reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jesteś w ciąży? PRZECZYTAJ !!! To może uratować życie Twojego dziecka !!!

Rysica - zgodnie z umową odzywam się po badaniach połówkowych - trochę czasu minęło, ale to dlatego, ze mi doszło kilka ciążowych dolegliwości. Najwazniejsze, że naczynia przodujace mi nie zagrażają - według mojego lekarza. Łożysko podniosło się i tez już nie jest przodujące:tak: Wierzę, że wie co mówi - oczywiscie zdziwił się, skąd to wytrzasnęłam, ale miał pojęcie co to takiego;-)
przyplątała mi się jednak cukrzyca ciązowa:no: i koniec z ciążowymi zachciankami:sorry2:

Pozdrawiam gorąco
 
reklama
Andzia - bardzo się cieszę, że wszystko jest w porządku :) I trzymam za Ciebie mocno mocno kciuki :) A powiedz mi jeśli możesz jak wysoko jest łożysko? Bo mnie też się łożysko podniosło (było 6 cm od kanału szyjki macicy na kilka dni przed cesarką) ale naczynia dalej były tuż nad kanałem szyjki bo na dość długim odcinku były wrośnięte w błony płodowe. A robił Ci badanie dopochwowe z kolorowym dopplerem?
Ale skoro lekarz wiedział co to i mówi, że ok, to super :)
jak byś miała jakiekolwiek pytania to pisz śmiało :)

a cukrzyca się nie przejmuj - przejdzie ;) ale uważaj, bo Ci mały gigant urośnie ;)
chociaż to może i lepiej :p cesarkę zrobią i nie będzie zagrożenia ze strony VP ani żadnej innej ;)

Pozdrawiam gorąco (w tę śnieżną zimę brrrr)
 
Bardzo dziękuję za ten wątek. Mimo, że czytam o ciązy w różnych poradnikach, nie słyszałam o Vasa Previa.

jestem z Poznania i sprawdziłam gdzie można zrobić kolorowy doppler- Specjalistyczne centrum zdrowia kobiety. Jutro tam zadzwonię i się umówię. Możliwe nawet, że robią te badania na NFZ
www.centrumzdrowiakobiety.pl/
 
Ostatnia edycja:
Bardzo dziękuję za ten wątek. Mimo, że czytam o ciązy w różnych poradnikach, nie słyszałam o Vasa Previa.

jestem z Poznania i sprawdziłam gdzie można zrobić kolorowy doppler- Specjalistyczne centrum zdrowia kobiety. Jutro tam zadzwonię i się umówię. Możliwe nawet, że robią te badania na NFZ
www.centrumzdrowiakobiety.pl/

Polecam to centrum - robiłam tam niedawno USG 3D :-)
 
Andzia - bardzo się cieszę, że wszystko jest w porządku :) I trzymam za Ciebie mocno mocno kciuki :) A powiedz mi jeśli możesz jak wysoko jest łożysko? Bo mnie też się łożysko podniosło (było 6 cm od kanału szyjki macicy na kilka dni przed cesarką) ale naczynia dalej były tuż nad kanałem szyjki bo na dość długim odcinku były wrośnięte w błony płodowe. A robił Ci badanie dopochwowe z kolorowym dopplerem?
Ale skoro lekarz wiedział co to i mówi, że ok, to super :)
jak byś miała jakiekolwiek pytania to pisz śmiało :)

a cukrzyca się nie przejmuj - przejdzie ;) ale uważaj, bo Ci mały gigant urośnie ;)
chociaż to może i lepiej :p cesarkę zrobią i nie będzie zagrożenia ze strony VP ani żadnej innej ;)

Pozdrawiam gorąco (w tę śnieżną zimę brrrr)

No i teraz mi zadałaś pytanie z tymi cm - nie pamiętam, jaka jest odległość łożyska oprócz tego, ze się podniosło. Lekarz robił usg dopochwowo i w lutym i 1 marca z uwagi na podglądanie szyjki, doplera też włączył więc chyba jest wszystko ok.
Maleństwo z uwagi na to, ze jestem na diecie od początku lutego to ma prawidłowe wymiary - ja też na tym skorzystałam, bo od miesiąca nie przytyłam nic:-)

pozdrawiam
 
Witam..nie mialam pojecia o Vasa Previa ale teraz dzieki Tobie Rysica jak tylko dotrwamy z malenstwem do usg polowkowego to bede miala na uwadze wszystko:)
pozdrawiam:*
 
Andzia, jak sprawdzali dopochwowo kolorowym dopplerem, to mała jest szansa, że by to przeoczyli, bo pewnie m.in.właśnie VP szukali żeby potwierdzić, lub wykluczyć jak u Ciebie zrobili, tylko o tym nie powiedzieli.
Małgosia, zdrówka dla maleństwa i trzymam kciuki :) oby wszystko było ok :D daj znać jak już będziesz przed USG połówkowym! :) będziemy trzymać kciuki :)
 
hej brzuchatki
bylam dziś u swojego gina, zapytałam o vp i najpierw sie uśmiechął, później zapytał gdzie to wyczytałam, powiedziałam że w necie :)
powiedział że wczesniej już sprawdzał przepływy, ale na spokojnie wszytko mi wytłumaczył, zrobil badanie jeszcze raz żeby mnie uspokoić i krok po kroku wszystko opisał na usg :)
uff jestem już spokojna :):):):)
 
reklama
Jejku, straszne to o czym tu piszecie. Takie informacje są jednak potrzebne! Ja dzisiaj idę akurat na usg połówkowe - spróbuję ten temat poruszyć. Mieszkam w Danii i powiem Wam dziewczyny, że tutaj z opieką nad ciężarną nie jest najlepiej :no:. Tutaj ginekolog nie prowadzi ciąży i jak do tej pory ginekologicznie nikt mnie nie badał pod żadnym kątem. W ogóle, to oprócz badania krwi i moczu oraz testu PAPPA nic tu nikt nie robi. A usg przysługuje kobiecie tylko 2 razy na całą ciąże :szok: - w 20 tyg. jest ten drugi raz. Mam nadzieję, że będą tu wiedzieli co to jest VASA PREVIA i jakoś się dogadam z panią od usg bo nieźle się zdenerwowałam :-(
 
Do góry