reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią/butelką a potem inne jedzonko

Głuszku dziękuję za odpowiedź. Winowajcą wysypki był banan :crazy: a najlepsze jeset to, że mała zjadła z pół łyżeczki, a wysypana była przez 1,5 tyg :wściekła/y: masło dawałam wcześniej i było ok :tak: na razie nie ryzykuję i daję małej słoiczki, za jakiś czas znów zacznę gotować ;-) no i coraz bardziej jej smakuje jedzonko, bo wczoraj wsunęła 2/3 słoiczka i dzisiaj podobnie, a do tej pory jadła z 1/3 :-)
 
reklama
Mój mały reaguje wysypką na ziemniaka:dry:. Na buźce ma 2-3 krostki, wysypka jest głównie na ramionkach. Już dwa razy próbowałam w odstępie 3 tygodni. I teraz nie wiem, kiedy spróbować jeszcze raz...może zrobić dłuższą przerwę:confused: Przez te wysypki też wprowadziliśmy niewiele produktów...marchewka, jabłko, kleik ryżowy na mleczku HA, kaszka manna...to wszystko.
 
Joasia my mamy tylko dynie, kleik ryżowy, nutramigen, kasze jaglana (w trakcie wprowadzania), i leki i tyle. I jakos nie widze zeby Misiek ciepiał z tego powodu takze głowa do góry! Uda sie wszyttko wprowadzic zobaczysz powolutku, powolutku....
 
Joas tylko weź pod uwage ze jak ci Tynie mierzyli na takiej deseczce to to jest w ogóle nie miarodajne bo mojemu młodemu wyszlo o 5 cm mniej niż miał. Miarodajne jest zmierzeniem centymetrem po ciałku bo nigdy nogi tak nie rozprostuja zeby zmierzyc dokładnie. Ja wiem ze Michala ma duzo wiecej niz mu tam wyszlo bo przeciez widze jakie mu ciuchy kupuje. Wazy cos koło 9 kg a ciuchy na 80 mu zakładam na 74 mi dziury w spiochach porobił palcami u nóg hehehe. mój jest tez grubasek ale ja kaszki daje.
Nie mierzy duzo. Widze sama, grubasna jest i krotka. Ciuszki na 68. Wiem jak wygladaly pozostale moje dzieci w tym wieku
 
Czy któraś z Was podaje dziecku żółtko?Ja dzisiaj przy śniadanku dałam Antosiowi polizać.
Antoś ostatnie dwa dni jad ciut lepiej bo wypijał po 150 ml...a wcześniej po 50 i w ogóle nie chciał buzi otwierać. Może rzeczywiście dziąsła go bolały. Mamy jeszcze meksyk z zupą..ale jakoś mu wciskam.
 
A ja mam pytanie. Z czego gotujecie zupki. Bo ja na razie daje tylko dynie i ziemniaki i zastanawiam sie co tutaj dodać.:baffled:
 
Magdziarko-tez sie wlasnie zastanawiam nad zoltkiem-wksiazce wyczytalam,ze juz mozna od skonczonego 6.miesiaca pol zoltka (jajko trzeba gotowac 10 minut).

A ja juz coraz rzadziej karmie piersia.Maja juz ladnie wypija mleko butelkowe,a z piersi nie tak duzo,wiec sie juz powoli przestawiamy.Karmie jeszcze rano i na noc,czasem tylko rano.Zastanawiam sie tylko jak to zrobic,zeby nic pokarmu mi nie zalegalo po ostatnim juz karmieniu,tzn.jak poznac,ze to juz moze byc ostatni raz,ze nic juz mleka nie produkuje?
 
Czy któraś z Was podaje dziecku żółtko?Ja dzisiaj przy śniadanku dałam Antosiowi polizać.
Antoś ostatnie dwa dni jad ciut lepiej bo wypijał po 150 ml...a wcześniej po 50 i w ogóle nie chciał buzi otwierać. Może rzeczywiście dziąsła go bolały. Mamy jeszcze meksyk z zupą..ale jakoś mu wciskam.

ja dałam ale młodej nie posmakowało - chyba ze to wynik choroby :baffled: - kolejna próba około środy:tak:
 
reklama
Azile29 ja najpierw dawałam samego ziemniaka, potem zupke z ziemniaka i marchewki, potem dodałam brokuła ze słoiczka, potem dodałam pietruszkę, można też dać troszkę jabłka do zupki żeby był bardziej wyrazisty smak. Jak Piotrusiowi nie smakował za bardzo ziemniak ze szpinakiem to dodałam jabłka i od razu wsuwał. Teraz zamierzam dodać do zupki buraczka.
A dziś pierwszy raz zjadł 2 łyżeczki zupki z mięskiem ale to ze słoiczka. No bo dziś Piotruś skończył 6 miesięcy. (Muszę w końcu linijkę wstawić :sorry2:)
 
Do góry