reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią - linki, porady, itp

reklama
Kurde, to moje mleko to straszne badziewie:-( :sick: ! Kiedyś jak odciągnęłam laktatorem i troche postało, to aż śmietanka się odkładała na wierzchu;-) , a teraz to normalnie sama woda zabarwiona na biało:-(. Po herbatce mlekopędnej może faktycznie jest go trochę więcej ale jakość niestety się nie zmieniła:-( i nie rozumiem czemu jeszcze tak niedawno miałam tłuste dobre mleko a teraz takie byle co.:confused:
 
rene bo na poczatku karmienia leci wlasnie ta woda im dluzej karmisz tym tlusciejsze; zanim dasz cyca odciagnij troszke zeby dziecko dostalo juz to lepsze; nie czytalam wszystkich twoich postow niestety brak czasu ale jak dziecku wystarcza co je to spoko; a jak nie to jak skonczy dziecko jesc to wtedy odicagnij zeby cyce byly puste wtedy wiecej produkowac zaczna ja odciagalam laktatorem zeby pobudzic laktacje i dzialalo;
 
Nie Dzikusko, u mnie leci przez cały czas woda. Widzę jak jest w butelce odciągniete, to normalnie ledwo zabarwione na biało, no i z obu cyców raptem 100 ml udaje mi sie odciągnąć-klęska na wszystkich frontach!:-( :sick:
 
Mi udaje się ściągnąć 120ml zaraz po karmieniu ale i tak mam wrażenie że mam coraz mniej mleka. Najgorzej jest popołudniu. Zresztą Igor jest bardzo niecierpliwy i jak nie leci to się drze jak opentany. Dobrze, że Nataszka tak łatwo się nie poddaje i ssa do skutku. Nie wiem tylko czy potem pada ze zmęczenia czy z najedzenia.
 
Renee
w dzień zazwyczaj mleczko jest bardziej odtłuszczone. Jakbyś ściągnęła mleko w nocy zobaczyłabyś, że jest ono innej "jakości", bo innych składników potrzebuje dziecko w dzień a innych w nocy. A córcia przybiera na wadze? Jesli tak, to na razie nie masz co się denerwowac na zapas.
 
Witaj Leyna dawno Cie u nas nie było, zaglądaj częściej.:-) ;-) W nocy to mi sie nie chce odciągać:-p , ale na początku jak odciągałam często to nawet w dzien mleczko było tłuściutkie ze śmietanką a teraz nie!:-( Na wadze mała przybiera ale wydaje mi sie że trochę mniej niż na początku.Chyba bez Bebika już dalej nie pociągniemy.
 
Renee ja też miałam problem z karmieniem. Wydawało mi się, że Piotruś się nie najada i ciągle głodny chodzi. Próbowałam wzmocnić laktację poprzez odciąganie mleka i nic. Udawało mi się odciągnąć między 40-60 ml. A on wciąz ryczał, że chce więcej. Ja się zamartwiałam, mleka było coraz mniej... W końcu uznałam, że ani siebie ani Piotrka męczyć nie ma sensu i po wieczornym karmieniu dawałam mu dodatkowo butlę ze sztucznym mlekiem. Po kilku dniach młodemu wyszła wysypka. Zmieniłam mleko. Wysypka zrobiła się jeszcze gorsza. Odstawiłam sztuczne. Pierwsze dni były paskudne. Piotrek cały czas płakał, bo był głodny. Zaciskałam zęby i karmiłam prawie co pół godziny. To było ponad 2 tygodnie temu. I cóż się okazało... Że w tej chwili żadne sztuczne mleko nie jest nam niezbędne, bo piersi przymuszone do zwiększonego działania stanęły na wysokości zadania i zaczęły produkować więcej mleka :-) Teraz zbliża się 3 miesiąc i Piotr znów żąda więcej jedzenia, ale myślę, że i ten kryzys uda nam się przetrwać, bo dokarmiać sztucznym mlekiem nie mogę - Piotr ma skazę białkową.

Nie poddawaj się, porozmawiaj z lekarzem jak on to widzi i rewentualnie razem z nim wybierz odpowiednie mleko dla córci.
 
Leyna to super, że powróciło Ci mleczko i wystarcza Ci go aby wykarmić Piotrusia ale wiedz, że jeśli było by tego mleczka za mało to możesz poprosić pediatrę o receptę na Bebilon pepti - jest to mleczko dla alergików pokarmowych (skaza białkowa):happy: .
 
reklama
Czy Wasze dzieci tez tak czasami zaciskają dziąsełka w trakcie karmienia cycem?:confused: :baffled: Bo moja ma normalnie uścisk szczęki jak u rotwailera i boli to jak cholera, nie wiem co to będzie jak już jej ząbki wyjdą-chyba mi cycka odgryzie!:szok: :baffled:
 
Do góry