reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie piersią i nie tylko

uwaga, teraz będzie głupie pytanie, ale zupełnie nie wiem jak do tego tematu podejśc...
jak już pisałam zamiast piersi podaję kaszkę ryżową owocową na mleku modyfikowanym 3 razy dziennie (wychodzi ok 300 ml mm na dzień) i zastanawiam się jaka jest ilośc mm w kaszkach mlecznych, tzn czy zamiast kupowac osobno mm i kaszkę mogłabym dawac po prostu kaszkę mleczną?

w ogóle mam wrażenie, że za dużo ma tego cukru w menu... kaszki bez owoców nie zje, a oprócz kaszek dostaje jeszcze jakieś deserki czy jogurty, kurde, nie wiem jak to mądrze rozplanowac, żeby dziecka nie utuczyc...
 
reklama
estragon a nie za dużo tej kaszki 3 razy dziennie?
bo ja mojej daje raz 150ml wody i 4-5 łyżek kaszki.
Rano je cyca tak ok 6, potem ok 9.30-10 zje zupkę potem ok 13 dam jej deserek jak wracam z pracy ok14,30 cyca i na kolację ok 18.00 kaszką i ewentualnie cyca 0 20 jak nie zasnie.
W miedzy czsie jakby bardzo zgłodniała to daje jej jeszcze jogurt.
 
właśnie w tym problem
jak mam mu inaczej podawac mleko???
samego za nic świecie nie wypije, od paru dni jest już na 3, kupiłam nawet smakowe i doopa blada

btw ja na 160 ml daję 3 łyżki kaszki, ale wszystkiego nie zjada, myślę, że gdzieś ok. 100 ml
 
aaa bo Ty mu robisz taką "pitną" kaszkę?
W sumie jak tak mu mało tej kaszki sypiesz to myśle że można i 3 razy na dzień, no i Karolek nie ma problemów z kupkami. U Mai miałam ograniczyć te kaszki ryżowe bo one dodatkowo powodowały takie jakby zaparcia.
 
Majowa mamo nie jestes sama,ja tez jeszcze karmie i tak jak Marzena mam zamiar pokarmic do roku,moze dluzej.no i butla u nas tez nie dziala.

Julita to u ciebie zupka na sniadanie jest;-)
 
Julita podaję ją łyżeczką, ale też zaczynałam od gęstych kaszek i stopniowo coraz bardziej rozrzedzam, bo sobie wymyśliłam, że może w ten sposób nauczy się pic mm, w co już, szczerze mówiąc, wątpię...
 
Estragon ja robię Nikosiowi kaszkę ryżową na bebilon pepti tak jak jest w przepisie poza jak pije butle z tym śmierdziuchem to dosypuje mu trochę kaszki rano z biszkoptem a na wieczór ta na dobranoc z nestle
 
reklama
estragon jesli kaszka ryzowa to wybierz nestle bo jest mniej slodsza od bobovity. kaszki mleczne zawieraja mleko bardziej w skladzie podobne do krowiego niz do mm, maja mniej wartosci odzywczych. posilki mleczne powinny byc w tym wieku 2-3 plus jogurcik, nie ma sensu zebys zmniejszala ilosc dosypywanej do mleka kaszki bo wielkimi krokami zbliza sie moment kiedy dziecko nie powinno juz pic z butli samego mleka i posilki mleczne powinny byc mlekiem z dodatkami podawanym lyzeczka.
 
Do góry