reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie - czyli nasze potyczki z cycuchami u butelkami:)

ja też tylko cycem karmię i tak jak u dziewczyn ran potrafi przespać 5h (tylko w nocy mu się to zdarza) a czasami nawet co 1h się budzi :)

a co do zamrażania pokarmu jak to się odbywa? ściągam i do czego daję? i ile może być czasu zamrożone? fajna sprawa jak już się pokarmu nie będzie miało..
 
reklama
uff a myślałam już, że to nie tak coś, jak mój malec raz budzi się po godzinie na am, raz po 3 h. Dzisiaj w nocy dał nam popalić, budził się co pół godziny, dawałam cyca, ssał i ssał. I tak do 7 rano, nie wytrzymałam i dałam mu butlę i spał jak suseł:tak: Teraz na noc też go nakarmiłam, żeby przespał noc ładnie:tak: A dokarmię cycem w nocy.
 
ja też tylko cycem karmię i tak jak u dziewczyn ran potrafi przespać 5h (tylko w nocy mu się to zdarza) a czasami nawet co 1h się budzi :)

a co do zamrażania pokarmu jak to się odbywa? ściągam i do czego daję? i ile może być czasu zamrożone? fajna sprawa jak już się pokarmu nie będzie miało..

ja daję do słoiczków
w zamrazarce moze byc 3 m-ce (wg mojej poloznej 6)

po rozmrozeniu pod wodą nalezt podac w ciagu 30 min, po rozmrozeniu w lodówce moze stac 6 godz. - nie rozmrazac w temp. pokojowej
 
Ja też karmię tylko cycem i jestem z siebie taka dumna jak nigdy w życiu :-)
Malutka śpi w dzień po 2.5-3 h, a w nocy czasem się zdarzy 5 h. A cyce mam takie wielkie (i tak dużo pokarmu) że dzieci sąsiadów mogę dokarmiać :-D;-)
 
Mój Mikołaj w dzień chce jeść zazwyczaj co 2 godziny, czasem częściej, dzisiaj rzadziej, co ok 3 godziny, w nocy muszę powiedzieć nawet ładnie śpi, je tylko 2 razy i przeważnie szybko zasypia, ale przeważnie ze smoczkiem. Też go czasem nie chce, ale jak już wepchnę na siłe to nawet ładnie trzyma a jak zaśnie to wypluwa. Co do czuwania, bardzo różnie, były takie dni że zasypiał na chwilę i się budził a wczoraj i dzisiaj miał ze dwa/trzy razy aktywność po godzinie a tak to spał.
 
fazerka są specjalne pojemniczki,woreczki do przechowywania pokarmu. Co do czasu przechowywania sa rózne szkoły- jedna ze 3 miesiące inna że do miesiąca bo zmienia się skład mleka
 
Wojtuś tez ma rożne nocki. wczorajsza była rewelacyjna zasnął o 21:00 i obudził się o 3:30 :szok: ale noc wcześniejsza było co 1,5-2 h wiec nie ma reguły. ciekawe jak będzie dziś bo jesteśmy po szczepieniu. teraz spi na moich kolanach po jedzonku. odkładam go do łózka i siebie tez.dobranoc.
 
ewelina nie rezygnuj z nocnego karmienia swoim mlekiem, bo nocne jest akurat najlepsze. Jesli przybiera na wadze wg swojej krzywej z siatki centylowej to nie masz co sie martwic

fazerka ja pakuje w pojemniki avent
AVENT Pojemniki VIA na pokarm opinie użytkowników - Cokupic.pl

tylko, nie wiem czy nie beda za duze skoro sciagasz to, co zostaje w piersi po karmieniu. Ja zlewam wszystko, bo idealnie mi pasuje 1 pojemnik=1 cyc= jedno karmienie butelka;-)
 
reklama
Do góry