reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią/butelką a potem inne jedzonko

Aniknulka mnie uratowały nakładki aventu, mniej bolało, sutki troszkę odpoczęły, tylko jak mała zaciągnęła mleko, to mocno leciało i musiałam często jej cycka z buzi wyciągać, żeby się nie zachłysnęła :tak: ale ulga niesamowita, no i oczywiście po karmieniu bepanten :tak:

Ja małą muszę do łóżeczka przekładać, bo we trójkę się nie wyśpimy :-( łóżko do wielkich nie należy a drugiego narazie brak :sorry: w nocy jak robot kładę się po to, żeby przykryć się na pół minuty kołdrą i zaraz wstać do łóżeczka :eek:
 
reklama
Aniknulka mnie uratowały nakładki aventu, mniej bolało, sutki troszkę odpoczęły, tylko jak mała zaciągnęła mleko, to mocno leciało i musiałam często jej cycka z buzi wyciągać, żeby się nie zachłysnęła :tak: ale ulga niesamowita, no i oczywiście po karmieniu bepanten :tak:

Ja małą muszę do łóżeczka przekładać, bo we trójkę się nie wyśpimy :-( łóżko do wielkich nie należy a drugiego narazie brak :sorry: w nocy jak robot kładę się po to, żeby przykryć się na pół minuty kołdrą i zaraz wstać do łóżeczka :eek:

Ja wczoraj zamówiłam w aptece Purelan Medeli do brodawek jest z lanoliną i podobno lepszy od Bepanthenu a nakładki mam tylko mały nie za bardzo chce przez nie ssać ale już próbowałam i może jak będzie gorzej z brodawkami to znów spróbuję :tak:
 
U mnie poprawa z ulewaniem,pomogła butla Dr.Browna,muszę odciągać pokarm ale lepsze to niż być ciągle w stresie:tak:Z piersi chyba nałyka się za dużo powietrza i dlatego tak potem ulewa,a po butli prawie nic i lepiej mi też śpi:-)
 
Dziś się przemogłam i spróbowałam waszego sposobu z odbijaniem (tzn główka na ramię) i super się Jaśkowi odbiło ale później dostał czkawki, może za szybko zmieniłam pozycję? ile mniej więcej trzeba jeszcze trzymać dziecko na ramieniu po odbiciu?
 
Odciągnęłam pokarmu 110ml i jak Kuba się obudził niedawno to podalam mu z butelki wypił szybciutko 100ml, chwilkę poleżał i zasnął. Ciekawe do której pośpi?
Jutro w dzień też będę chciala podać mu moje mleczko z butli i zobaczę może będzie spokojniejszy. Obym tylko miała rację.
 
Aniknulko ja nie wiem w zasadzie tuz po odbiciu zmieniam pozycję. Dzieci mają często czkawkę..i tyle.
Czkawka występująca u niemowląt najczęściej spowodowana jest niedojrzałością układu nerwowego.
Przyczyny czkawki:
* głośny śmiech dziecka
* połknięcie powietrza
* ochłodzenie dziecka
* wypełniony brzuszek po jedzeniu
Czkawka

Czkawka jest spowodowana gwałtownymi skurczami mięśni przepony pod wpływem nadmiernego pobudzenia nerwu przeponowego. Często pojawia się przy nagłej zmianie temperatury otoczenia z cieplejszej na zimniejszą (np. podczas zmiany pieluszek, po kąpieli). Może też pojawić się po karmieniu, a czasem bez powodu.

Co robić?

Jeżeli wystąpi podczas karmienia, trzeba inaczej ułożyć dziecko, gdyż najprawdopodobniej znajduje się w niewłaściwej pozycji: leży zbyt płasko lub łyka powietrze na skutek niewłaściwego uchwycenia smoczka lub gdy smoczek nie jest wypełniony mlekiem. Jeżeli smoczek się zapowietrzył, nie wyjmujemy go z ust dziecka, wiemy już, że jest to silny stres dla dziecka, tak samo jak gwałtowne wyjęcie brodawki z ust dziecka. Wiemy już, że należy przekręcić smoczek w ustach dziecka, bez wyjmowania go. W ten sposób pozbywamy się nadmiaru powietrza ze smoczka. W innych wypadkach podajemy coś do picia, np. słabą herbatkę. Jeżeli dziecko jest karmione piersią, podajemy pierś. Najlepiej w ten sposób, by go do ciepłej, nagiej piersi, błogo przytulić. Nie zaszkodzi rozweselić malucha.

Częste początkowo napady czkawki mijają niepostrzeżenie, jeżeli rzecz jasna, przestrzega się zasad karmienia.

Z upływem czasu występowanie czkawki jest coraz rzadsze. Jeśli maluch zmarzł, wówczas niezbędne jest podanie piersi w celu zlikwidowania czkawki. Jeśli natomiast brzuszek dziecka jest przepełniony od pokarmu i to było powodem powstania czkawki, wtedy należy przeczekać aż część pokarmu przejdzie drogę z żołądka do jelit i czkawka sama ustąpi. W takiej sytuacji najlepiej jest ponosić malucha w pozycji pionowej z brzuszkiem przytulonym do piersi i główką opartą na ramieniu.
A ja mam do Was pytanie czy wasze piersi równomiernie przybieraja ..bo ja tak jedno karmienie karmię z lewej, drugie karmię z prawej i na nastęne nie mam w lewej mam znów wprawej nie wiem czemu ale w prawej piersi mleko mi przybywa regularnie a w lewej nie?? co o tym sądzicie??
 
Ostatnia edycja:
Odciągnęłam pokarmu 110ml i jak Kuba się obudził niedawno to podalam mu z butelki wypił szybciutko 100ml, chwilkę poleżał i zasnął. Ciekawe do której pośpi?
Jutro w dzień też będę chciala podać mu moje mleczko z butli i zobaczę może będzie spokojniejszy. Obym tylko miała rację.
A nie martwisz sięże potem nie będzie chciał ssać piersi jak podasz butlę..???Jakiego laktatora używasz..i czy masz sterylizator do butelki?
 
Madziu jeśli tylko butla z moim mlekiem sprawi, że Kuba będzzie spokojniejszy i lepiej bedzie spał to bedę odciągała mleko i podawała z butli. Bo przecież caly dzień tylko płacz i czasami nawet rączki nie pomagają. Wychodzi, że powinnam cały dzień leżeć i go karmić. Ja kupiłam laktator Tommee Tippee bo takie kupiłam wcześniej butelki, ale Kubie najlepiej picie idzie z butelek Canpol LOVI. W zestawie z laktatorem jest pudełko ktore słuzy m.in. do sterylizacji w mikrofalówce.
Butelkę LOVI też mam samosterylizującą
 
reklama
Ja też chciałam sprawdzić jak Antoś zachowa siępo mleku z butli. Dostał sztuczne i było tak samo a nie ściagałam bo nie mam laktatora a ręcznie to przez godzinęuciagnęłam z 60 ml....zobaczęmoże kupię laktator i spróbuję zrobic jak Ty
 
Do góry