reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kąpiele maluszka

My Szymcia też kąpiemy ok 20 jak część moich przedmówczyń. Tyle, że Szymek pomimo iż ma "zaledwie" 4 m-ce już od miesiąca ma stałe pory posiłków. :tak: Jest na butli. Je o 8 rano, 12 w południe (teraz zwykle kaszkę lub słoiczek), potem mleczko po 16 i o 20 jest kąpiel, podczas zabawa grzechotką, przed i po krótka zabawa z mamą lub tatą - przy tym mnóstwo śmiechu, potem butla i sam ślicznie zasypia i budzi się dopiero ok 8 rano i spokojnie czeka na butlę - gadając do siebie, ściany albo rybek w karuzelce. Ostatnio też do misia ;) Potwierdzam to co było tu już powiedziane - stałe pory kąpieli :tak: oraz jedzenie PO kąpieli.
Pozdrawiam
 
reklama
No tak na głodnego płacze a i nie dobrze tez jest jak z pełnym brzuszkiem się kąpie dziecko bo może się zwrócić podczas kąpieli jedzonko. Najlepiej dać maluszkowi tyle żeby nie płakało odczekać z 20-30 minut i chlus do wanny. Po kapieli jedzenie do syta.
 
U nas też kąpiel o 20:00 potem butla i lulu , synek sam zasypia w łóżeczku przy karuzeli i oby mu tak zostało :-D

Szymonek też sam zasypiał, ale tylko do 2,5 miesięcy... Teraz trzeba go troszke ponosić, pobujać. Zasypia sam tylko wtedy jak jest zmęczony, ale po kąpieli mógły sie bawić i bawić...
 
Moja córcia jak była taka całkiem malutka chodziła spać o godzinie 16-17 było to dla nas straszną udręką ale tak już miała.Kąpiel odbywała się o godzinie 15.30-16.00.potem butla i spanko(od pierwszego dnia w domu usypiała sama w łóżeczku i tak jest do dziś.)Teraz jest już duża a spać chodzi najpóźniej o 19.00
 
Wiem, że to odrobine nie w temacie, ale mam pewien problem z usypianiem małego po kąpieli... Od kilku dni niezależnie od godziny, o której go kąpiemy zasypia dopiero o 23... Przesypia wtedy 7-8 godzin. Przez dzień robi sobie jak zwykle kilka małych drzemek po godzine- dwie... Nie wiem dlaczego tak mu sie zmieniło, zwykle zasypiał po kąpieli jak zjadł. Czy któraś z was tak miała? Są jakieś sposoby żeby jego spanie wróciło do normy?
 
Drogie mamy!
Mam nadzieję, że jakos bardziej doświadczone kobietki dacie mi kilka rad. Chciałam sie zapytac jakich płynów uzywacie do kąpieli niemowlaka? Czy w ogole uzywać plynów??
Z góry dziekuje;)
 
Czesc
Ja podejrzalam w szpitalu, jak kąpią dzieciaczki w Oilatum i tak mi zostało.... Damiankowi nic się po tym nie dzieje, nigdy nie miał zadnych zmian skórnych. Pediatra pogratulował wyboru. Próbowałam kiedyś mydełka bambino i szamponiku+oliwki, ale za dużo z tym pracy - Oilatum kąpiesz całe maleństwo, myjesz główkę, a że zawiera jeszcze parafinę to nie musisz "oliwić" dzieciaczka :))) Pozdrawiam
 
Zgadzam się z przed mówczynią. Oilatum jest doskonały :) i bardzo wydajny. Nie radze Ci używać żadnych płynó nivea czy hipp bo moja melńka dostala od tego liszajca. i do tej pory ma podrażnioną skórkę. A odkąd używamy oilatum to nie ma sie o co martwic:)
 
reklama
Bo dostała ostatnio od kolezanki żelki do kąpieli GoldenOli... ponoć to naturalne kosmetyki, ale nie wiem czy to nie za wczesnie jak na 6 miesięcznego maluszka? Wygladaja ciekawie, no ale przeciez wyglad kaczki czy słonika nie gwarantuje bezpieczenstwa...Spotkałyście sie juz z tym kosmetykiem?
 
Do góry