reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią i mlekiem modyfikowanym

Malinka u nas to samo nie toleruje butli od 4 mies z dnia na dzien przestała oczywiście po teściowej podejrzewam że za ciepłe jej mleko podała i dlatego nie chce:-( kupiłam jej niekapek aventa i to samo co z butlą gryzie to a nie ciągnie to samo z dnia na dzień stało się z butlą zaczęła gryźc a nie ciągnąc i chciałam już zrezygnowac z kamrmienia piresią bo same problemy z tym dlatego że w tym miesiącu wydałam 400zł na siebie na leki od zapalenia prebiotyki zel do mycia wizytę prywatną bo mój organizm wogóle estrogenu nie produkuje i nie mam odpowiedniej flory bakteryjnej cały czas bez przerwy mam zapelenie:sorry: ale karmię dla małej bo ona by tak to nic nie piła tylko jadła a za każdym razem podawac mm łyżeczką albo sok albo wodę kończy się na kompletnym przebraniu i musiałabym ją kilka razy dziennie przebierac niewiem sama co robic. Boję się że z łyżeczki napewno będzie mniej piła niż z cyca i mam schizę że mi się odwodni:-(
 
reklama
pamelcia mam ten sam problem,powinnam ją odstawić bo bardzo mało ważę i okazało się,że mam początki anemii :crazy: No ale jak mam to zrobić skoro ona nie toleruje butli, a w nocy z 2 razy budzi się ewidentnie głodna :no:
 
jak ma pełne pieluchy to znaczy, że sika, sprawdź to pamelcia

ja zrobiłam wczoraj na śniadanie owsianke z mlekiem kozim, mała zjadła jakieś 4 łyżeczki, bardzo jej smakowało to, dziś spoko nie ma uczulenia, spróbuję jutro z mlekiem krowim w proporcji 3:1 z wodą, wiem, że to szalone
 
Pamelcia, a probowalas roznych butelek? Kacper odrzucil butle pod koniec 5-go m-ca. Do tego czasu dostawal moje mleko odciagniete jak musialam wyjsc, uzywalismy butelki Dr Brown's a pozniej MAM. Pewnego dnia po prostu zaczal plakac nieziemsko jak moja mama probowala go karmic butla :szok: Nie chce pic, gryzie smoka wszystkich butelek, a bylo tego sporo. Tylko cyc i lyzeczka :tak: Ja planuje karmic przynajmniej do roku i szczerze mowiac juz teraz wiem ze bedzie ciezko z odstawieniem, oboje polubilismy cycowanie :zawstydzona/y:
 
No u mnie było to samo u nas z nowym rokiem jej się odmieniło w sylwestra piła z butli a 3 stycznia już nie. Przez tydzień się mordowalismy zawsze piła z lovi póżniej poszedł avent, tomytippe i nic różne smoki wolniejsze szybsze no nic tylko gryzła.... Chciałam kupic wychwalaną medelę ale tż powiedział że nie ma sensu dac 60zł za butelkę a ona będzie to samo robiła:-( i dałam spokoój teraz niekapek i to samo już niewiem czy 360 czy treningowy czy doidy chociaż to zwykły kupek a 35zł:-( wiec jest cyc bo łyżeczką to mordęga :(
 
jacie to i ja się dołączę do mam których dzieci nie chcą butli :( , moja ładnie raz dziennie piłą z butli moje odciągnięte, potem chciałam zacząć wprowadzać mm , dwa dni pociągnęła i zonk , nic więcej , teraz jest wrzask nad flasią mimo że w niej jest moje :( Nie wiem co robić, nawet jak jeszcze nie przestaniemy cyckować to musi umieć pić z czegoś innego mleko (ona za dnia jeszcze pije zawsze na sen ) , niedługo zacznę chodzić po stomatologach ginach itp i trzeba będzie niunie ze sobą brać :(
 
U nas coraz lepiej, od 4 dni jest 3 razy cyc, raz w nocy, rano i wieczorem, razem z dwoma kaszkami na mm to daje ok 750 ml mleka na dobę więc jest ok.
 
ufff moja wypiła dziś mm :) , planowałam odciągać moje i próbować do skutku, ale zmieniłam wczoraj mm z Nan HA na zwykłe Nan, i dziś dałam M do zabawy bardziej flasie z 30 ml mm z sokiem malinowym (bo uwielbia kaszki z sokiem malinowym) i załapała po chwili, więc teraz zrobiłam jej już 90 ml dalej z sokiem i zjadła wszystko ! :):) ale to mój jej dawał, mam nadzieję że jutro jak będę sama weźmie też ode mnie. Jest nadzieja.
 
reklama
super, że zmagania dobiegają końca, trzymam za resztę dzidziusiów kciuki
ja to zrobiłam, podałam naszej owsianke na meku krowim, smakowało jej bardzo, ale następnego dnia wyszły jej wykwity na policzkach i pleckach, dobrze, że do chrzcin to zeszło; w pytanie na śniadanie mówili, że mleko krowie zdrowym dzieciom mozna spokojnie podawać od 1 roku, no musze do 1 poczekać
 
Do góry