reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

marttika a u nas dynia to najlepsze dobrodziejstwo świata :-D jak małej coś nie smakuje to dorzucam trochę dyni z ziemniaczkiem z hippa właśnie i jest oki :tak: a są już mamy które dają mięsko i ryby dla maluszków? U nas już indyk i łosoś przetestowany pozytywnie, jutro chyba dam potrawkę z królika z ziemniakiem :confused:
 
reklama
my mamy za sobą łososia, cielęcinkę, szynkę, indyka. I wszystko pięknie się przyjmuje. Za dwa dni mały kończy pół roku, planuję więc od poniedziałku wprowadzić króliczka ;)
Poza tym mamy przełom- domowej roboty jarzynowa też skonsumowana i nie doprowadziła do kolki :) Jednak to wina selera:/ a niby bardzo go mało bo 3%.
Wiecie, że w niejednym słoiczku Gerbera po 5. miesiącu jest w składzie cebula :no:??!!
Normalnie szok przeżyłam.
 
Ssabrina ja wstawiam szklaneczkę w której małej podaję w miseczkę z gorącą wodę chwilę i jest jedzonko:-)
Mikrofali nie mamy więc taki sposób:-)
julianna to Aleksio już popróbował tego sporo :-)
 
Julianna u nas tutaj praktycznie we wszystkich sloiczkach jest cebula :tak: a ostatnio natrafilam na zupke slodki zieniak pieczony i zakupilam i wlasnie przedwczoraj mu dalam i wczoraj a tam w skladzie byla biala fasolka :szok: ale malemu nic nie bylo jedynie puszczal straszne ilosci baczkow,na szczescie nic go nie bolalo i dobrze sie czul :tak:
ankusch no Ja tak robilam na samym poczatku ale jedzonko potem na drugi dzien ktore bylo w lodowce oj potrzebowalo troche czasu zeby bylo cieplejsze do jedzenia i potem wlasnie zaczelam odgrzewac w mikrofali ale nie wiem czy to dobry pomysl:sorry2:
 
Dziewczyny na walke z plamami polecam

Zapobiegawczo

Śliniak ŚLINIACZEK bawełniany z ceratką 30 x 39 cm (2267969997) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

oraz

http://allegro.pl/kindy-odplamiacz-hipoalergiczny-dla-niemowlat-i2285677374.html

odplamia lepiej niz cokolwiek.
Poki co dziki nim nie mamy plam na ubrankach :)


Oczy przecieram, jak czytam ile Wasze bobiki wcinają:szok: Zosia po 1-dniowej przerwie i samym cycowaniu, przed 3 dni dostawała jabłuszko z Gerbera: 4-5-6 łyżeczek i chyba było OK. Bo darła się wieczorem "tylko" we wtorek ok. 17ej a jabłko 5 łyżeczek zjadła o 13:00, więc to chyba raczej ząbki niż jabłuszko. Wczoraj był spokój.
Dziś podam jej zupkę: ziemniak+dynia z HIPPA. Myślicie, że mogę jej dać ten sam słoiczek 3 dni, czy lepiej tylko 2?


3dni moze byc tylko zeby nie przekroczyc tych 48h. Ja podaje nieraz po 1/3 sloiczka gdy daje nowosc i wlasnie daje przez 3 dni tak zeby sie zmiescic w 48h.



ssabrinaa ja teraz podgrzewam wszystko w mikrofali na 10-20sekund. Deserki, zupki, soki i przegotowana wode ktora mam przygotowana takze.
W poradniku Bobovity pisali, że mozna w mikrofali podgrzewać.
 
Ostatnia edycja:
u nas dynia z ziemniaczkiem smakowała nie powiem zapach był specyficzny ale jak to dynia mi też to nawet smakowała

margo my od przedwczoraj zaczęliśmy dania z mięskiem kurczaka mamy za sobą dziś podam też kurczaka z warzywami i jabłkowym puree

Ssabrina ja podgrzewam jedzonko z słoiczka w mikrofali taki sposób przygotowania najbardziej mi odpowiada i też tak piszą na etykiecie że tak można przygotować
 
Mieska jeszcze nie wprowadzamy. Na razie szukam bezpiecznych warzyw dla Kuby....


Jesli ktos gotowalby dla dziecka cos samodzielnie to jako rybe polecam dorsza atlantyckiego. Ponoć to mięsko najwyzszej klasy ;)
Tak twierdzi znajomy nam wlaściciel hurtowni rybnej.
Pange, sole, mintaja lepiej sobie darowac.
Ponoć łosoś jest przereklamowany.
Osobiście moge polecić jeszcze mirunkę - świetnie smakuje rybka!
 
reklama
Do góry