reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik małego smakosza

Piszecie tu o smoczkach i własnie się zorientowałam, że dalej karmię na 0+... To chyba powinnam już zmienić na 1+...
Mój jest takim żarłokiem, że chętnie jadł by co godzinę ale mu nie daję aż tak często bo boję się, że pęknie... :p
Zawsze robię mu 120 i rzadko coś zostawia.

oj warto zmienic smoczka poniewaz az tak dziecko sie nie meczy a dodatkowo uczy sie dziecko łykac coraz to wieksze porcje i potem jak zacznie jesc inne pokarmy to sie nie bedzie dawiło. Moja juz dwrugi raz zmieniała ilosc dziórek i za kazdym razem przez tydzien musze kontrolowac sytuacje bo młoda sie dziwi ze cos szybko leci i sie dławi. Po tygodniu juz wszystko ładnie pieknie i znowu moge przysypic przy karmieniu w nocy ;-)
 
reklama
no ja też nadal mam 0+ ale na razie nie zmienię, bo nie wychodzę z domu, myślałam, że to dobrze dla dziecka, że to wolno płynie...
 
Zuzia zjada 120ml przepisowo jak na pudełku. Za to je częściej co 3/3,5h. Śpi długo w nocy więc i tak ilość posiłków wypada ta sama. Cały czas jesteśmy na NAN Pro i jestem bardzo zadowolona. Tydzień temu ważyła 5200g :D
Jak już skończy jeść, to robi mega podkówkę i zaczyna się skarżyć że to już koniec mleczka :) Wczoraj wieczorem o 22 dałam jej 150ml, wypiła wszystko i pospała do 6 rano.
 
też mam jeszcze skoczek zerówkę, no i z Aventa leci znacznie słabiej niż z Nuka. Nie zmieniam póki co bo mi pierś odrzuci już zupełnie. Choć tak jak ostatnio pisałam - laktacja prawie zupełnie siadła... :-(
 
Ja mam teraz smoczek 1+ z Aventu. Te numeracje są różne. U mnie mały też zaczyna ostatnio więcej pić. Tzn jadł zawsze mleko ze 120ml wody, ale osatnio zaczął włączać czasem syrenę jak się kończyło, więc zaczęłam robić po 150 ale to znów nie zawsze tyle wypije. Rano mu robiłam po 150 to zostawił po 40ml, a jak mu otem zrbiłam 120 to on wtedy akurat jak na przekór chciał więcej :D Więc chyba jest w fazie przejściowej między 120 a 150 ml.

Mam pytanie do dziewczyn które karmią tylko mm - czy dajecie jakieś witaminy maluchom?
Bo mnie właśnie olśniło, że ja mu od jakiegoś czasu przestałąm dawać wit K i D. Kurcze jakoś zapomniałam o tym... Ale patrzyłam na opakowaniu Nutramigenu i tam jest wit D i K i to w ilościach znacznie większych niż w tych kapsułkach co mam (podawałam Vita K i Vita D). Madlein - Ty jesteś na Nutramigenie - co Ci lekarz mówił, bo się jakoś o to nie dopytałam.
 
z tego co wiem witamina K jest dla dzieci karmionych piersią, choć nam pediatra powiedziała,żeby dawać co 2 dni, chociaż to i tak daje się tylko do 3 miesiąca, więc za dużo Ci już nie brakuje, ja daje tak co 3 dni mniejwięcej. natomiast witaminę D chyba powinno się podawać dalej, mimo iż karmi się tylko mm. ja tak robię i tak wyczytałam i nam lekarz nie kazała odstawiać, ale może niech się jeszcze wypowie ktoś bardziej znający temat.
a tak przy okazji to szkoda, że nie ma loliszki ;-)
 
mi powiedzieli ze witamine K daje sie tylko dzieciom karmionym piersia.poniewaz w mm jest. POdaje se tylko D a tu jest podzieone zdanie jedni pisza dawac drudzy nie bo szkodzi i zgłupiałam. Kupia zapas na 2 miesiace
 
no właśnie poczytałam trochę forum o karmieniu butelką, gdzie wypowiada się też lekarz:
Karmienie butelką - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
i właśnie widzę, że zdania podzielone... ona twierdzi, że jeśli dziecko wypija 800ml dziennie to nie trzeba już, więc trzeba by jakoś proporcjonalnie do tego ustawić tę witaminę D. ja (o ile nie zapomnę) to podaje. Jak będę po Nowym Roku u pediatry to jeszcze wypytam. Gorzej, że tę witaminę D mam w kropelkach i nie wiem czy zawsze tylko jedna wypada, a przedawkowanie też raczej dobre nie jest ;-/
 
reklama
ja mam w kaptułkach. wiec otwieram jedna i wlewam wszystko do buzi. Akurat miałam promocje w aptece i kupiłam 3 pudełka po 36 szt. połowe dałam ale wkoncu nie wiem czy powinam dawac czy nie. Jak pamietam to daje
 
Do góry