reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie - czyli nasze potyczki z cycuchami u butelkami:)

Kurcze a ja nie byłam na kontroli, bo położna, która przychodzi do mnie z przychodni powiedziała, żeby absolutnie nie przychodzić aż do szczepienia, bo codziennie ogrom chorych ludzi i żeby mały czegoś nie załapał. Mówi, że skoro zdrowy, nic się nie dzieje, zjada jak trzeba, to nie ma potrzeby. Za to w przyszły wtorek, w 5 tyg. idziemy na USG bioderek.
Aga bo właśnie im częściej karmisz, tym więcej piersi będą mleczka produkowały. Więc jeśli chcesz karmić samą piersią, to często małą przystawiaj.
Pozdrawiam
 
reklama
Ja tez karmie, kiedy wola :-) Zazwyczaj co 3 godziny. Zdarza sie tez, ze wola co godzine, ale zje malo wtedy. A jak spi dluzej niz 3,5 godziny, to Ja lekko przebudzam :-)

Pytalam w szpitalu o herbatki. Powiedzieli mi, ze jak karmie piersia, to nie dawac :-)
 
Kurcze a ja nie byłam na kontroli, bo położna, która przychodzi do mnie z przychodni powiedziała, żeby absolutnie nie przychodzić aż do szczepienia, bo codziennie ogrom chorych ludzi i żeby mały czegoś nie załapał. Mówi, że skoro zdrowy, nic się nie dzieje, zjada jak trzeba, to nie ma potrzeby. Za to w przyszły wtorek, w 5 tyg. idziemy na USG bioderek.
no właśnie ja też nie byłam.. nic mi w szpitalu pediatra nie powiedziała żeby przyjść na jakąś kontor.. do przychodni jak M. pojechał dowiedzieć się co i jak to tylko powiedzieli mu że po 2 miesiącach na szczepionkę.. i teraz nie wiem co robić.. iść prywatnie? czy poczekać te dwa miesiące i wtedy go zbadają przy tej szczepionce..
 
Krupka chyba powinna być. U nas przy Tosi nie było i przy Zosi też się nie zanosi na to.


My też piersiowe i na żądanie. Bywa różnie z czasem, bo potrafi po godzinie wołać jeść ale też po 3,5. W nocy to raz się obudziła po 5 godzinach! Ale wypiła Zosia z obu piersi i spała 2 godzinki i następne jedzonko:). W piątek idziemy na kontrolę wagi a w czwartek na bioderka.
 
a nie jest tak, ze 1 wizyta pediatry (ta kontrolna) jest w domu? Pamietam, ze u nas był.
tutaj nie ma czegoś takiego..
jedyne co to po dwóch dniach z Małym musieliśmy się z powrotem do szpitala wybrać i musieli mu krew zbadać bo On z konfliktu serologicznego jest.. ale całe szczęście z krwią wszystko w porządeczku :-)
 
a bo z tymi wizytami lekarskimi w każdym mieście inaczej :)
u mnie po tygodniu od wyjścia z szpitala obowiązkowa kontrola wagi, później następną po 2 tygodniach i szczepienie na BCG, potem po miesiącu juz kolejne szczepienia i obowiązkowa kontrola na dwa miesiące życia.
i pełno tych obowiązkowych kontroli mamy. bo to wszystko specjalne rubryczki sa w książeczce zdrowia i trzeba tego tu pilnować.
a bioderka bodajże dopiero w 4 miesiącu życia badają.
 
fazerka ale jakoś musicie kontrolować jak mały przybiera na wadze...

a ja się dowiedziałam, że w Belgii nie szczepią przeciw gruźlicy, a w Polsce jest obowiązkowe :wściekła/y: i teraz jak chcę zaszczepić tu to kosztuje dość sporo, a do Polski pewnie polecimy za 3-4 miesiące, mam nadzieję, że nie będą mi robili problemów z zaszczepieniem w Polsce
 
reklama
Do góry