reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie - czyli nasze potyczki z cycuchami u butelkami:)

Kasia ja na początku miałam identycznie jak Ty... całe dnie Maksiu siedział przy cycach.. ale po ok tygodniu zaczęło się wszystko normować, zaczął się najadać i od tamtego czasu Maluszek jest tylko na moim pokarmie.. także cierpliwości Kochana..
piłam bardzo dużo wody, herbatki koperkowej i brałam tabletki drożdże piwne :) no i non stop przy cycuchach siedział :) pomogło bardzo :) teraz bez wkładek laktacyjnych się nie obejdę ;-)
 
reklama
A czy próbowałaś karmić z osłonkami na piersi? Ja tylko tak moge karmić piersią moje dzieci bo tez nie maja za co złapać cyca. Ja akurat mam takie AVENT OSŁONKI PIERSI MAŁE 2 SZT. - Apteka internetowa - Domzdrowia.pl, polecam bardzo takie rozwiązanie bo wiem jak czasochłonne jest ściąganie pokarmu laktatorem na każde karmienie. Teraz jeszcze kiedy nasze dzieciaczki są malutkie i generalnie jedzą i śpią to jeszcze pól biedy, ale niedługa będą spały coraz mniej i będą bardziej absorbujące i wtedy ciężko będzie znaleźć czas na inne domowe czynności. /wiem co piszę bo przerabiałam to przy pierwszym dziecku i mam nadzieję że tym razem damy radę na cycu jak najdłużej.




przyjmą Was bez problemu

Bardzo WAM dziekuje. Stary nabył juz nakladki moze sie uda bardzo bym chciala dokladnie z tych powodow o ktorych piszecie. JA nie odrobilam lekcji z butelkowania bo myslalam ze sie uda i robilam tak jak instrukcja obslugi na butelce 5 minut gotowania. Dobra to ja tez przelewam wrzatkiem od tej pory. Jeszcze raz Wam dziekuje ;)

Ja rownez polecam oslonki na piersi. Uzywam ich caly czas i jestem bardzo zadowolona :-)
 
My na butelce z moim pokarmem mam mega nawał ale płaskie brodawki i nie umiem sobie z nimi poradzić. Mała się denerwuje bo nie ma za co złapać płacze, wyje i jest mega głodna.
mi te nakładki dali w szpitalu przy karmieniu Marcelka. bo jeden sutek tez był paski. ale jak kilka razy zaciągną dobrze to zaczęła brodawka reagować i już jest ok.
pisz jak u ciebie?
dorotka juz za późno ale słyszałam ze na zastój i rożne bóle piersiowe matki karmiącej bardzo pomaga twarożek zimny. zwykłym twarożkiem obłożyć sobie piersi obwinąć folia i posiedzieć z 30 min.
ewelinka możliwe, ale najpierw sprawdź wszystkie ewentualności zanim podasz mu jakieś środki farmaceutyczne. bo nie wcześnie przyzwyczajać małego do pomocy.
ale masuj mu brzuszek, trzymaj nawet do 20 min po nakarmieniu w pozycji pionowej by powietrze łatwiej uszło, cieple okłady na brzuszek ponoć pomagają ( ja Marcelka suszyłam suszarka :) kółka zgodnie z wskazówkami zegara robiłam do wokół pępka) i kłaść na brzuszek to sam sobie Bartuś te bąbelki rozchodzi.
 
Tak Dorotka mleko dla bobów jest bardzo drogie. jedyna szansa na receptę (wtedy cena ok 10 zł) ale to trzeba mieć stwierdzoną alergię u dziecka i nasze zakichane państwo zrobiło możliwość przepisywania przez lekarza jedynie na pół roku-a mój Jakub miał alergię do 3 roku życia- był na Bebilon Pepti 2
A skąd u ciebie infekcja? czy to był jakiś stan zapalny cycuchów?
 
Citronka 3 razy poszla mi na cycu z nakladka lepszy rydz niż nic a denerwuje sie Mała przy tym strasznie. Moze nie jesc i 5 h a nie wezmie do buzki slicznej swojej. Te Kaski to charakterne dziewuchy nie ma co ! Ale trafiła na mamuśkę barana te jeszcze bardziej uparte wiec walcze dalej ;)
 
Dziewczynki i ja polecam nakładki aventa, dzisiaj wypróbowałam bo pękła mi lekko brodawka.
Użyłam nakładeczki i mogłam spokojnie nakarmić malutką bez bólu.
 
reklama
Tak Dorotka mleko dla bobów jest bardzo drogie. jedyna szansa na receptę (wtedy cena ok 10 zł) ale to trzeba mieć stwierdzoną alergię u dziecka i nasze zakichane państwo zrobiło możliwość przepisywania przez lekarza jedynie na pół roku-a mój Jakub miał alergię do 3 roku życia- był na Bebilon Pepti 2
A skąd u ciebie infekcja? czy to był jakiś stan zapalny cycuchów?

Tak - chyba zastój się zrobił przy nawale no i stan zapalny. Choć to trochę dziwne bo nie było jakiegoś nadzwyczajnego bólu, tylko trochę no i zaczerwienienie. Tak od d... strony - najpierw gorączka a potem szukanie źródła infekcji. Jeśli to był zastój to Jaś sobie z nim poradził. Z tyłu głowy chodzi mi taka myśl, że to mogły być też problemy z pęcherzem bo wcale nie odczuwałam potrzeby opróżniania - leciało tylko pod prysznicem i czułam ból jak już pęcherz był pusty. Grunt, że augmentin pomógł i na jedno i na drugie.
Z Szymkiem nie miałam takich problemów. I w życiu nie miałam 40 st. gorączki i to przez 4 dni.
 
Do góry