reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych bąbelków

a propos, ile mleka dostają wasze maluchy? Michał wypija dwie butle po 240 ml (czasem rano zostawi) i pewnie jakbym mu dała w ciągu dnia to też by wypił (pediatra powiedziała, żeby dostawał tyle ile ma być - czyli wg producenta bebiko 3 razy dziennie taką ilość, jaką wypija:szok:)
ciekawe kiedy miałabym mu wtedy dać obiadek i deserek:baffled: więc daję 2xdziennie + obiadek+deserek (jakiś owoc)
chociaż śniadanko to by mu pasowało właśnie takie jak Ania dostała (lub np jajecznica z ziołami na parze i chlebek z masełkiem, bądź inne kanapki;-)) +mleczko, tylko obawiam się, że to by było za dużo (chyba żeby dać mniej mleka albo wcale):sorry2: dlatego pytam ile wasze brzdące mają mleka w dziennym jadłospisie
w ogóle moje dziecię ruszałoby buźką cały dzień:sorry2: jak tylko zobaczy u kogoś talerz z jedzeniem, czy np ciastka na ławie u teściów to jest krzyk:dry:


edit: właśnie przeczytałam w biuletynie z pampersa, że dziecko w wieku 12 m-cy powinno wypijać ok 600 ml mleka. kiedy mam mu tyle dawać? u nas wychodzi ok 500ml
 
reklama
Nie mam pojęcia, jak miałabym Mu wcisnąć 600ml :no:
Zjada (w kaszce) 2x po 160ml i raz 210ml - i nie ma szans, żebym to zwiększyła :dry:
 
może za miesiąc jako już 1-rocznemu dzieku da się 3 szklanki mleka dziennie i tyle wyjdzie. tylko pytanie KIEDY? na obiad też? a to już chyba pytanie do wątku o dziennych schematach:confused::sorry2: póki co chyba zostajemy przy 2x - rano i wieczorem:sorry2: dodatkowo Misiek dostaje co kilka dni jogurt, więc chyba nie będzie wapnia i innych mlecznych składników za mało:confused2:
 
U nas mleko oczywiście też z kaszą, samo mleko jakoś nie idzie.
I co pare dni danonek.
Moja Majka niby na nutramigenie ale od danonków nie dostaje uczulenia.
 
reklama
Mleko u nas trzy razy:
o 6, 11 i 20tej. 210ml. Rzadko wszystko wypija ale zdarza jej się. Niedawno udało mi sie przestawić Zuzce nocne jedzenie na 6rano. Hurrraaa! Ale pracuję jeszcze nad tym by o 11 nie piła butli tylko jadła kaszkę łyżeczką. Ciężka sprawa, ale ćwiczymy, ćwiczymy...:tak:
 
Do góry