reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik małego smakosza

kurczaki, ale ja strasznie pilnuję tych 3h;(
i odbija mi ładnie a i tak...ech
widzisz a Twój Dorianek jakiś tydzień młodszy od mojego Kacpra a już waży więcej;(
 
reklama
jeżeli lekarz powiedział ,ze jest ok to na razie daj sobie czasu. Moze malutkiego uklad pokarmowy jest jeszcze niedojrzały i ulewa. Nie wszystkie dzieci rozwijaja się książkowo.
Dorianek urodził się z wagą podobną do Twojego Kacperka (3700).
ja bym poczekala az skonczy 3 miesiące , ale jak sie tym martwisz to moze skonsultuj sie z innym lekarzem.
 
idek, Ty pilnujesz, czy mały pilnuje? :-D Dzieci karmione mm jedzą rzadziej, bo trudniej im to trawić... Moja na jedzenie budzi się średnio co 3,5-4h, a w nocy potrafi przespać 6 godzin, a jest młodsza od Twojego synka i to sporo. Ja na początku panikowałam i starałam się ją budzić co 3h na karmienie, ale położne stwierdziły, że to nie ma sensu... I teraz pozwalam jej spać ile chce. Może spróbuj synka karmić trochę rzadziej....
A może to wina mleka jakie podajesz? Najlepiej zapytaj pediatry

mamaNatki, ja daję pić 3 razy dziennie- mała je 5 razy- tuż przed karmieniem. Fakt, zdarza się, że nie zje potem całego mleka, ale i tak nie zawsze zjada swoje 120ml, nie przejmuję się tym, bo potem nadrabia :-D. Aha, i jak się budzi niedługo po karmieniu 1- 1,5h i wyje, bo "głodna", to wtedy też daję pić.

dorisday2512- heh, dobrze wiedzieć :sorry:
 
Ostatnia edycja:
idek, Ty pilnujesz, czy mały pilnuje? :-D /QUOTE]

hihi...mały pilnuje:-D i nie ma zmiłuj się:-) w nocy też jada co 3h, a pediatra poradziła z bebilonu przejść na Nan i było lepiej może przez tydzień, z ulewaniem zaś mamy czekać do następnej wizyty i jak się nie polepszy albo znów mało przybierze to zagęszczacz dostaniemy


a dzisiaj znów je tylko po 80-90 ml:-(
 
o rany, dobrze, że ja nie mam takich problemów z ulewaniem :-). Panikara jestem, więc to nie na moje nerwy :-D. Raz mi tylko ulała i nie spuszczałam z niej oka przez godzinę potem, żeby mieć pewność, że wszystko ok.
Nie martw się tym jedzeniem tak bardzo, a dajesz mu wodę?? Bo może jemu po prostu też pić się chce, a mlekiem jednak trudno się napić... Moja dzisiaj wyciągnęła 70ml herbatki, a zaraz potem zjadła swoje ustawowe 120 i jeszcze marudziła, że głodna...:-D Ale zdarza się też, że zjada tylko 60 i śpi w najlepsze przez 4 godziny.
 
Ostatnia edycja:
[]
idek, Ty pilnujesz, czy mały pilnuje? :-D /QUOTE]

hihi...mały pilnuje:-D i nie ma zmiłuj się:-) w nocy też jada co 3h, a pediatra poradziła z bebilonu przejść na Nan i było lepiej może przez tydzień, z ulewaniem zaś mamy czekać do następnej wizyty i jak się nie polepszy albo znów mało przybierze to zagęszczacz dostaniemy


a dzisiaj znów je tylko po 80-90 ml:-(

idek z tego co wiem bardzo dobre mleko ktore zapobiega ulewaniu to enfamil naprawde polecam.
a my mamy problem bo jak do tej pory calkiem niezle jadl - co mniej wiecej 4h zjadal ok 110 tak od paru dni je bardzo malo, jak daje mu jesc po 4 godz to zjada 30-40 a nawet po 6 nie zjada calej butelki, sama nie wiem co juz mam myslec.
jak karmilam go cycem przybieral ksiazkowo ale przez gronkowca i wyladowanie w szpitalu bylismy zmuszeni przesc na butelke no i same problemy :(
 
hmm... no właśnie ja chciałam przejść na enfamil, ale to by było nasze 4 mleko i lekarka zasugerowała żebyśmy się wstrzymali jeszcze trochę...bo może się unormuje...mam zamiar jechać do teściowej, która jest pediatrą i zobaczymy co nam poradzi-jej ufam bardziej;)

uska mój mały tak mało jadł jak mu mleko nie smakowało
 
idek - mój 3 dni temu był ważony i miał 5400g, urodzeniowa 3150. Mój maluch też ulewa. Ale ogólnie po przejściu z mojego mleka na Nutramigen jest duuuużo lepiej, więc już się tym nie przejmuje. Bo wcześniej to on chlustał i to po kilka razy po kązdym jedzeniu. Teraz mu się trochę ulewa. Gorzej jest jak mu się właśnie nie odbije porządnie po posiłku, albo jak za dużo zje, albo jak się napije przed samym jedzeniem herbatki. Może właśnie się wstrzymaj tą zmianą mleka, bo maluch musi się przyzwyczaić. U mnie jak przeszłam na Nutramigen to były straszne zaparcia (kupa co 5 dni,w wielkich cierpieniach) i już mi ręce opadały,ale wreszcie sie wszystko unormowało i kupki są codziennie. Unormowało się gdzieś po 3 tyg od przejścia na mm,więc to trochę trwa.

uska - no dziwne że tak mało je... nie wiem co poradzić. Może ma taki dzień. Obserwuj,a jak nadal tak mało będzie jeść to skonsultuj jutro z pediatrą.
 
reklama
ja też nie wiem co poradzić na to mało jedzenie, bo mój ma na odwrót, ale wczoraj jak gadałam ze znajomymi, którzy mają dzieci małe to doszłam do wniosku, że naprawdę lepiej, żeby więcej jadł niż mniej...
 
Do góry