reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

Dziś niestety przed szczepieniem badała nas inna lekarka ale Maja znów ladnie przybrała na wadze więc nie będę jej nic nowego póki co wprowadzać.
Ankusch ja też już mam kilka słoiczków. Nic im się nie stanie:tak:
 
reklama
Oj a ja sie rozczarowalam wczoraj na zakupach w Realu :( Bo nie bylo w czym wybierac jak chodzi o obiadki. Nakupilam wiec deserkow (jablko z brzoskwinia, jablko z morela, jablko z jagodami - wszystko od 4 msc) wiec zapas deserkow mam na wszelki wypadek, bo jak zaczne jeszcze zupki gootwac to pewnie braknie mi czasu nieraz na przygotowanie owocow jeszcze.

A jak chodzi o obiadki wzielam dwa sloiczki tylko, ale wlasnie wczoraj sobie przypomnialma co mnie najbardziej denerwowalo w tych Gerberkach... Maja tak ograniczony sklad ze szok :( Wole juz sama tworzyc obiadek dla dziecka i dac tam co mi sie tylko podoba :tak:


Kupilam tez kaszki mleczno ryzowe....
Ale z nimi jeszcze zaczekam. Dostanie je po marchewce.
 
Dziewczyny,przepraszam ze sie wtrace,ale czy nie uwarzacie,ze przed ukonczeniem 4 miesiecy nie powino sie dawac nic poza mlekiem?
Widze,ze tu juz duzo mam daje pokarmy stale,ja z tego zo pamietam za czasow malego Macka,a nie bylo to jakos bardzo dawno temu,to dla dzieci karmionych mm wprowadzalo sie po 4 m-cu,a karmionych cycem po 6.
Teraz zerknelam na strone bobovity i nadal jest tak samo.Pisza,ze przed ukonczeniem 4 m-ca nie poiwnno sie dawac nic poza mlekiem,bo to obciaza uklad pokarmowy malucha,poza tym nie ma zadnych korzysci.Wiec po co?
Oczywiscie kazda mam zrobi jak uwaza.
Wiem,ze to juz by sie chcialo czegos nowego sprobowac dla babla i zobaczyc jak fajnie je z lyzeczki,ale czy warto tylko dla zaspokojenia wlasnej ciekawosci?

o glutenie znalazlam to http://www.bobovita.pl/4_6_miesiecy/zywienie/121
wynika z tego,ze przy cycu to juz po ukonczeniu 4 m-ca nalezy podawac gluten,ale jak sie karmi tylko cycem to jak?
 
Ostatnia edycja:
Madzia, ja będę wprowadzać po 6 miesiącu, także gluten, do skończenia 6 miesiąca będę karmić tylko piersią zgodnie z zaleceniami WHO. Do tego czasu mleko matki zaspokaja wszystkie potrzeby i jest najlepsze dla maluszka, a wprowadzanie innych pokarmów powoduje, że dziecko mleka z piersi zjada mniej. Co do glutenu ten 4 miesiąc to jest to nowe zalecenie polskich pediatrów, jeszcze jakieś 3 lata temu gluten wprowadzano po skończeniu 10 miesiąca i tak jest w większości krajów nadal, bo tak zaleca WHO. Każdy musi sobie wybrać schemat, który mu odpowiada.
 
madzia mój lekarz kazał rozszerzać małemu dietę... A z tego co wiem starsi ludzie też dzieciom dawali nawet zupki bardzo szybko i to z własnego garka kiedyś dopiero nie patrzyli i dawali wszystko i dzieci szybko uczyły samodzielnego jedzenia
 
Andrzelika ;-) co innego jak lekarz kazal,a co inengo jak na wlasna reke.
Pepsi ja 3 lata temu to pamietam,ze kolo 7-8 m-ca wprowadzalam gluten,a teraz to niby ma byc szybciej.Ja nie widze potrzeby,ale zapytam jutro pediatre
 
madzia- ale masz racje każdy robi jak uważa , bo to jego dziecko, ale rady można wysłuchać :tak:;-)

a teraz patrzę na ulotkę bobovity mam w domu i tam od 4 miesiąca w nie których obiadkach i kaszkach jest już gluten
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
tak Madzia, jeszcze kilka lat temu było zdecydowanie później i ja po konsultacji z zaprzyjaźnionymi pediatrami (mam 3 koleżanki pediatry z czego jedna jest dodatkowo alergologiem) będę wszystko wprowadzać po 6 miesiącu, a gluten raczej jeszcze trochę później
 
Do góry