reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią/butelką a potem inne jedzonko

ja nie dopajam - mowa o karmionym piersia

a tak w ogole jesli macie watpliwosci czy sie najada czy nie - najlepszym testem jest po prostu chodzneie co 3 dni do przychodni i wazenie dziecka - tak z buta - bez zadnych rejestracji - mowilam tylko ze mam watpliwosci czy sie najada i zalecenie od lekarza - bo dziecko mialo infekcje i musze spr przyrost wagi regularnie - panie zawsze wazyly - zawsze na tej samej wadze - wiec wiarygodne to bylo
i zawsze przyrosty byly ladne - a dziecko cyrki swoje i tak robilo - nie wiedziec czemu - bo jak ktos kiedys pisal - dziecko to nie srubka nr 5 - i ma rozne - lepsze i gorsze dni itd

najwazniejsze nei dac sie zwariowac i zapedzic w kozi rog - jak przybiera - to znaczy sie najada - cyckowe mleczko wystarcza na 100 %. my mamy potrafimy sobie wymyslac rozne zle zeczy - oczywiscie w trosce o zdrowie maluszkow - wiem - bo cale dopoludnia dzis wymyalalam mojej malej choroby - w koncu maz mnie opieprzyl:zawstydzona/y:;-)


wpadam tutaj wlasciwie z zapytaniem: moj urwis - dni 6 od wczoraj na mleku sztucznym - z powodu zoltaczki - zjada na jedno karmienie ponad 100 ml - wlasciwie rzadko kiedy zjada 100 - przewaznie jest to 120-140 ml
waga urodzenioa 3910
dzis polozna powiedziala ze zjada dwie porcje na jeden raz :szok:
serio tak malo jedza noworodki w tym wieku?? tylko 60?? nie wiem ile wypijala z piersi - szczerze nie wpadlam nawet na to by to kontrolowac i glowe sobie zawracac - ale tu widze ze to jakis glodomor...mam tez zalecenie by ja przeplukiwac glukoza
szczerze to karmienie butelka meczy mnie bardziej niz piersia - kontrolowanie ile o ktorej...wyparzanie butelek i odciaganie mleka....wrrrr - ale tylko jeszcze wieczor i noc i wywalam te gadzety w kat
tylko maz zadowolony - moze karmic mala i mowi ze patrzy na niego wtedy jak na mame :-D
 
reklama
Ja czasem daje Majce przegotowana wode,ale rzadko.Polozna mowi,ze jesli bede czesciej ja przystawiac,to bede produkowac wiecej mleka i znowu moga mi sie zatkac kanaliki i zrobic stan zapalny-wiec nie karmie jej czesciej niz co 2 godziny.
 
Milka ja wcześniej kiedy nie miałam dużo pokarmu a mała leżała na naświetlaniu dokarmiałam ją sztucznym i zazwyczaj wciągała 90ml więc myśle że koło 120 zjadała na pewno, bo koło 30 z piersi musiała mi ściągnąć, babki w klinice mówiły że niektórym dzieciaczkom starcza 50-60 a niektóre potrzebują nawet 120 więc ja bym się nie przejmowała bo skoro mała tyle je to tyle potrzebuje :tak:
 
Limba, Milka jak to dobrze poczytać rady doświadczonych mamuś i uspokoić się że tak ma być:tak:. Niby ja też doświadczona mama ale przy dwóch poprzednich jak były małe miałam M pod ręką i mnie wspierał i "opieprzał" a teraz sama muszęsobie radzić:-:)zawstydzona/y:
 
a ja sie tak zastanawiam... brat mi przyniósł wczoraj wielkego arbuza... :-p mozna go jesc gdy sie karmi piersią? bo nabrałam strasznej ochoty na niego:zawstydzona/y:
 
jem i to w dość dużych ilościach a małemu nic nie jest:tak:
pamiętam że dziewczyny na majówkach zajadały się nim:tak: stąd i ja zaryzykowałam.
 
Dziewczyny, mam pytanie.
We wtorek mam wybyć z domu na 8 godzin i chyba nie będzie możliwości, żeby mi M dowiózł małą na karmienie (jak o tym pisze to myślę, że oszaleję w ten wtorek...:eek:). W każdym razie- chcę zostawić w lodówce odciągnięte mleko. Mała je co 3 godziny, więc potrzebne bedzie ok 3 porcji ( może więcej na wszelki wypadek??). I tak:
* ile odciągnąć do jednej porcji?
* zostawiać w 3 butelkach gotowych do podgrzania?
*kiedy odciągać -po karmieniu z tego co wiem, ale w nocy czy poprzedniego dnia ?

O matko, ale się tym denerwuję...
 
Behemot spokojnie! Wiem że ciężko ci zostawić takiego maluszka na tak długo ale przecież zostaje pod fachową opieką.
Co do ściągania mleka to najlepiej odciągać między karmieniami czyli tak godzinę po. Najlepiej by było odciągnąć jeśli ci się uda od razu na jedno karmienie (ok. 100 ml) Można ściągać oróżnych porach dnia. W lodówce można trzymać bodajże 24 h jeśli się mylę to poprawcie lub zamrażać. Zamrożone można czymać nawet do 6 miesięcy. Chłodzimy lub mrozimy porcję na jedno karmienie czyli te 100 ml
 
reklama
Do góry