reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

Dziewczyny co sądzicie o mleku Hipp Combiotik, zastanawiam się na wprowadzeniu Patrycji MM z rana i na noc, mam wrażenie, że nie najda się cycem stąd jest często marudna, z cyca wypije to co jest, niby ok, a za niedługop znowu marudzi i do cyca, na razie oprócz cyca jemy zupki, deserki i kaszki, wszystko jej bardzo dobrze "wchodzi" i nie ma żadnych problemów "odpukać" . Cyca sobie zostawimy jako przytulacza, usypiacza, ugaszacza pragnienia..Wydaje mi się to mleko Hipp całkiem dobre z tego co opinie poczytałam....
 
reklama
majusia nie mam pojęcia o mleku hipp żadna z znajomych nie stosuje ja daję małemu od 1 miesiąca życia bebilon 1 i jestem zadowolona nie miał kolek po nim itp no i najadał się, nimfii daje bebiko i też jest zadowolona, u mnie np nie sprawdził się Nan
 
Majuska u nas sprawdza sie angielski odpowiednik Bebilonu od samego poczatku i maly sie najada nim i dobrze sie czuje :tak: z tego co pamietam to winki dawala na noc mleko Hipp ale to na noc i chwalila sobie go bardzo :tak:
 
Laski jak gotujecie jedzonko mięsko z warzywkami czy potem razem to jeszcze podgotowujecie,podrzewacie ??? bo chyba onanana tak pisała że robi albo gdzieś o uszy mi się obiło :baffled:bo ja na ciepło blenderuje z masełkiem i podaję.
 
ankusch Ja dzisiaj bede gotowac pierwsze danie miesne dla malego i bede to na pewno blendrowac gorace ale jesli maly bedzie jeszcze spal jak to bede robic a sie ochlodzi to potem to bede to podgrzewac zeby nie podawac znowu zimnego dania malemu :tak:
Dziewczyny ponawiam pytanie czy ktoras juz robila dania z brukselka dla maluszka ??
 
kochane mamy karmiące piersią, a co podajecie codziennie?Bo ja podaję przecier jarzynowy, owoca, lub sok i kaszkę mleczną raz dziennie.

A mięsko ile razy? Bo ja dopiero wprowadzam i nie wiem czy to dużo czy mało, czy normalnie.
 
ja dawałam swojej córce Hipp Combiotik ale odniosłam wrażenie że miała po nim rzadsze kupki. dlatego zmieniłam na bebilon. pewnie trzeba wypróbować.
 
Ankusch ponieważ ja mam zupki na dwa dni zawsze w nocy jest trzymane w lodówce i normalnie podgrzewam na drugi dzień. Nie raz jak ugotuję akurat jak mała śpi to też podgrzewam:tak:

Syl Maja je:
ok 5-6 cycka
ok 7-8 cycka
ok 9 kaszkę
ok 17 zupkę (duży słoik)
ok 15-16 cycka
czasem zawoła cycka jeszcze ok 17
ok 18 deserek (pzrewaznie mały słoiczek, chociaż wczoraj zjadła duży i jeszcze chciała)
ok 20 cycuś

W ogóle to przy stałych posiłkach je tyle samo razy cycka co kiedy jeszcze nie jadła nic poza nim.

Dziś w ciągu dnia zjadła 2 biszkopciki.. (babcia mi zameldowała)
czasem zje pół kromeczki chleba czy jakies ciasteczko- dla dzieci polecam te z hipp'a. Albo jej owoców nałoże na tace i "je". Ale to dodatkowe jedzenie po to żeby sobie ćwiczyła trzymanie, jedzenie, gryzienie:-D
 
No żesz wcięło mi posta!!:wściekła/y::wściekła/y:
onanana inspirujesz mnie po raz kolejny kochana:tak::-)
Sabrina myślę, że brukselkę można podawać w tym samym czasie co np. fasolkę. Jeśli fasolka nie szkodzi to i z brukselką powinno być ok, bo te warzywka są z tej samej grupy silnie wzdymających:blink:
Majuska też zastanawiałam się wcześniej nad zmianą na to mleko, ale zostałam przy bebiko, gdyż
1) tańsze
2) prostszy sposób przygotowania:-p
Jednak jak bym miała zmieniać to na pewno był by to hipp, ponieważ słyszałam o nim same dobre opinie :-)
Syl u mnie to wygląda tak:
ok 6-7 mleko
ok.9 deser owocowy
ok 12 mleko lub kaszka (lub kaszka a później mleczko)
ok.15.30 obiadek jarzynowy
ok18 jakaś przekąska
19.30 mleko
 
reklama
Majuska ja tez zaczełam robic małemu kaszki na mleczku i kupiłam Enfamil pani magister bardzo polecała kupiłam ale mały jeszvze nie jadł bo mam jescze kaszki z mlekiem...Nie wiem czy drogie to mleko bo dałam w hurtowni 24zł??
 
Do góry