reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie piersią i nie tylko

pamietaj ze to nie jest kwestia tego czy Twoje dziecko 'ma potrzebe' i cos mu smakuje tylko dojrzalosci ukladu pokarmowego. ten 4miesiac po skonczeniu ktorego mozna zaczac wprowadzac inne posilki jest ustalony jako moment w ktorym dziecko powinno miec juz na tyle dojrzaly uklad pokarmowy zeby przyjmowac cos innego niz mleko. z pewnoscia tej granicy wiekowej powinny przestrzegac te mamy ktorych dzieci mialy kolki co przeciez ma zwiazek wlasnie z niedojrzalym ukladem pokarmowym. dzieciom bezkolkowym bezpieczniej bedzie podawac kaszki czy sloiczki na poczatku. u nas kolki nie bylo ani razu, ja nie trzymam zadnej diety przy karmieniu piersia, mala zaakceptowala bez problemu wprowadzenie mleka modyfikowanego i herbatki dla dzieci po 4miesiacu zycia wiec sie troche mniej obawiam rewolucji ale na pewno bedziemy ostroznie wprowadzac nowe pokarmy.
u nas na szczęscie też nie było kolki a to co myslelismy ze to kolka to był ten skok rozwojowy 5 tyg:)) wiadomo że będę ostrozna we wprowadzaniu czegoś nowego bez szaleństw i nic na siłe...zobaczymy jak to bedzie może bedzie tylko mleko okaze sie jak widze bebilon 1 je ze smakiem i nie ma żadnych dolegliwości herbatki tez pije a bardzo lubi wode..
 
reklama
Katagorka moja Ola też jest na modyf ale kwestie podawania czegoś innego będę ustalała z pediatrą.
Myślę żę tak ok 4 mca to nastąpi.I też muszę dokupić smoczek.Wampi a jaki będziesz kupowała smoczek do kaszek bo ja też mam z aventu i smoczki powyżej 3 mca są 4 wersje?
 
Mam taka książkę o diecie niemowląt:
U malucha na talerzu. Zdrowa dieta dla niemowląt - Marta Jas-Baran - książki online - księgarnia internetowa Merlin.pl

i tam piszą, że dzieci karmione piersią jeśli są zdrowe i dobrze się rozwijają na rozszerzoną dietę powinny przechodzić od 6 miesiąca. Dzieci na mleku modyfikowanym mogą zacząc od 5 miesiąca.

Jeszcze chciałam zapytac o ból piersi... Niestety zaczęła boleć mnie prawa pierś. Ale nie przez cały czas, tylko jak ją dotknę, albo ucisnę niechcący. Przystawiam małą na zmianę raz do prawej raz do lewej piersi. Nie wiem czy to samo przejdzie, czy może powinnam ją przeaz jakś czas przystawiać tylko do prawej, a z lewej oddciągac pokarm...?
 
afi mnie ostatnio prawa bolała, próbowała ściągać laktatorem ale uszło tylko 40 ml, więc przystawiałam małego do tej bolącej piersi, bo pewnie kanalik się zapchał i jak wyciągnął całe mleczko to ból przeszedł
 
ja mam ostatnio jakas masakre z mlekiem, w nocy jak leniuszek spi to ja sie budze z piersiami tak pelnymi ze az bola, odciagam 250ml i dopiero moge spac dalej...
 
reklama
Do góry