reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik małego smakosza

Ja robiłam mleko na zwykłej wodzie, ale w szpitalu kazali mi robić na żywcu przegotowanym. Nutramigen puszka 425g (karmimy się co 3h po 100ml, czyli dajemy po 3 miarki na posiłek) dwie idą mi w ciągu tygodnia. Jak karmiłam wcześniej enfamilem, to co 4h po 150ml wody i 5miarek to szły trzy puszki. Co najlepsze sprawy sobie nie zdawałam, że mały je za dużo, bo robiłam mm według rozpiski na puszce.
Dopiero w szpitalu nas przystopowali, ustalili częstsze karmieni mniejszymi ilościami. Fakt jest to strasznie męczące, ledwo skończy się jeden posiłek z odbiciem już trzeba myśleć o drugim, ale dzięki temu mały przestał ulewać.
 
reklama
Ja gotuje w czajniku kranówę i wlewam do termosu i albo odlewam sobie gorącą żeby ostygła, przy robieniu mleka mieszam zimną z gorącą albo mieszam tą gorącą z mineralną niegotowaną :-) To zależy czy mam mineralną w domu czy nie. Wiktor od pierwszych dni na kranówie i nic mu nie jest:-) A pomysł z termosem jest rewelacyjny zwłaszcza w nocy:-) Z Laurą wpadłam na to dopiero jak skończyła rok ( piła mleko w nocy do 2,5 roku!) Do roku w nocy stałam nad czajnikiem. Masakra! Jej nic nie było od zwykłej wody i małemu też nic nie jest. Nie dajmy się zwariować. Tak samo nie sterylizuje butelek chociaż wyparzacz aventu mam bo dostałam, ale sie tylko kurzy. Myje normalnie w wodzie z płynem. Podchodzę do wszystkiego na luzie ale przy drugim dziecku jest inaczej:-)


Madlein to co ile teraz karmisz? Bo mieszankami to raczej nie wolno karmić częściej niż co trzy godziny bo żołądek nie nadąża trawić. Ja też daję enfamil i też 150 ml. Czemu stwierdzili że je za dużo?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja daję kranówę przegotowaną w czajniku, normalnie przegotowaną, nie 5 minut. I Mała żyje.

ja tez tak robie i tez mam wode goraca w termosie i wode studze w kubkach i potem jak potrzeba to mieszkam i mam szybko zrobione mleczko
a co do wyparzania to ja to robie co 3 dni. a normalnie myje w goracej wodzie z mała iloscia płynu. Malej nic nie jest i przede wszystkim nie ma zadnych plesniawek. Dodatkowo mała czesto tez pije rumianek.
 
Ostatnia edycja:
Do góry