reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i przepisy maluszków

u nas znowu wojna z jedzeniem :-( juz nawet zła nie jestem :-( naprawdę nie wiem, co mam robic, żeby cokolwiek zjadła :-( 2-3 łyżki je i koniec. nawet z deserem tak jest ostatnio. daję jej naprawdę różne rzeczy do jedzenia, wymyslam, a ona nic :-( mam doła :-:)-:)-(

a co ile ma przerwy? moj musi miec co 4h oinaczej nie zje
ostatni posiłek ma o 18 mimo, ze kladzie sie o 20 i budzi sie dopiero o 2.30 na butle
u nas katastrofa z obiadkami jak łądnie jadl ostatnio tak teraz kicha
 
reklama
ionka a robilas Mlodej badania, tak jak dziewczyny?Jak wszystko w porzadku, moze to po prostu taki okres ma, moze zeby....

haha, badania, tutaj jak dziecko jest happy i sie uśmiecha i nie marudzi, tzn że ok!! :dry: zresztą pamietacie same, co Tabasia miała :baffled: ostatnio sie dowiedziałam, że jak dziecko ma katar i kaszle, to ok, no bo dzieci tak mają, że czasem są przeziębione. ja nie wymagam antybiotyków od razu, no ale jesli wg nich to normalne, ze dziecku z nosa leci, to juz sama nie wiem :baffled: z jedzeniem tak samo: powiedzieli mi ostatnio, żebym zamiast picia (soku, herbatek) dawała mleko, bo mleko to nie jedzenie, no ale moja nie da sie nabrac na to, jesli chce pić, to pić :no:

a co ile ma przerwy? moj musi miec co 4h oinaczej nie zje
ostatni posiłek ma o 18 mimo, ze kladzie sie o 20 i budzi sie dopiero o 2.30 na butle
u nas katastrofa z obiadkami jak łądnie jadl ostatnio tak teraz kicha

no pije tą butlę dzis miała o 3ej, potem śniadanie przed 10!! obiad zazwyczaj 3,5-4 godziny później. no ale jak nie zje śniadania, to teoretycznie powinna byc bardziej głodna, nie?? nic to, zobaczymy jak wstanie... :zawstydzona/y:
 
e-kord, u nas jest tak:
ok. 8:30 pierś
ok. 10:30 kaszka (tak z pół filiżanki)
ok. 12:30 pierś
ok. 15:00 zupka (kilka łyżeczek tylko zjada,a czasem nic)
ok. 17:00 deserek
ok. 19:00 pierś
w nocy pierś kilka razy

Adaś chyba traktuje dorosłe jedzonko jako taki dodatek, bardziej jako zabawę niż jedzenie. Dzisiaj byłam z Karolem u lekarza, jak wróciłam to chciałam mu dać zupkę, a on był śpiący i pewnie już głodny i z zupy nici, tylko się od razu do piersi przytulał.
 
Blu, a te pół filiżanki kaszy to liczysz na sucho czy po zrobieniu?? :-)

u nas sukces :-) 190 warzywnej lazagne :-) tylko musiałam zblendować, bo faktycznie makaron był ogromniasty :-)
 
Ionka Ola wie co dobre:)
Blu, heronek, dronka dzięki za odpowiedź. Ja po prostu po mojej Poli niejadku, zaczynam mieć schiza czy Lilka nie je za mało. W żlobku ponoć wcina aż miło, ale potem oprócz deseru i chrupek to w zasadzie tylko piers, a w nocy to też kilka razy, więc chciałam porównać z waszymi maluchami. Dzięki!
 
Blu, a te pół filiżanki kaszy to liczysz na sucho czy po zrobieniu?? :-)

u nas sukces :-) 190 warzywnej lazagne :-) tylko musiałam zblendować, bo faktycznie makaron był ogromniasty :-)

ionka a ta lasagna to hippa przypadkiem?bo ja dalam ja ostatnio Mlodemu to zjadl tez bardzo ladnie, nawet te faktycznie duze kawalki makaronu...
 
e kord u nas roznie z tym jedzeniem.Ale głownie piers jest tylko w noc a tak je.Chleb z serkiem do smarowania np,zupki ,deserki kaszki,biszkopty,musy,jogurt naturalny z owocem.

Stalych pór jedzenia nie mamy.Ale mniej wiecej tak

ok 9 dostaje sniadanie( nie wiem co bo mama mu daje a ja spie jeszcze do 11) ale przewaznie,zoltko,chlebek,czy bulki z twarozkiem czy z serkiem do smarowania.

w miedzy czasie jakis biszkopt czy andrut dla dzieci.

ok 13 dostaje obiadek .Czyli np zupke,czy makaron z jakims warzywkiem,czy same fgotowane warzywa.

w miedzy czasi dostanie piers jak jestem w domu ale nie za duzo popije,albo jakis chrupek czy bananka troche.

ok 17.30(pol h przed polozeniem go spac generalnie) dostaje kaszke z mm zblenderowaną z jakims owocem swiezym badz ze sloika.

no i piers jest ok 23,2,6,8
 
Blu, a te pół filiżanki kaszy to liczysz na sucho czy po zrobieniu?? :-)
Po zrobieniu :) Robię na oko -wsypuję trochę kaszki i dolewam wody żeby konsystencja była ok. Tylko nie pytaj jaką pojemność mają moje filiżanki :D

ok 9 dostaje sniadanie( nie wiem co bo mama mu daje a ja spie jeszcze do 11)
Niektórym to dobrze ;-). Ja wstaję 5 godzin wcześniej :szok:
 
reklama
e kord u nas roznie z tym jedzeniem.Ale głownie piers jest tylko w noc a tak je.Chleb z serkiem do smarowania np,zupki ,deserki kaszki,biszkopty,musy,jogurt naturalny z owocem.

Stalych pór jedzenia nie mamy.Ale mniej wiecej tak

ok 9 dostaje sniadanie( nie wiem co bo mama mu daje a ja spie jeszcze do 11) ale przewaznie,zoltko,chlebek,czy bulki z twarozkiem czy z serkiem do smarowania.

w miedzy czasie jakis biszkopt czy andrut dla dzieci.

ok 13 dostaje obiadek .Czyli np zupke,czy makaron z jakims warzywkiem,czy same fgotowane warzywa.

w miedzy czasi dostanie piers jak jestem w domu ale nie za duzo popije,albo jakis chrupek czy bananka troche.

ok 17.30(pol h przed polozeniem go spac generalnie) dostaje kaszke z mm zblenderowaną z jakims owocem swiezym badz ze sloika.

no i piers jest ok 23,2,6,8

Mazia Jas Ci tak ładnie gryzie? ło matko bo my z tym w tyle :( i ile ci tego chlebka wszamie
 
Do góry