prawidłowy rozwój dziecka



Polecam założyć swoją, wtedy bedziesz wiedziec czy wszystko jest OK.
Siatki Centylowe - sprawdź wagę dziecka - prawidłowy rozwój dziecka Tak naprawde nie wazne czy miesci sie w 50% czy tylko w 25%, ale, że równo przybiera w danym przedziale. Niebezpieczne jest jak nagle spadnie waga np.: z 50% do 10%.
 
reklama
No tak, slyszalam jak jest w polskich szpitalach. Ja rodzilam w Szkocji, tutaj jest inny swiat, inne warunki calkiem i inna rola poloznych, najwazniejsze ze sie nie poddajesz, ja na pewno bym sama nie dala rady na poczatku, bo musialam odciagac i nie moglam karmic, polozne ze mna masowalypiersi, pokazywaly techniki rozne, takze one przystawialy mi mala az sie nauczyla ciagnac. Gdyby nie one to bym sie poddala juz na drugi dzien...

Mną targały mieszane uczucia nawet takie, że nienawidziłam karmic i ciągle się wsciekałam, kto powiedział, że karmienie piersią jest takie piękne....... Dostałam zapalenia piersi i musiałam przystawiac synka. Musialam to robic bo niby mleka malo na wykarmienie ale przybieraly piersi, wiec co mialam robic. Wielokrotnie odgrazalam sie w domu, że pojde do ginekologa nich powstrzyma mi laktację. Bylam na maxa wkurzona ale karmilam-nie wiem czemu tak mi sumienie kazalo. Skoro nawet mial mi syn wyciągnąc z piersi te 20 ml to lepsze to niz nic. Lekarz pediatra się mnie raz zapytal wprost-to chce Pani karmic czy nie, a ja nie potrafilam odpowiedziec. Pewnie nie chcialam ale wiedzialam, że to dla synka najlepsze-matczyna miłośc. Wylam z bolu i karmiłam. Pamiętam jak rodzilam, nie martwilam sie o siebie tylko martwilam sie o dziecko i probowalam sie nie denerwowac, oddychac jak nalezy itd, oby tylko jemu tętno nie skakało-położna co jakiś czas przystawiała ktg i mówiła-"Oliwierek czuje się dobrze i pozdrawia". Jestem świrnięta ale chciałabym poród ten przeżyc jeszcze raz, albo móc go obejrzec :tak:
Teraz karmimy sie bez bólu a po 2,5 msc odstawiliśmy nakładki-uwierzyłby ktos, że po takim czasie synek nauczy się ciągnąc samą piers??? A ja podtrzymuję karmienie mimo, że ostatnio synek mi się wywija po 5 minutach, ide ściągac mimo, ze sciągnę 30 ml (cycki moje nie lubią laktatora), dokarmiam butelką moim bądz Pepti. A zachowuję cycusia bo co innego jest lepszego jak dzidziuś jest smutny lub cos go boli itd-maminy cyś.
 
Wielkie dzięki dziewczyny, za porady. Muszę zajrzec na podane strony dot. siatek. Jednak widze, że Wasze bobasy przybierają znaczniej niż moja. Raz jeszcze dzięki.
 
Moja urodziła sie z waga 3100 i jak miała równo 2tyg to wazyła 4600. To też nie za wiele, miesci się w 25centylu. ale przybiera od 175 - 200g dziennie, wiec to znaczy ze jest ok. Moj pediatra jest tego samego zdania i mam karmic tylko piersią. To jej siatka centylowa:
Dziewczynka, 2 miesiące -Siatki Centylowe - prawidłowy rozwój dziecka



Polecam założyć swoją, wtedy bedziesz wiedziec czy wszystko jest OK.
Siatki Centylowe - sprawdź wagę dziecka - prawidłowy rozwój dziecka Tak naprawde nie wazne czy miesci sie w 50% czy tylko w 25%, ale, że równo przybiera w danym przedziale. Niebezpieczne jest jak nagle spadnie waga np.: z 50% do 10%.
Bardzo dziekuję, założyłam sobie konto. Widzę, że nasze dzieciaki mieszczą się w tych samych centylach. A jaka długie było przy urodzeniu Wasze maleństwo?



 
Czy Wasze dzieci tez smieja sie do piersi?
Co dzis przystawiam Joasie to nie tylko macha raczkami jak zawsze ale i smieje sie glosno i wydaje takie ucieszone piski ze zaraz cycek bedzie :-D
 
A jakim mlekiem dokarmiasz, bo jak mu juz podam tą butle (ale sporadycznie) to daje bebiko koszt 10zl i je normalnie. jestem tylko ciekawa czy moze to twoje mleczko by u nas pomoglo na kupki :confused::baffled::confused:
:cool2:
cow and gate comfort, chyba cos takiego jak bebilon pepti albo nutramigen. na kupki zdecydowanie pomoglo. teraz albo codziennie albo co 2-3 dni i juz sie nie meczy :tak: dostaje jedna butelke 125ml dziennie,ale zwykle zjada ok 90ml.reszte pija ja, bo mi smakuje :-D
 
reklama
Do góry