reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kanały dla dzieci, co puszczacie?

Tak, masz np " musical Elma" , "przyjaciele z ulicy sezamkowej"... nam ostatnio spodobał się ten pierwszy, śpiewamy razem z
Elmem, przy okazji wspominają o kształtach , liczą... no świetna sprawa jeśli komuś zależy by wynieść coś z bajek.
 
reklama
ja właśnie sama za to najbardziej lubiłam ulicę sezamkową. były świetne piosenki a i przy okazji miało to wszystko wartość edukacyjną. fajnie, że dalej się rozwijają. muszę w końcu trafić na Sezamkowy Zakątek.
 
tak tak, już pisałam, że słoniczka fajna jest. szczególnie doceniam to jak postacie ze sobą rozmawiają, ie jest to ani przesadzone ani przesłodzone. :)
 
Przygody słoniczki Elli znamy ale oglądamy zawsze w porannym wydaniu. Codziennie ten sam scenariusz czyli szykujemy się do przedszkola, żłobka a bajka umila nam czas :) przynajmniej mama ma czas się umalować :)
 
My nie oglądamy telewizji, więc i synek nie będzie, nie posiadamy w domu telewizora. Ale co do bajek myślę,że czasem będziemy mu puszczać,bądź oglądać razem :) Myślimy o Muminkach, bo w wielu odcinkach mają mądre przesłania, i nie ma w nich agresji, tak popularnej w wielu współczesnych bajkach. Na pewno też pokażemy mu Misia Uszatka czy Mysię :)
 
jest wiele bajek, które posiadają naukę i przekaz dla dzieciaków. ważne, żeby dostosować go do wieku. u nas Muminki przez jakiś czas się na sprawdzały, bo są trochę straszne.. ale od kiedy lubimy się bać, zaczęłyśmy je czytać.. ale przekaz i nauka to to, co można zawsze znaleźć w całej serii sezamkowego zakątka.
 
My nie oglądamy telewizji, więc i synek nie będzie, nie posiadamy w domu telewizora. Ale co do bajek myślę,że czasem będziemy mu puszczać,bądź oglądać razem :) Myślimy o Muminkach, bo w wielu odcinkach mają mądre przesłania, i nie ma w nich agresji, tak popularnej w wielu współczesnych bajkach. Na pewno też pokażemy mu Misia Uszatka czy Mysię :)

w Muminkach nie ma agresji i w dzieciństwie była to jedna z moich ulubionych bajek, jednak warto wziąć pod uwagę że Muminki bywają naprawdę STRASZNE, mój brat do tej pory pamięta jak bardzo bał się Buki z Muminków, to japońska bajka więc nastrój grozy potrafią zbudować doskonale chociażby muzyką, radzę dobrze się zastanowić czy dziecko jest już na to gotowe ...

mój synek obecnie najbardziej lubi bajki takie jak: "Reksio" i "Marta mówi" - tę drugą polecam bardzo, jest mądra, bez przemocy i dodatkowo tłumaczy dzieciom znaczeniu wielu nowych słów ;-)
 
reklama
Muminki zostały napisane przez Tove Jansson Szwedkę. tak, że daleko im do Japonii. ale postacie rzeczywiście są magiczne.

my oglądamy teraz Peppe. pojawiły się nowe odcinki :)
 
Do góry