reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie piersią i nie tylko

lenkaa* a moze sprobujcie to mleczko na ktore my sie przerzucilismy czyli hipp plus. czytalam opinie i nie bylo zlych jak to sie zdarza przy innych mlekach. cena tez jest ok bo niecale 13zl za 300g wiec nawet jak sie zmarnuje to nie bedzie szkoda kasy.

dzięki - dziś idziemy do lekarza na kontrolę i jak nie orzeknie że Jasiek ma skazę białkową to spróbuję tego mleczka. Od piątku wysypywało go na buzi i teraz nie wiem czy to alergia na to bebiko, czy ogólnie skaza - zobaczymy.

lenkaa-a co tam znowu u ciebie jest nie tak????

komi spróbowałam odstawić jaskowi bebilon pepti, po wcześniejszym uzgodnieniu z lekarzem, i spróbowac czy będzie już tolerował zwykłe mm, żebym mogła mu podawać w razie "w", bo chciałam kupić tylko kilka buteleczek gotowego mleka zamiast całej puchy której nie zużywamy, no i fajnie by było żeby Jasiek nie pił mleka dla alergików, skoro nie musi, ale jeszcze chyba trzeba to sprawdzić
 
reklama
Pytanie do mam karmiacych cyca,

jak dluzo jedza wasze maluhy i jak czesto,damioan je co 4godziny,pociumka gora 5 min i juz nie chce,ciezko mi wierzyc w to ze w tak krotkim czasie sie najada
 
komi u mnie też ostatnio jakieś dziwne to jedzenie, tzn albo domaga się co 2 godziny albo nie je np 6 godzin i też ledwo 15 minut ciągnie z jednego cyca, a drugiego już nie chce:/

aaa no i strasznie się denerwuje przy jedzeniu, co chwilę puszcze cycka i popłakuje jakby z nerwów
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny nie za wczesnie na takie jedzonko?! przeciez Wasze pociechy zdaza sie jeszcze najesc innych niz mleczko pokarmow. nie bez powodu zaleca sie wprowadzanie nowych posilkow od 5, 6 miesiaca. przeciez maluszki nie maja jeszcze w pelni rozwinietego ukladu pokarmowego i to ze teraz dobrze zareaguja na marchewke czy jabluszko, nie znaczy ze pozniej nie beda mialy klopotow z brzuszkami. nikogo bron boze nie chce krytykowac, kazdy robi jak uwaza, ale ja mam w rodzinie pediatre, ktory stanowczo zakazal przed skonczeniem przez Hanie 5 miesiaca cokolwiek innego niz mleczko podawac.​

opinie z biegiem lat sie zmieniaja. Jak ja bylam mala to w 3 miesiacu (tzn po skonczeniu 3 miesiecy) zaczelam dostawac inne jedzenie, od 4 miesiaca jadlam zupki gotowane z warzyw z wlasnego ogrodka.
Teraz ze wzgledu na alergie itp sa troche inne wytyczne, ale moim zdaniem kazda matka powinna robić jak uważa i nie powinno sie krytykowac innych że robia inaczej.

Co do pediatrow - tu tez mozna znalezc riozne opinie. Twoj znajomy zakazal podawac czegokolwiek do 5 miesiaca, ja na szkole rodzenia uslyszalam ze od 3 miesiaca soczki od 4 zupki,,.,,, W przychodni z kolei dowiedzialam sie ze po 4 miesiacu cokolwiek mam wprowadzac...
 
Komi, mój też teraz ciągnie cyca 5 minut i najedzony, nie wiem czemu tak. Podejrzewam że się kanaliki jakoś poszerzyły i mu więcej leci.
No i histeria przy cycu coraz częściej, pomaga włożenie do rozdartego ryjka kostki mojego zgiętego palca, najpierw ściska ją dziąsłami z całej siły, a potem zaczyna ciumkać i szybko zmieniam na pierś. Czasem trzeba kilka razy, ale działa:tak:
 
Kiedy Cypcio dostaje 120ml już po 2 godzinach jest głodny, a jak daje mu 150ml to wytrzymuje 3-4 godziny.

Postaram się dziś sama go zważyć domowymi sposobami ;)

mnie lekarka powiedziala ze gdy karmie mm to przerwy w karmieniu powinny być min 3h, wiec wydaje mi sie ze lepiej dac 150ml niz zeby za 2 h znowu jadlo
 
Wampi karm dziecko do syta, moja pediatra powiedziala że matka najlepiej wie ile dziecko ma jeść żeby się najeść i żeby ufać intuicji a "osobom" kazać się od.... Bo poskarżyłam jej że są osoby które każę mi Kubę dokarmiać bo na pewno głodny, czyli też wiedzą "lepiej" i dają "dobre rady"
 
no moj Damian dzis mnie zakoczyl,zjadl o 7:30 i potem kolejne karmienie bylo az o 12:30 wiec 5 godzin przerwy!!! Noi possal z 4 minuty i juz dość jedzenia,blam w poradni laktacyjenj i babka powiedziala mi ze niektore wlasnie kobiety maja bardzo szybki wyplyw mleka i maluszki potrafia w 5 minut najesc sie do syta,a u innych wolno leci i wtedy malec moze i 40 min wisiec an cycku,no ale np wczoraj jadl 3 minuty po 4 godzinach od poprzedniego karmienia

acha i w ciagu 4 dni przytyl 100 gram ,wiec chyba kurcze ten typ tak ma:-)
 
reklama
Do góry