reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik małego smakosza

mała_mi88, dzieki, juz na allegro sprawdzałam, tylko powiedzcie mi ktory smoczek:
3+ trójprzepływowy
3+ wolny
ten trójprzepływowy jest do kaszek?
powiedzcie mi jakie sa otworki w tych dwoch smoczkach
moja Nati dziś skończyła 2 miesiące
smoczek Aventa mam 2 (2dziurki)

który mam wybrać z Lovi?


byliśmy wczesniej na Nanie - dobre mleko, nawet mnie smakowało, teraz jestesmy na bebilonie pepti - niesmaczne, jednak mała zjaza, choć widze, że nie ze smakiem, czasem troche zostawi
na tydzien zjada około 2 puszek, nie wiem dokładnie

co do wody to jest kranówka, ale my mamy dobra wodę, nawet nie gotuje jej przez 5 minut (moze powinnam), kiedys wlasnie gotowałam mineralke i zrobił sie jakis dziwny osad :/

tomas2209 ciekawy sposób na zrobienie mleka
 
Ostatnia edycja:
reklama
mała_mi88, dzieki, juz na allegro sprawdzałam, tylko powiedzcie mi ktory smoczek:
3+ trójprzepływowy
3+ wolny
ten trójprzepływowy jest do kaszek?
powiedzcie mi jakie sa otworki w tych dwoch smoczkach
moja Nati dziś skończyła 2 miesiące


smoczek Aventa mam 2 (2dziurki)

który mam wybrać z Lovi?





byliśmy wczesniej na Nanie - dobre mleko, nawet mnie smakowało, teraz jestesmy na bebilonie pepti - niesmaczne, jednak mała zjaza, choć widze, że nie ze smakiem, czasem troche zostawi
na tydzien zjada około 2 puszek, nie wiem dokładnie

co do wody to jest kranówka, ale my mamy dobra wodę, nawet nie gotuje jej przez 5 minut (moze powinnam), kiedys wlasnie gotowałam mineralke i zrobił sie jakis dziwny osad :/

tomas2209 ciekawy sposób

jesli chodzi o smoczki to ja tyko uzywam aventu. Do skonczenia 3 miesicy modam miała smoczek 1+ z dwoma dziórkami a teraz ma smoczek 3+ w zieonym kolorze na opakowaniu i on ma 3 dziórki. Kupiłam tez ten trojprzepływowy który jest do kaszek z takim X aby łatwo leciało i on jest 3+ z rózowym kolorem na opakowaniu. Jeszcze nie testowałam poniewaz jeszcze kaszek małej nie daje ale pomalutku juz sie przymierzam do kleiku ryzowego i gotowanej marchewki. Narazie pije jabłkowa herbatke z melisa.
 
Onesmile dziękuje Ci słońce za ten wątek,będę tutaj częstym gościem.Oficjalnie wprowadziłam jedną butlę mm.Co do powodów itp to opisałam szeroko w wątku Karmienie piersią,bo problem dotyczy właśnie zwalniającej laktacji i mojego dziecka,które kategorycznie odmawia ssania,nie chcę już drugi raz pisać tego samego,chyba się nie gniewacie?Jestem tą całą sytuacją załamana...boję się że synek już nie będzie chciał ssać...zupełnie tego nie rozumiem,przecież dzieci chcą ssać...on też lubił a teraz nagle od kilku dni nie i koniec:-((
 
Onesmile dziękuje Ci słońce za ten wątek,będę tutaj częstym gościem.Oficjalnie wprowadziłam jedną butlę mm.Co do powodów itp to opisałam szeroko w wątku Karmienie piersią,bo problem dotyczy właśnie zwalniającej laktacji i mojego dziecka,które kategorycznie odmawia ssania...jestem tym załamana...boję się że synek już nie będzie chciał ssać...zupełnie tego nie rozumiem,przecież dzieci chcą ssać...on też lubił a teraz nagle od kilku dni nie i koniec:-((

czarodziejka - odpisalam ci na Karmieniu piersia :-)
 
hej dziewczyny dawno mnie nie bylo.ja tez nie karmie Natlki piersia-od samego poczatku-powód-wklęsłe sutki i polozne nie nauczyly mnie przystawiac mala do cyca-pokarm zanikl-karmiona od szpitala beniko-i jest ok.
jak narazie mam smoczek kauczukowaty od 0-6 miesiecy i do herb i do mleka-nie wiem czy do her ma byc inny??
mala zjada czesem 120 ale przwaznie 90-100ml. w dzien daje jej co 3 godz a w nocy jak sie sama obudzi(czyt, raz:D) no a miedzy posilkami popija herbatke-w zaleznosci ile chce czasem 10 a czasem 100ml. kupki robi roznie nieraz 3 dziennie ale przewaznie tak co 3-4 dni -jest zółta smierdzaca i normalnej konsynstencji.
 
ja mam taki sam smoczek do herbatki i do mleka, ale przyznaję, że w ogóle w sprawie smoczków nie jestem zupełnie obeznana, nawet nie wiem kiedy powinnam wymienić smoczki w butelkach, które mam.
ja to nie umiem sobie wyobrazić, że dziecko wypija ile chce - tzn dostaje dajmy na to 100ml herbatki a pije 10, mój zawsze wypija tyle ile mu podam ;-) i podejrzewam, że więcej też by bez problemu wciągnął. i herbatki i mleka też ;-)
właśnie przed chwilą zauważyłam, że na pudełku od mleka też tekścik, że mleko matki jest najlepsze...
 
ja mam taki sam smoczek do herbatki i do mleka, ale przyznaję, że w ogóle w sprawie smoczków nie jestem zupełnie obeznana, nawet nie wiem kiedy powinnam wymienić smoczki w butelkach, które mam.
ja to nie umiem sobie wyobrazić, że dziecko wypija ile chce - tzn dostaje dajmy na to 100ml herbatki a pije 10, mój zawsze wypija tyle ile mu podam ;-) i podejrzewam, że więcej też by bez problemu wciągnął. i herbatki i mleka też ;-)
właśnie przed chwilą zauważyłam, że na pudełku od mleka też tekścik, że mleko matki jest najlepsze...

Ostatnio jak otwierałam nową puszkę z mlekiem to przyuważyłam ten tekst, że mleko matki jest najlepsze. Ja nie wiem po co oni tak to podkreślają? To po co te mieszanki mleczne w takim razie SKORO i tak powinna każda z nas karmić piersią ?!

Mój jeszcze nigdy nie wypił 100 ml herbatki. Najwięcej zdarzyło mu się 50ml. A tak to wypije 10,20 albo wcale i tylko ciamka sobie smoczek od butelki.
A mleko potrafi zostawić w butelce- robię mu zawsze 120ml i zostawia czasem 15,20 ml a jak zrobię 90ml to wypija wszystko. A dziś jak podałam mu mleko w butelce to zamiast pić to zaczął się uśmiechać w stronę ściany i tym o to sposobem mleko musiało zaczekać na małego szkraba :)
 
a moja jak dama zawsze troche zostawia. Generalnie zauwazyłam ze ona wypija zawsze 110 ml mleka a herbatki to juz roznie od 10-100 ml.
mleka robie zawsze 150 ml i zdarzyło sie wypic wszystko np przed chwila. Dwa dni temu wypiła 150 ml i mało jej było jak dorobiłam to wciagneła jeszcze 30.
 
Ostatnio jak otwierałam nową puszkę z mlekiem to przyuważyłam ten tekst, że mleko matki jest najlepsze. Ja nie wiem po co oni tak to podkreślają? To po co te mieszanki mleczne w takim razie SKORO i tak powinna każda z nas karmić piersią ?!
no właśnie...;/
mój nie zostawia jedzenia ;-)
 
reklama
Piszecie tu o smoczkach i własnie się zorientowałam, że dalej karmię na 0+... To chyba powinnam już zmienić na 1+...
Mój jest takim żarłokiem, że chętnie jadł by co godzinę ale mu nie daję aż tak często bo boję się, że pęknie... :p
Zawsze robię mu 120 i rzadko coś zostawia.
A teraz daję już tylko samo sztuczne mleko. Bebilon pepti bo mały miał jakieś wysypki ciągle i nie wiadomo było od czego. Puszka starcza mu na 5 dni...
 
Ostatnia edycja:
Do góry