reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Karmienie naszych bąbelków

Hehe a nasz głodomorek jeszcze jak widzi kogoś jedzącego to mlaska...i nie ma bata trzeba dać bo krzyk na cały regulator :)
 
reklama
Uspokoiłam się trochę czytając że niechęć do mleka to coraz liczniej spotykane zjawisko, bo Czarek od paru dni wypija tylko nieco ponad pół porcji, a zwykle rano wypijał pełną flachę (240ml) w parę sekund. Jest to jego jedyna porcja mleka w czystej postaci, do tego dochodzą jeszcze dwie porcje kaszki mlecznej. Za to wzrósł mu apetyt na posiłki mięsne.

Esia
ja myślę że ten posiłek warzywny to dobry pomysł.:tak:
 
Dziewczynki a co do tej jajecznicy to czekacie aż się żółtko zetnie czy dajecie takie surowe?

Bo ja myślałam o tym ale się nie odważyłam
 
A Zosia mleczko pije rano i wieczorem plus kaszka na mleku dwa razy dziennie. Ale 200 ml to tylko wieczorem jest w stanie wypić
 
efilo czekam aż całkiem się zetnie
u nas mleko mogłoby być cały czas i to po pełnej butli (tak, jak pisałam - Michał ruszałby buzią cały dzień:baffled:, a białe w butli jest the best) tylko obawiam się, że go zacznę przekarmiać, jak właduję jeszcze tą trzecią porcję, a bąbel nie pogardzi kolejnym posiłkiem. Kaszki na mleku nie daję zgodnie z zaleceniami naszej pediatry i nefrolog (żeby go nie rozepchać za bardzo). tzn daję ale rzadko. ale wtedy wypada nam butla z mlekiem. tak więc u nas:
ok 8 - 240ml mleka
w międzyczasie chlebek lub sucharek i jakiś owoc (nie zawsze) i wtedy obiadek się przesuwa np na 14
12-13 - obiadek
16-17 - owoce
19-20 -240 ml meka
wychodzą nam 4 posiłki i jakoś Michał nie narzeka
tzn narzeka, jak ktoś je, a on nie:sorry2: no i chyba zaczniemy wprowadzać obiadek z dwóch dań, tzn ok 12-13 zupka, a ok 15 drugie danie
czy któraś z was daje maluszkowi juz dwudaniowy obiadek?
 
Kachasek ja czasem daję obiadek z dwóch dań... Ale to zależy od tego co my jemy, bo Jakubcio przeważnie je to co my (no chyba, ze naprawdę jest coś nie dla niego) tylko troszkę mniej doprawione.
Efilo ja również czekam aż się wszystko zetnie.
 
kachasku no u nas wychodzi na to, że Piotruś dostaje dwudaniowe - tylko najpierw II, a potem zupa ;-)
 
a tą jajecznice solicie?

i jeszcze jedno: jakie teraz dajecie mleko? bo ja do niedawna dawałam 2 HA, teraz przeszłam na zwykłe 2 i okazało się że jest dużo bardziej pychasie bo nie jest takie gorzkie i zosia dużo chętniej je pije. natomiast dostałam ulotke z nestle gdzie pisze że po 9 miesiącu powinna już być trójka. czy któras z Was podaje już mleko 3?
 
Czarek upodobał sobie Bebiko i trójka jest po skończeniu roku, ale wśród innych mlek widziałam że trójki są zalecane wcześniej.
Co do dwóch dań to Czarek je tak mniej więcej co drugi dzień - zupę mamy i danie ze słoiczka.
 
reklama
Na razie Piotruś je Bebilon 2HA i na pewno jeszcze chwilę go będzie jadł (kupiliśmy zgrzewkę i na Juniora czekała nie będzie ;-)). 27-go mamy pediatrę i wtedy porozmawiam o mm :tak:
 
Do góry