reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych maluszkow

reklama
No to jak sie za gotowanie dla maluszkow wezmiemy to dopiero malo czasu bedzie;-) Ale dobrez, niech maluszki jedza zdorwe zupki i rosna nam slicznie:tak: :-)
 
Dziewczynki..ja znowu z tysiacem pytan. Karmie mala co trzy godziny butelka i je okolo 680ml mleka dziennie (wg NESTLE to jest minimum) do tego sloiczek jabluszka albo marchewki. Chcialam dac jej kaszke lub grysik lub zupke ale zupelnie nie mam pojecia w ktorym momencie dnia jej to dodatkowe danie podawac. W tej chwili nasze posilki podajemy (z zegarkiem w reku)

0730
1030
1330
1630
1930 i dziecko zasypia kolo osmej i spi do siodmej

to jest mleczko. W miedzyczasie daje jej sloiczek z jabluszkiem, czasami nie zje wszystkiego i wtedy rozkladam na przed- i popoludnie. No a kiedy ta zupka albo kaszka....w nocy???:wściekła/y:
Corsini, Wiola - wy to takie doswiadczone mamuski. Doradzcie please:confused:
 
Aha...jeszcze jedno - najprosciej by bylo zastapic jeden posilek. No ale wtedy pije mi malo mleczka..juz sama nie wiem co lepsze...
 
Jagusiu, powiem Ci, jak ja to rozwiązałam. Mały jadł mleczko, właśc.pił co 3 godz.Zupkę podawałam od kilku łyżeczek począwszy(4-5)przed posiłkiem mlecznym.Tuz po zupce była butla. Z czasem coraz więcej zupki i teraz wyeliminowaliśmy posiłek mleczny.U nas to wygląda tak:8:00 mleczko(ok.150)9:00 deserek, czasem pół słoiczka, czasem więcej, jak chce.11:00 mleczko (150 ml)14:00-14:30 (po spacerze) zupka (je na razie mało, ok 50-60 ml)16:20-16:30 mleczko(150ml)18:30 soczek(ok50 ml)20:00 mleczko(150-180 z kaszka)3:00-5:00 mleczko (150-180)Michał wypija dziennie mleka 680-720. Uważam, że to mu widocznie wystarcza.Przybiera na wadze ładnie, wiec powodw do zmartweiń nie mam.Pozdrawiam.
 
Kwiatywewlosach - dziekuje...no i juz widze..ty karmisz w nocy. A nam ten posilek odpada. Ona sie po prostu nie budzi wiec i ja jej nie rozbudzam (choc robilam to do jakiegos czasu). Dlatego "wyrabiacie norme" i macie 5 mlecznych posilkow plus zupke. No ale moze sprobuje z ta zupka jak mowisz - przed mlekiem. I moze bedzie wiecej mleka za jednym razem jadla, bo narazie srednio zjada 130 ml.
 
Jagusiu mysle ze nie powinnas sie przejmowac, czy mala wyjada norme, jesli rosnie dobrze jest usmiechnieta, to widocznie tyle jej potrzeba:tak:
J ateraz dawalam kaszke na kazde karmienie, ale zmieniam boznowu problem z kupka. U nas to jest roznie z jedzonkiem, przewaznie jest butla co 3 godz, ale jak pomiedzy daje jabluszko albo herbatke to butle co 3,5 a nawet 4 godz, bo wczesniej nie chce. Kaszke daje do mleczka, jedno karmienie w dzien (to ok 12, 1) i na noc. nocki Miki tez przesypia wiec karmienie jedno odpada.:tak: No chyba ze jak dzisiaj pobodka byla o 5 i zabawa karuzela przez 45 min;-) :-)
 
Jagusiu, ja karmię w nocy, bo Michaś sie wybudza i wiesz, przyznam sie, że mi to wcale nie na rękę:) On po prostu jest głodny. A!Wysyłam ksiażkę, nie wiem, czy miem to zrobic, haha.Przepraszam,że tak późno, ale nie odczytałam priv!
 
Jagusiu przezież fajnie ci zjada.Moja Nadia je co 3 godziny ,tak 100ml ,130 niekiedy 90ml plus zupki deserki i inne potrawy.Przybiera normalnie ,w nocy tez karmie.
 
reklama
Do góry