reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią/butelką a potem inne jedzonko

reklama
A ja przesadziłam z wprowadzaniem nowych produktów, bo mała na nic nie reagowała wysypką :zawstydzona/y: no i teraz ma plamki na buźce (takie czerwone lekko rozlane i pod kątem widać taką dookoła tych plamek błyszczącą się skórę), które nie znikaja już od 4 dni :-( no może kilka znikło, a reszta jak była tak jest... i zastanawiam się co mogło wywołać tą wysypkę. Kontaktowe to nie są, bo od dawna piorę w jednym proszku, kosmetyków nie zmienialiśmy, jedynie rodzaj nasączanych chusteczek do pupy... a z jedzonka z nowości dostała ugotowaną przeze mnie zupkę z kaszką manną (średni ziemnia, pół marchewki i 2 malutkie różyczki kalafiora :zawstydzona/y:), skubnęła trochę banana i tyle nowości było ostatnio. Ja od dawna jem wszystko i to raczej też nic z mojego mleka... Na razie wstrzymuję się z nowym jedzonkiem i czekam czy plamki zikną:dry:
 
a ja sie zastanawiam co z tym glutenem wlasnie bo jak narazie daje tylko sloiczki i w tych od 7mies jest gluten ale ile tego glutenu tam jest??? no i nie wiem ile mu tego sloiczka dawac jak skonczy 6mies :eek:
i jeszcze mam pytanie...od jakis 2-3mies Bruno ma takie suche plamy ok 2 cm srednicy na policzkach i ramionach (wygladaja troche jak liszaj ale bardzo suche) i nie wiem co to :-:)-(nasza angielska doktor dala mu jakas masc ze sterydami ktora pomaga troche (ale znikac calkiem nie znikaja) ale stosowac ja mozna krotko wiec sa caly czas...tyle ze je nawilzamy...uczulenie na nowe jedzonko to raczej nei jest bo byly duzo wczesniej zanim zaczal cos jesc wiec pozostaje mleko...myslicie ze moze to byc skaza bialkowa?? zastanawiam sie czy nie zmienic mleka i sprawdzic:-(a jesli nie skaza to co?
 
Mata może to być po bananie :tak: mojemu też wyskoczyły takie 3 na policzku :tak: ale po 3 dniach zniknęły teraz nie daję surowego banana (po kaszce bananowej nie ma) ogólnie to mało wprowadziłam jak na razie jabłko, ziemniak, marchew, pierś kurczaka, gruszkę, kaszkę ryżową o smaku bananowym i dodaję Bebilon Pepti raz dałam brokuła ale nie smakował Jasiowi
 
Wilmek, mój mały też je tylko słoiczki. Poza jabłuszkiem, które scieram mu sama. Ja nie kupuję słoiczków z glutenem. Sama gotuję kaszę manną i dodaję do słoiczków, wiem wtedy ile glutenu mały zjada:tak:. A co do zmian na skórze, może rzeczywiscie warto zmienić mleko i sprawdzić jaka będze reakcja. Alergie ujawniają się najczęsciej w 3 miesiącu życia dziecka- czyli tak mniej więcej jak pojawiły się zmiany u Bruna. A ma jakieś inne objawy, brzydkie kupki, bóle brzuszka itp? Czy te zmiany go swędza? Lekarz nie podejrzewa alergii?
 
Wilmek, mój mały też je tylko słoiczki. Poza jabłuszkiem, które scieram mu sama. Ja nie kupuję słoiczków z glutenem. Sama gotuję kaszę manną i dodaję do słoiczków, wiem wtedy ile glutenu mały zjada:tak:. A co do zmian na skórze, może rzeczywiscie warto zmienić mleko i sprawdzić jaka będze reakcja. Alergie ujawniają się najczęsciej w 3 miesiącu życia dziecka- czyli tak mniej więcej jak pojawiły się zmiany u Bruna. A ma jakieś inne objawy, brzydkie kupki, bóle brzuszka itp? Czy te zmiany go swędza? Lekarz nie podejrzewa alergii?
co do swedzenia nie jestem pewna..ma czasami buzke w tym miejscu podrapana po nocy..w dzien nie widze zeby jakos specjalnie sie drapal..czasami przez przypadek sie drapnie jak sie ciagnie za uszka jak jest spiacy...
kupki ma w wiekszosci zielone ale bez sluzu nie pieniste..brzuszek go boli czasami ale nie jakos czesto...
co do lekarza to nasz rodzinny powiedzial ze to nie skaza (ale zauwazylam ze jest ona tu malo "popularna") ale nie mam do niego jakos zaufania...teraz zmienilismy miasto i przychodnie wiec musze wybrac sie do innego..w polsce pediatra dala masc robiona powiedziala ze jak po niej nie znikna to raczej skaza i zeby ograniczyc mleko do 2 razy dziennie ale to niemozliwe on mleko je 6 razy i nie da sie mniej :-(zreszta nie wiem co by to dalo:szok:
no i juz glupia jestem skad te plamy:-(
 
Ja mam ten sam problem jesli chodzi o gluten w sloiczkach-nie wiadomo ile go tam jest.Wydaje mi sie,ze powinna tam byc taka dawka,zeby dziecku po calym sloiczku nic sie nie dzialo-bo przeciez musza one spelniac jakies normy.
Ja jeszcze nie dawalam,planuje gdzies za tydzien,bo dzis Maja konczy 6 miesiecy i wprowadzam jej najpierw miesko-indyka.
 
reklama
Do góry