reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią - linki, porady, itp

Renee moja Anielka w tej kwestii to Pitbull, jak jeszcze nie daj Boże idzie wtedy bączek to jeszcze macha głową na boki w tył i w przód a ja sie drę...
 
reklama
Dziewczyny czy orientujecie się czy mogą pić herbatę z sokiem z malin?? Pisałam że jestem przeziębiona i moze herbata z malinami by mi pomogła :dry::dry:
tylko nie wiem czy mogę wprowadzić maliny czy nie
 
Mychus ja malinki wpierdzielam od kilku tygodni i dzięki Bogu nic się po nich Wojtusiowi nie dzieje:) więc próbuj:))
 
Mycha tez mi się wydaje, że sok z malin nie powinien małej zaszkodzić.;-)

Dziewczyny czy Wy duzo pijecie, bo ja się tak zastanawiam czy przypadkiem nie pije za mało i dlatego to mleko mam w marnych ilościach. Czy ktoś wie ile powinna wypijać płynów kobieta karmiąca?
 
a chudnąca kobieta karmiąca ok 3 litrów :D - ale dolicz wszystką wode którą spożywasz w herbaktach, kawkach, zupkach i innych..
 
Przypomnialo mi sie dzisiaj,ze ostatnio w jakiejs gazecie dla mam wyczytalam,ze kwas foliowy wspomaga laktacje. :-) No,a dzis przegladalam najnowsze "Mamo to ja" i tam jest artykul o karmieniu piersia i klopotach z tym zwiazanych. ;-) M.in.:

"
Brodawki Cie bola lub sa popekane - posmaruj je kilka razy dziennie mascia CASTOR EQUI. Przyspieszy gojenie,zlagodzi bol i sprawi,ze karmienie znow stanie sie dla Ciebie przyjemnoscia. Masci nie musisz zmywac przed kazdym podaniem maluszkowi piersi. Nie wplywa ona na smak pokarmu,a skladniki sa tak dobrane,ze na pewno nie zaszkodza dziecku."

"
Czujesz,ze masz przepelnione piersi - to tzw. nawal mleczny. Karm maluszka jak najczesciej. Pomaga ssanie dwa razy dziennie homeopatycznych granulek APIS MELLIFICA 9CH. Dzieki temu pokarm bedzie latwiej wyplywal z piersi,zmniejszy sie ich obrzek oraz stan zapalny."

"
Masz za malo pokarmu - poloz sie z dzieckiem do lozka i podawaj mu piers tyle razy,ile chce ja ssac. Duzo pij. Dwa razy dziennie ssij po 5 granulek RICINUS COMUNIS 5CH. To pobudzi laktacje."

Moze ktorejs z Was sie to przyda. ;-) Nie przepisywalam wszystkiego,bo nie mam czasu,ale,jak cos,to w "Mamo to ja" mozna wiecej poczytac. ;-)
 
Kobietki!
Pomocy!
Chce zwiekszyc ilosc mleczka odciagajac go z piersi bo i tak z prawej odciagam bo mam tam ranke i piekielnie boli a maly nie chce ssac przez oslonke bo sie drze, ale odciagam recznie (bo zwyklym laktatorem z gumowa gruszka nie potrafie)i mam juz tego serdecznie dosc, wiec zastanawiam sie nad kupnem laktatora elektrycznego, zasilanego na batreie lub z sieci-czy ktoras z Was uzywala moze takiego? Czy faktycznie szybko i latwo sie nim odciaga mleczko?Slyszalyscie cos na ten temat?Widzialam oferte na allegro laktatora elektrycznego Gaja za 124zl firmy tofi.
 
reklama
Do góry