reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie - czyli nasze potyczki z cycuchami u butelkami:)

reklama
Ja karmię wyłącznie na żądanie, nie wybudzam Olka. Chociaż dziś do kąpieli go obudziłam :zawstydzona/y: Czasem tylko nie daję cyca, jak mały żąda powiedzmy parę minut po pierwszym cycu, bo zwyczajnie jest to dla niego za dużo i mi potem wymiotuje całym niestrawionym mlekiem. Zrobiłam tak trzy razy i więcej już nie, bo za każdym razem było tak, jak pisałam. Staram się, żeby przerwa do drugiego cyca wyniosła chociaż z 1,5 godziny. W międzyczasie noszę Olka, troszkę do niego gadam, przytulam, daję smoka, robię inhalacje i jakoś godzinka zlatuje.
Pozdrawiam
 
Dziewczyny ile kupek dzidzia moze zrobić w ciągu doby przy karmieniu mieszanym? bo moja zrobiła w ciągu godziny 4 luźne koloru piasku...czy to prawidłowo?
 
Ja karmię na żadanie. Jak dziecko chetnie je i nie spada na wadze to po co wybudzac. U mnie Ala je co 3-4h. Je dużo, az sie zastanawiam czy nie za dużo.Mam na to wgląd bo ona je z butli wiec wiem ile wypija.Pije moje odciągane laktatorem mleko i 100-120ml zjada z przerwa w trakcie na beknięcie i zmianę pieluszki, a potrafi czasem i ze 150 w ciagu 1-1,5h zjesc:szok: Mamy karmiące butlą-ile zjadają Wasze maluchy?
 
tiramisu jak poprzednio karmilam mieszanie to mala robila musztardowe kupki chyba z 6-7 na dobe

nice zarloka masz:-D ale na powaznie to moj wsuwa kolo 100 co 3-4 godziny w tydzien po porodzie. Corka jadla mniej z 50, ale ona nalezala do tych niejadkow.

karmie na zadanie
 
mamusie mam pytanie: karmicie na żądanie czy co 2-2,5 godz. wybudzając maluszka ze snu?
ja karmie na zadanie ale te zadanie jest co 2-3 godziny. i nie wybudzam nigdy. jak spi to znaczy nie głodny.

ja tez bym nie dopajała. przynajmniej nie teraz, bo jeszcze brzuszek malutki te karmienia takie nie unormowane. opije sie herbatki nie będzie jadł.
ale mówią ze jesli dziecko na piersi to ponoć nie potrzebuje nic więcej pic, ze jak na mieszankach to sie daje picie.
ja Marcelkowi podłam herbatkę jak miał skończone 4 miesiące i był upał.
 
u mnie wyglada tak:
karmie tylko butla
je co 2-3 godzinki
i zalezy tak z 90-60 czasami
zje odbije i dalej zasypia
tylko rano od 11 niespi jak karmie do nastepnego karmienia i okolo 22 znowu do nastepnego karmienia a tak to je i spi puszcza bąki walę kupę i robie siku :D
 
Ja byłam dzisiaj na kontroli u pediatry i mały ładnie przybrał, od wyjścia ze szpitala 6 dni temu 300 gram, więc powiedziała, że w nocy nie trzeba go budzić, ale w dzień raczej pilnować żeby przerwy nie były dłuższe niż 3 godziny, ale itak przeważnie się budzi. Ja karmię tylko piersią, nie wiem, ile zjada, ale wygląda że się najada. I mamy kupkę przy każdym karmieniu.
 
reklama
Do góry