reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kąpiele maluszka

niestety nie spotkałam sie ztym wcześniej ale jeżeli jest to zagraniczny produkt to nie radze ja też dostałam neimieckie kosmetyki na bazie naturalnych składników i wysypka murowana
 
reklama
A znalazłam stronke tego i nie sądzę, żeby to było odpowiednie dla takiego maleństwa bo ma przeciez jeszcze delikatna skorke. Zachowaj to na później szkoda żeby maleństwo sie po tym męczyło. To co ładne nie zawsze jest dobre ;)
 
Ja kąpałam swego synka jak był mały w Oilatum albo Emolium -emulsja do kapieli też super.Teraz kąpiemy w płynie Hipp ale Oli ma już 14 miesięcy:tak:ale głowę myję tylko szmponem z Emolium
Mustella też jest fajna:tak:
 
Ostatnia edycja:
Ja na początku używałam mydełka oilan- taki sam skład co oilatum, ale polskie i troszke tańsze. Raz spróbowalam do mycia główki szmponu od narodzin johnsona, ale niesety strasznie wsyluszal skóre główki. Mydełko było super, ale teraz uzywam Oilatum emulsji do kapieli , bo rzeczywiście mniej roboty, a cialko super natluszczone i delikatne :)

Jedynie oliwki uzywam do buzi synka + troszke bephantenu. zamówiłam sobie tez taki krem na bazie naturlanych skladników
Krem nawilżający do twarzy i ciała - KOSMETYKI NATURALNE, suplementy diety, zdrowa żywność
moja kolezanka go używała i jej synek nie mial problemów na buzi. Oczywiście najpierw mysje buzie wacikiem z mydelkiem oilan i potem smaruje jw. A jak Wy myjecie i pielegnujecie buzie Waszych pociech?
.
 
Ten krem........hmmmmmmm czytajac jego skład to radziłabym uwazac.......zawiera perfumy, bnezyl alkochol, citrus, wyciag z pomaranczy................xantan gum...............
To chyba skrzywienie zawodowe heheheh:-D:-D
Najlepsza jest woda przegotowan do mycia buzki-bez zadnych mydel.Co za duzo to nie zdrowo
A krem uzywam tylko na dwor na zime
Bo po co buzke dziekca dodatkowo obciażć w tym wieku kosmetykami
 
Ostatnia edycja:
Ja małą od początku kąpałam w płynie Hipp tym do ciała i włosków.I nigdy sie nic nie działo.Co trzecią kąpiel robie jej w Balneum Hermal a do ciała emulsja Emolium.Ja myślę,że to też wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości skóry maluszka.
 
ja synka kąpałam w oilatum przez pierwszy miesiąc, dla noworodka to na pewno dobra rzecz, bo i dobrze wpływa na skórę i zabiegi higieniczne upraszcza, ale na dłuższą metę nie ma sensu niepotrzebnie wydelikacać skóry wg mnie, chyba nawet tu na forum czytałam, że najlepiej stosować zamiennie dobry płyn lub żel do kąpieli i jakiś emolient. Ja teraz używam płynu Johnson na dobranoc, a dwa razy w tygodniu hermal balneum i jestem zadowolona...
Jednak takich zelków do kąpieli bym nie stosowała, to chyba dla kilkulatków dopiero...
 
e-stera może rzeczywiście nie powinnam go stosować. Tez na początku myłam buzie zwykłą przegotowana wodą, ale pojawiło się synkowi kilka syfków, więc zaczęłam myc mydełkiem.
 
reklama
Ja też myję w Emolium na zmianę z Hipp, po kąpieli smaruję mleczkiem Nivea, ale tylko szyjkę i za uszkami, resztę ciałka smaruję kremem robionym w aptece, bo wcześniej mylam Marcela w Nivea i go wysypało:no:
A co do Oilatum, to uważam, że to super płyn, ale nie zawsze jest go łatwo kupić...
 
Do góry