reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jesteś w ciąży? PRZECZYTAJ !!! To może uratować życie Twojego dziecka !!!

Kici i jak wizyta u pani dr? jestem strasznie ciekawa jak pani dr zareagowała na Twoje pytanie o Vasa Previa? kiedy masz USG?
Andzia - bardzo mi przykro z powodu Twojego Aniołka z pierwszej ciąży :* trzymam kciuki za maleństwo, żeby urodziło się zdrowe i bezpieczne :) daj znać jak będziesz się szykowała na USG połówkowe :)
Kpi - lekarze są za mało doinformowani :/ to szokujące, ale na medycynie nie wspomina się o Vasa Previa, podręczniki medyczne definiują to jako "przypadłość zazwyczaj prowadzącą do śmierci płodu podczas porodu, nie podlega leczeniu" - są to stare książki z których niestety uczą starzy profesorowie nie wiedzący chyba nowinek ze świata medycyny :/ a wystarczy CC... Żeby lekarze wiedzieli co i jak, muszą :
albo przeczytać mój post ;]
albo przeczytać nowe podręczniki, które jeszcze nie zostały napisane!!!
albo przekonać się o istnieniu VP na swojej pacjentce - ale wtedy już jest najczęściej za późno...

Hejka, nie pytałam mojej gin o Vasa Previa, gdyż nie ona robi mi USG, więc uznałam, że zamiast ją stresować pytaniem zapytam o to babkę od USG - idę do niej 04/12 - ale u niej mam zwykłe USG (co nie wyklucza tego, że mogę ją zapytać), za to 08.12 idę na USG w 3D gdzie będą również przepływy krwi pokazane, więc tego pana też o to zapytam, tym bardziej, że za badanie płacę i to nie mało, więc go pomęczę pytaniami ;-)
 
reklama
Kici to ja trzymam mocno kciuki :) Jeśli mogę Ci dać jeszcze jedną radę, to przeczytaj jeszcze raz dokładnie o Vasa Previa i spróbuj o tym komuś opowiedzieć (albo nawet sobie w myślach) bo wtedy mogą się pojawić pytania i wątpliwości. Wtedy możesz mnie o wszystko zapytać jeszcze przed USG (w razie, gdybyś musiała tłumaczyć lekarzowi od USG co to jest Vasa Previa, bo niestety i tak się może zdarzyć...)
 
byłam na tym USG 3d/4d
spytałam Pana doktora o Vasa Previa... zatkało go... nic na ten temat nie wiedział... kompletne zero! powiedział, żeby nie panikować, że jego zdaniem to badanie jest niepotrzebne itd itp... no genialne podejście... skoro nie wie co to znaczy, że nie ważne... samo badanie super pan doktor też był podczas niego super, ale tym pytaniem nieźle mu po ambicji pojechałam... w piątek mam wiyztę u mojej gin spytam ją w takim razie czy ona coś wie na ten temat... a jak ona też mi powie, że nie wie, i że to nic takiego to jak będę w szpitalu obejrzęć oddział to pogadam z tamtejszymi położnymi albo z jakimś lekarzem. Przecież ja chce zapłacić za to badanie przed porodem, ale chce wiedzieć, że mają lekarza który umie to zauważyć!!
 
Załamka :/ co za konowały opiekują się ciężarnymi w tym kraju... możesz się do mnie odezwać na gg 939277?? Może wspólnie razem coś wymyślimy.
 
Andzia - bardzo mi przykro z powodu Twojego Aniołka z pierwszej ciąży :* trzymam kciuki za maleństwo, żeby urodziło się zdrowe i bezpieczne :) daj znać jak będziesz się szykowała na USG połówkowe :)

Witam!
Rysica - mam ustalony termin usg prenatalnego na 27 stycznia - będzie to robił ten sam lekarz, który robił poprzednie (w klinice, gdzie jestem pod opieką, ale to nie jest mój lekarz prowadzący) - oprócz tego mam usg u swojego lekarza co wizytę, bo niestety mam łożysko nisko na przedniej ścianie - jest 92mm nad ujściem kanału rodnego i przez ostatnie 3 tygodnie się nie podniosło
ponieważ mam zespól antyfosfolipidowy i biorę heparynę (przeciwzakrzepowo) to raczej pzrepływu krwi będę pilnować - zapytam o to - ale mam pytac o Vasa Previa, czy wystarczy o naczynia przodujące - może po prostu polska nazwa będzie dla lekarza blizsza:sorry2:
 
Witam Andzia :)

Myślę, że jeśli pan doktor "zna" sprawę, to będzie wiedział o co Ci chodzi, czy mu powiesz po angielsku czy po polsku... Jeśli się z tym nie spotkał, to "naczynia błądzące przodujące" MOŻE być dla niego bardziej zrozumiałe o tyle, że jest po polsku i łatwiej się domyślić co to oznacza biorąc pod uwagę znaczenia składowych wyrazów ;) Ja wiem, że jestem upierdliwa, ale ja bym najlepiej radziła wydrukować to co napisałam i jak nie będzie wiedział o czym mowa to mu to po prostu pokazać ;) wtedy będzie miał czarno na białym ;) Ale mam nadzieję, że lekarz będzie kompetentny i będzie wiedział co to jest VP, jak to się diagnozuje i jak z tym postępuje.
Trzymam za Ciebie baaardzo mocno kciuki !!! :*

Witam!
Rysica - mam ustalony termin usg prenatalnego na 27 stycznia - będzie to robił ten sam lekarz, który robił poprzednie (w klinice, gdzie jestem pod opieką, ale to nie jest mój lekarz prowadzący) - oprócz tego mam usg u swojego lekarza co wizytę, bo niestety mam łożysko nisko na przedniej ścianie - jest 92mm nad ujściem kanału rodnego i przez ostatnie 3 tygodnie się nie podniosło
ponieważ mam zespól antyfosfolipidowy i biorę heparynę (przeciwzakrzepowo) to raczej pzrepływu krwi będę pilnować - zapytam o to - ale mam pytac o Vasa Previa, czy wystarczy o naczynia przodujące - może po prostu polska nazwa będzie dla lekarza blizsza:sorry2:
 
Witam! Obecnie jestem w 28 tc i chciałabym się zapytać, czy to, że w początkowym okresie ciąży miałam krwiaka na macicy oraz to, że obecnie moja szyjka jest bardzo skrócona może być też wskazaniem do zbadania się na VP? Mam założony krążek na szyjkę macicy i nie można zrobic u mnie dopochwowego usg : /
 
przerażające te naczynia przodujące:no:przy najbliższej wizycie zapytam o nie moją gin- o ile to nie za wcześnie
 
reklama
Dona, dopóki masz krążek i nie można Ci zrobić USG dopochwowego, to nikt nie potwierdzi ani nie wykluczy występowania naczyń błądzących, jednak jeśli łożysko jest osadzone wysoko, to jest znacznie mniejsza szansa, że będą one przodujące. Do tej pory nigdzie też nie znalazłam informacji, że krwiak na macicy może być przyczyną do powstania VP. Może tak nie jest, a może jeszcze żadne badania tego nie potwierdziły.
Ale z drugiej strony - ja ani nie byłam zapładniana in-vitro, ani nie miałam żadnych krwiaków, polipów, żadnych krwawień na początku ciąży ani nawet bóli brzucha, była to moja pierwsza ciąża, nigdy nie miałam operacji ginekologicznych a jednak jak się okazało na USG - miałam naczynia błądzące - w połączeniu z łożyskiem przodującym, naczynia też były przodujące... Co w 100% potwierdziła później cesarka...

Najlepiej podpytaj o to swojego lekarza prowadzącego. Krążek zwykle wyjmuje się w 36 tc.
 
Do góry