reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i przepisy maluszków

ja robie kaszke manne z mm a robie ją tak.Nie gotuje juz mm odkad dowiedzialam sie ,ze nie mozna ale robie mniej wiecej tak.Wlewam na ok do garnuszka wody nie wiem ile tego jest 150-200 ml? pewnie i dosypuje ok 2 lyzki tez mannej ciagle mieszam mieszam i mieszam,az sie zagotuje ,potem stygnie wlewam do butli i dosypuje mleka wg tabelki mieszam i gotowe.Moj taka pije na noc jest ona rzadsza.

Innych kaszek w ogole nie jada.Jedynie daje mu Pesso ktore kiedys Blu polecila a daje je albo do obiadku albo do jogurtu,owoca itp itf

YRA owsianką by się zakrztusił?? bez przesady przeciez to miekkie jak g:p:p

Ja juz w ogole nie patrze na to zakrztuszanie dostaje do lapy np makaron swiderke,czy penne i szama,nie raz tez w zupie ma i tez szama,papek juz dawno nie jada,bo nie lubi.Daje mu tez kawalek jablka do reki,czy mandarynke no wszystko juz.
 
reklama
no widzisz mazia twój mały super sobie radzi np. z kawałkiem jabłka, u nas jasiu odgryza tak dużo odrazu kawałek że się krztusi i mam opory do dawania w rączkę oprócz chrupek tych długich.
 
ja na deserek dzis dalam manne waniliowa z jablkiem i gruszka tak jak moniska pisala, sprobuje kiedys na noc do butli na mm jak mazia, bo do dawania lyzeczka wychodzi za rzadka...
 
Yra moj tez tak na poczatku robil,ale sie nauczyl 2 razy mu poszlo nie tam gdzie trzeba,krztusil sie itp i teraz nie ma z tym problemu,sam wie ,ze jak duzo wcisnie to bedzie nie fajnie.Teraz jak sam sobie je to sie nie krztusi ewentualnie czasem ma odruch wymiotny jak mu daje lyzeczką bo tego tak nie "kontroluje".
 
skład kaszki nestle:
kaszka ryżowa 82%, cukier, banan 2%, aromat naturalny, węglan wapnia, maltodekstryna, witaminy, fumaran żelazawy, siarczan cynku, kultury bakterii Bifidobacterium lactis

data przydatności to październik 2011 ... Blue Twoim zdaniem nie ma tu konserwantów?

Cukier? w jakim celu mam dziecku go serwować? W owocach jest fruktoza - cukier prosty - zatem siłą rzeczy w soczku dostaje. Aromat naturalny? hehe Kaszka owocowa ma 2 % owoców ?

Laski dzięki za przepisy na manne ;D MoniskaBe spróbuję na wodzie :-)
 
A ja dzis zaserwowalam Oli twarozek na sniadanie i wypychala go jezykiem. hihih ciekawe czemu, a byl taki pyszny:) No nic bedziemy probowac innym razem.
 
wow, moje dziecko zjadlo dzisiaj w koncu sporo obiadku.
wkladalam mu placami do buzi kalafiora i fasolke szparagowa :-D
pochlanial tak szybko, ze nie nadazylam lapac w palce, a Pawelek juz krzyczal "szybciej matkaaa!!!"
 
reklama
a ja ugotowałam krupnik taki dla nas, dałam tylko drobną kaszę wszystkie jarzynki w kosteczkę i Pola zajadała aż miło było patrzeć, zjadła połowę swojej miseczki :)
 
Do góry