reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią/butelką a potem inne jedzonko

Dałam dzisiaj Bartkowi chrupkę kukurydzianą, najpierw nie wiedział co z nią zrobiec, a potem jak na niego z Ł spojrzeliśmy - bo rozmawialiśmy to pękaliśmy ze śmiechu- chrupka była wszędzie- na policzkach, na czole już nie wspomnę o ciuchach i leżaczku! :-D komicznie to wyglądało!
 
reklama
U mnie porazka:-:)-(.Wracam rano z pracy i po prysznicu,zadowolona biegne do synka z cycusiem ---a on głodny jak wilk ale wypluwa sutka.Pociagnie i wypluwa. I tak z 10 minut,wkoncu nalałam mojego mleka do butelki..i w kilka minut flaszka wypita. Cały dzien próbuje go przystawiac ale on dostaje szału,płacze krzyczy pluje.Stało sie to czego sie obawiałam,z butelki łatwiej mu sie pije i zrezygnował z cycusia.A jak tak uwielbiam karmic i patrzec mu w oczka:-:)-:)-:)-:)-(.
 
Ja Oli dawałam dzisiaj kaszkę i tak nogami wiergała że dostała kaszką po oku .
Nawet przy jedzeniu wierci się jak nie wiem.
 
A mojemu Krzysiowi wyskoczyła dziś wysypka. Chyba przedobrzyłam:-(. Dopiero od tygodnia próbuję podawać mu coś innego poza cycusiem. Najpierw przez 4 dni sama marchewka, nie bardzo mu szło, pół łyżeczki, potem jedna, 4 dnia zjadł 2 łyżeczki. Wysypki nie było. Potem 2 dni jadł marchewkę z ziemniakiem...tez maksymalnie 2 łyżeczki, bo więcej nie chciał. To dziś chciałam spróbować czegoś innego i dałam mu zupkę jarzynową Hippa...i to mu posmakowało, zjadł 5 łyżeczek, więcej nie dawałam. A wieczorem pojawiła się wysypka na ramionkach i za uszkami. I teraz nie wiem, czy to przez ziemniaka (bo jadł go tylko przez 2 dni i wysypka mogłą pojawić się dopiero dziś) czy ta zupka jarzynowa. W każdym razie wracamy do samej marchewki:-(.
Jak u Was pojawiała się wysypka po nowościach, to po jakim czasie? Pamiętam, że Kasiau pisała o wysypce po jabłuszku, u kogoś była też wysypka po marchewce.
 
Moja Nadia codziennie wcina obiadek, wypróbowalam juz wszystkie miąska ;-)i nic jej nie jest, nawet cielęcina nie uczula ją - ufff . Zauwazylam , że po regularnym dawaniu obiadków Nadia zmieniła juz sie na buzi - teraz ma taką sniadą - pewnie po marchwi :laugh2:
 
Moja Nadia codziennie wcina obiadek, wypróbowalam juz wszystkie miąska ;-)i nic jej nie jest, nawet cielęcina nie uczula ją - ufff . Zauwazylam , że po regularnym dawaniu obiadków Nadia zmieniła juz sie na buzi - teraz ma taką sniadą - pewnie po marchwi :laugh2:
Moj Wojtus tez juz jest pomaranczowy na buziaku. Zwlaszcza nosek
 
Limba-u mnie bylo podobnie kiedys przez kilka dni,ale w koncu przeszlo.Probuj...

Maja tez wierci sie przy karmieniu,ale najgorsze to to,ze sie boksuje w glowke,w uszy,trze oczy-i tylko w czasie karmienia piersia,przy jedzeniu z lyzeczki nie.A,i potem ma kilka babli,jak po pokrzywie....:-(
 
Witajcie :-)
Ja jeszcze nic nie wprowadziłam, ale pediatra mówi: "Poić" - mały chorował trochę.
Karmię piersią, więc zakładam, że "napojony" jest moim mlekiem, ale sama już nie wiem...
 
reklama
Witajcie :-)
Ja jeszcze nic nie wprowadziłam, ale pediatra mówi: "Poić" - mały chorował trochę.
Karmię piersią, więc zakładam, że "napojony" jest moim mlekiem, ale sama już nie wiem...

Nie wiem w jakim wieku masz maluszka, ale do 4-5 m-ca najlepiej dawać tylko cyca (ja tak robiłam i mały wagowo przybierał prawidłowo nawet ponad miarę :tak:) nie ma co faszerować glukozą itp. można wprowadzać po 1-2 łyżeczki zupek i deserków :tak:
 
Do góry