reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik małego smakosza

Głowy sobie uciąć za to nie dam, ale zdaje mi się, że w Szkocji witaminę K dają od razu po porodzie, w postaci jakiejś szczepionki, czy czegoś podobnego.... A co do witaminy D też zamierzam podawać, mimo, że tutaj o tym nic nie wspominają ( w końcu słońca mamy pod dostatkiem, to po co dodatkowo podawać kropelki :sorry2: ), ale nie jestem pewna jak i w jakich ilościach, a lekarza przecież nie zapytam, bo tutaj rzeźnicy są i albo mi powie, że nie ma potrzeby, albo zaleci dawkę dla konia... :dry:
Onesmile, to kiedy kawa?? Sniegi topnieją .... :-D
 
reklama
vampiria - witamine K podaje sie tu po porodzie w zastrzyku, ale tylko na prosbe matki, tzn. mozesz sobie tego nie zyczyc. Ja sobie zyczylam i Pawel zastrzyk dostal. W Polsce, o ile sie orientuje, ten zastrzyk daja automatycznie. Dlatego sie zastanawialam, po co mam jeszcze teraz dawac? Ponoc ta dawka podana po urodzeniu jest na 3 miesiace.
Witamine D przywiezie mi moja mama:-) i zaczne podawac w przyszlym tygodniu.

Sluchaj, dla mnie 'kiedy' jest mniej istotne od 'gdzie'. Gdzie na ta kawe? Bo jak sie okaze,ze mieszkasz na przeciwleglym krancu Edi, to na kawe tylko w weekend!
 
u nas mówią, że ten zastrzyk witaminy K wystarcza tylko na 2 tygodnie, ale ona jest na pewno w modyfikowanym mleku, natomiast D to chyba lepiej podawać
 
Ja tam po porodzie byłam nieprzytomna od wszystkiego, co mi podawali, więc nikt mnie o nic nie pytał :-D, ale dali na pewno, bo mi potem położna powiedziała. Może tatuś się zgodził.
A gdzie, hm... Ja mieszkam obok Nicolson St, więc jest kawałek :-D, ale myślę, że uda nam się spotkać :-)
Odnośnie wit D natomiast, to słyszałam, że podaje się dopiero od 8 tyg ???? A teraz i tak nie za bardzo ma mi kto przywieść... :-(
 
Ja tam po porodzie byłam nieprzytomna od wszystkiego, co mi podawali, więc nikt mnie o nic nie pytał :-D, ale dali na pewno, bo mi potem położna powiedziała. Może tatuś się zgodził.
A gdzie, hm... Ja mieszkam obok Nicolson St, więc jest kawałek :-D, ale myślę, że uda nam się spotkać :-)
Odnośnie wit D natomiast, to słyszałam, że podaje się dopiero od 8 tyg ???? A teraz i tak nie za bardzo ma mi kto przywieść... :-(

... od 8-mej doby! :-)
 
dziewczyny, kiedy karmicie swoje pociechy co np 3-4h to ile razy dajecie herbatke? i kiedy? moja jak wypiła np 50ml herbatki to juz calego mleka pozniej nie wypiła :/ a dawałam jej ją na godzine przed karmieniem. slszalam od pediatry tez ze teraz nie trzeba dopajać bo jest zima, ale nie wiem co o tym myslec...
 
słyszałam teorię, że powinno się dawać tyle picia w ciągu dnia ile wynosi porcja mleka, którą dajesz. mój bez problemu wypiłby od razu 100 ml herbatki i 150 ml mleka i dalej pewnie by nie pogardził, więc nie wiem co poradzić. przyznaję natomiast, że np wczoraj i dzisiaj do tej pory nie dałam w ogóle picia, bo jakoś się nie składało
 
dziewczyny, kiedy karmicie swoje pociechy co np 3-4h to ile razy dajecie herbatke? i kiedy? moja jak wypiła np 50ml herbatki to juz calego mleka pozniej nie wypiła :/ a dawałam jej ją na godzine przed karmieniem. slszalam od pediatry tez ze teraz nie trzeba dopajać bo jest zima, ale nie wiem co o tym myslec...

ja nie podaje niczego oprócz cyca.
 
ja tez daje sporadycznie
zwykle jak mały domaga się jedzenia a jeszcze jest za wcześnie tzn nie minęły 3h
ale ja zwykle podaję wodę a herbatki jak coś podejrzewam np. na ból brzuszka koperkowa;)

obecnie martwi mnie, że Kacprowi się ulewa po zjedzeniu;(
on od początku jadł mało, bo go prawie zagłodziłam jak próbowałam karmić piersią
teraz juz je te przepisowe 120 czasem mniej i ulewa mu się i to czasem sporo
a mnie to martwi bo ma 2 miesiące i 5 dni (nijak nie umiem wstawić suwaczka;( i waży 4800 przy urodzeniowej 3800
wg lekarza nie ma problemu bo przybiera
a ja już mam schizę po tym karmieniu piersią, gdy przybrał tylko 90 gram w 16 dni;(

a ile ważą wasze dzieciaczki?
 
reklama
idek u mnie tez mały ulewał sporo. teraz jest juz lepiej , a zauwazyłam ,ze najbardziej ulewa jak go nakarmie za wczesnie tzn nie po trzech a np po 1,5 godzinie. no i na bank wiem juz , ze bedzie ulewał , jak mu sie nie odbije po jedzeniu.
u nas waga 4,900 - karmię tylko piersią. lekarka uwaza , ze waga jest ok. najwazniejsze ,ze przybiera .
 
Do góry