reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i przepisy maluszków

ja manny zwyklej nie robie bo nie lubi z bobovity tez tak sobie
owsianke jadał ale bez rewelacji....jedynie naju naju mleczna kakaowa albo malinowa z sokiem badz owoce lesne :>
 
reklama
yra spoko nie przejmuj się, mi też przytrafiło coś źle na opakowaniu wyczytać(?) Oczywiście nic się nie stało, że na wodzie robiłaś, dziecku to nie zaszkodzi, tyle, że to chyba mniej sycące i bardziej takie dietetyczne. Mama moja mówiła mi, że w dzieciństwie na ból brzucha robiła właśnie kleik na wodzie, a tak normalnie to na mleku;-)

U nas też kaszki są bardzo ok, ale ostatnio doszłam do wniosku, że w trakcie jedzenia muszę mu dać pić i potem znów je chętnie...daję kaszki bobovita i hipp i uważam, że te bobovity są potwornie słodkie w porównaniu z hippem. Robię min mannę bobovity, zwykłej nie bo nie wiem jak miałabym ją na mm zrobić skoro mm się nie gotuje...
wydaje mi sie ze wystarczyloby zrobic gesta kache i rozcienczyc ja mlekiem :-)
 
mc gosia moj pawel tez jest uczulony na mleko wiec tak samo serki jogurty out ale...

czy u twojego miksa stwierdzono azs? bo jesli tak to moze plamy nie musza swiadczyc o uczuleniu, przynajmniej nie na jedzenie?

azs nie stwierdzono....mamy tylko opinię pediatry ze to uczulenie na mleko krowie ...jestem pewna ze ta ostatnia wysypka to po pomidorach ... pediatra powiedziala ze do alergologa jeszcze nie ma co.

ciuszki małego od początku piore w płatkach mydlanych.


Mysle, ze je tak wsam raz. A ile zjada tej zupki??

zupki zjada 200ml a nawet i nlepiej - a nie są to rzadkie zupki tylko raczej papki (babcia miksuje bo boi się że mały się zakrztusi):-D
 
nie wiem czemu ale mój Miks uwielbia gryźć... jesli koncze wczesnie prace to daję mu całe warzywa ugotowane (jak wczesniej wspomnialam - mama sie boi:-D)... jeśli owoce miękkie to tez dostaje całe ....ale co najlepsze - gdy daję mu deserek ze słoika (gładka papka) to on gryzie i gryzie ...i tylko mu się z buzi wylewa bo w koncu tam nic do gryzienia nie ma hihihi:-D śmiejemy sie z niego że i pewnie między zęby mu wchodzi <lol>:-)
 
heheh między zęby :-D dobre dobre

Dziewczyny zdradźcie mi proszę jak się kaszkę mannę robi. Chcę się wycofać z tych malinowych i innych przepełnionych konserwantami kaszek ...
 
reklama
kaszka manna:
ja robie ze szklanki wody, czekam az sie zagotuje, wsypuje hmm... tak na oko juz tej kaszki, musicie sobie wyprobowac czy chcecie bardziej gesta czy rzadsza.
No i gotuje okolo 2 minuty, nawet czasami krocej.
dodaje pozniej jakiegos owocka, typu jablko, banan, truskawka, gruszka.
 
Do góry