reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią/butelką a potem inne jedzonko

Daruuunia, ale Twój Bartek ma apetyt:szok:. Mój najczęściej zjada około 60 g zupki....czyli mniej więcej połowę słoika. Starcza mu to na 2,5 godziny. No i ostatnio się tak porobiło, że je tylko wtedy, kiedy ja też coś jem:dry:, najlepiej coś chrupiącego, żeby były efekty dźwiękowe:-D. Ewentualnie muszę pić wodę, ale z butelki, żeby widział jak się przelewa. Ja łyk...on łyżeczkę:tak:.
 
reklama
ehhh, ja już sama nie rozumiem Bartka, raz zje cały słoik i nie chce nic jesc przez 3h a dzisiaj zjadł cały i w płacz- to ja mu mleka a on wypił 180ml... no i jak ja mam mu zastąpic jeden posiłek :confused::baffled:


Darunia,
mój Staś to nie je jakoś bardzo dużo. Zwykle zjada 100-150 g, ale czasem mniej.
Za to Wojtek jak był mały to od początku jadł dużo. Zaczęłam mu wprowadzac jedzenie jak miał pół roku (bez kilku dni).
Jak patrzę w moje notatki, to juz w dwa tygodnie po rozpoczęciu jedzenia zjadał ok. 200 g (dawałam mu jeden cały słoiczek i pół drugiego). Na przykład zupka jarzynowa i pół słoiczka groszku z pietruszką, albo marchewka z kukurydzą i brokuły (taki mały słoiczek). Dopychałam go jeszcze deserkami.
W miesiąc po rozpoczęciu jedzenia jadł na obiad najczęściej 2 słoiczki (260 g) a po południu jeszcze cały deserek 125 g. Oprócz tego cały czas był cyś.
Tak więc apetyt Bartka mnie nie dziwi.:-) A jeśli chcesz zastąpić mu posiłek mleczny bezmlecznym, to dawaj mu po dwie porcje zupki.
 
Mój Domiś też czasem lubi sporo zjeść. Zupki zjada ok200ml a i czasem więcej.
Rano jemy jabłuszko z kaszką kukurydzianą , w południe ok 13.00 zupkę , a o 19 kaszka sinlack. Wszystko zpijamy cycą , oczywiści przed jedzonkiem cyca. A pomiędzy posiłkami też cyca.
Ja sie bardzo ciesze że mogłam od wczoraj odstawić sztuczne mleko. Pokarm mi powrócił, a Domisiowi apetyt.
 
ehhh, ja już sama nie rozumiem Bartka, raz zje cały słoik i nie chce nic jesc przez 3h a dzisiaj zjadł cały i w płacz- to ja mu mleka a on wypił 180ml... no i jak ja mam mu zastąpic jeden posiłek :confused::baffled:
Daruuunia, nastepnym razem daj mu cos do picia zamiast mleka...

A u nas Tynia jeszcze tylko na mleku i lekarz powiedzial eby spokojnie czekac az skonczy 6 miesiecy, ze nie ma co sie spieszyc... Tynia zjada 140-160ml mleka. Starcza ej na 4 godz w dzien. W nocy pierwsza przerwa to ok 6-7 godz.
 
Ostatnia edycja:
my już od miesiąca prawie dajemy jeden "posiłek" zamiast mleka, ale wygląda to tak, że mała je 1/3 małego słoiczka w porywach do pół słoiczka i jeszcze się nie zdażyło więcej :dry: a bywają nawet dni jak zje mi 2 małe łyżeczki i nic więcej w nią nie wcisnę... no a żarłok z niej dalej, tylko że mleczny ;-)
 
Daruuunia, nastepnym razem daj mu cos do picia zamiast mleka...

A u nas Tynia jeszcze tylko na mleku i lekarz powiedzial eby spokojnie czekac az skonczy 6 miesiecy, ze nie ma co sie spieszyc... Tynia zjada 140-160ml mleka. Starcza ej na 4 godz w dzien. W nocy pierwsza przerwa to ok 6-7 godz.
Tak wlasnie je moja Marysia :tak:
 
Dziewczyny, mam pytanko...
Czy mogę mojej małej podać dwa razy w ciągu dnia kaszkę albo kleik? Na opakowaniach jest napisane "etap 2, 1-2 razy dziennie" Ola je uwielbiam i potrafi zjeść nawet 200gr(nadrabia wagę :-)), w dodatku coś nie za bardzo lubi butelkę :-D i samo mleczko, nawet soczki podaję jej łyżeczką ;-). Myślałam też o kubku niekapku, może macie jakieś sprawdzone?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.
Pozdrówka!
 
reklama
Do góry