reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie - czyli nasze potyczki z cycuchami u butelkami:)

reklama
a są tutaj jakieś dziewczyny co karmią butlą?? bo póki co widzę same cycuchy...

Ja karmię butlą.Tylko mała dostaje mój sciągnięty pokarm. Teraz już tylko mojemleko je,ale na początku też mm dawaliśmy jak ja pokarmu nie miałam.

U nas była położna na wizycie patronażowej i kazała z małą przyjsc na ważenie w środę - czyli jak będzie mieć 2 tyg. Z synkiem co tydzien chodziłam,ale z nim musieliśmy kontrolować żółtaczkę i stąd te częste wizyty.

Co do wizyt lekarskich i spraw z nimi związanych proponuję założyć osobny wątek.
 
Ostatnia edycja:
Mam pytanie- czy to normalne, ze moje piersi sa teraz miekkie (bo na poczatku byly twarde i pelne mleka)? Jak karmie Mala mam wrazenie, ze malo pokarmu leci. I dzis dajadla z butli 35ml. Czy piersi powinny byc twarde czy miekkie? Z gory dzieki za odpowiedzi :-)
 
Fazerka zajrzałam do notatek ze szkoły rodzenia i nie podali jak często kontrolować, ale mówili, że dziecko powinno przybierać 1kg/miesiąc i nie mniej niż 28g na dzień. Ale raczej nie ma co kontrolować codziennie bo popadniesz w paranoję :).
Ja bym skontrolowała po 2 tyg. i po miesiącu.
 
Mam pytanie odnośnie dokarmiania :
a) czy mleko którym dokarmiacie wybierałyście same, czy za porozumieniem z lekarzem?
b) jeśli nie będę miała pokarmu w szpitalu, to czy od razu podać butle z mlekiem? (wiadomo że po jednym karmieniu dziecko nie traci umiejętności ssania piersi) czy podają glukozę? (bo też chyba się to praktykuje?!)
 
jak dokarmiałam córkę,to mleko było wybrane przez pediatrę. a w szpitalu o dokarmianiu decydował lekarz. nie każdy mógł iść i sobie zażyczyć butelkę.
 
Melisa uważam, że piersi mogą być miękkie; moje też takie są. Podczas jedzenia wyraźnie widać jak Olek ssie i połyka, przy czym wydaje fantastyczne dźwięki - pomrukiwania i tak głośno ssie, rozkosznie :-D A po karmieniu, jak już odrywa buźkę od piersi, to wokoło ustek ma mleczko i z tego wnioskuję, że to mleko jest w piersiach. Poza tym jak wyciskam ręcznie, dla sprawdzenia, to za każdym razem wyciekają krople mleka. Ale przyznam, że wydaje mi się, iż przy Mateuszu piersi miałam bardziej nabrzmiałe. Ale to było prawie 6 lat temu więc mam prawo nie pamiętać dobrze :-)
Pozdrawiam
 
Tak sobie mysle, moze mi podpowiecie? Ile Wasze Dzieciczki przybieraja na wadze? :-)

Moja Milenka w:
1 dniu: 2620g
2 dniu: 2560g
4 dniu: 2630g
6 dniu: 2650g
11 dniu (czyli dzis): 2870g :-)

Myslicie, ze przybiera prawidlowo, czy za malo? :-)
 
reklama
Do góry