reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie jest drugie Imię waszego dziecka i po kim nadane???

reklama
A moje córki nie mają drugich imion, generalnie uważam, że to niepotrzebne. Jedyny wyjątek zrobiliśmy przy naszym pierworodnym, otrzymał drugie imię po zmarłym dziadku, którego nie zdążył poznać – Szymonie. Pozdrawiam, Olga.
 
moje misiaki też nie mają drugich imion;-) ponieważ też uważam,ze są zbędne :happy:!!!to oczywiście kwestia gustu,ale wybieranie imion po dziadkach czy babciach zazwyczaj wiąże się z problemem...która babcie czy dziadka wybrać..wiec żeby sobie tego zaoszczędzić mają po jednym:-)
 
Mój synek nazywa się Filip Niels.

Mąż ma fioła na punkcie skandynawskich imion... Udało mi się wypersfadować mu Ole Einar :no: ten Niels wydał mi się zdecydowanie mniej groźny :baffled: Zresztą po polsku to byłby Mikołaj, a to imię super pasuje do naszego malca.

Generalnie uważam, że drugie imię nie jest potrzebne (sama nie posiadam) o ile nie ma się popularnego nazwiska. My mamy bardzo popularne. I mój mąż idąc do baku, czy np. zdając na studia, musiał szukać siebie spośród kilkunastu do kilkudziesięciu takich samych.
W przychodni, jest dwoch Filipów o tym samym nazwisku. A to troszkę nietypowe drugie imię po prostu odróżnia od innych.
 
Starszy synek to Oliwierek Dominik
Oliwierek bo mama sie uparła ;-) a tata nie miał innego wyjscia :-p
Dominik wybrał tata żeby nie było że nie ma w wyborze swojego udziału :-D

Młodszy synek Amadeuszek Mikołaj
Amadeusz dwa miesiace po urodzeniu starszego synka wiedzieliśmy że w przypadku drugiego synka takei imie damy
Mikołaj zaproponował tata a mamie się bardzo spodobało :tak:

Chcemy mieć trzeciego bejbolka a propozycje imion są takie
Marcelinka Livia
Gracjan Mikołaj Marcel z zastrzeżeniem ze mama wybierze itak Gracjanka :-D
 
reklama
Julia Alicja
Julia bo jest to piekne imie, a Alicja po mojej mamie

dla synka jeszcze sie wachamy alkb Krzysztof Tomasz(Krzysiu mi sie podoba Tomasz po tatusiu) albo Tomasz Dionizy (drugie po tesciu)
 
Do góry