reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie imie dla naszej pociechy ???

Widzę dziewczyny, ze już większość z Was zdecydowała sie na imię dla swojej pociechy. My jeszcze się wahamy. Będzie albo Michał albo Karol. No chyba, że w miedzyczasie spodoba nam się jakieś inne imie.

A gdyby się okazało, że to jednak jest dziewczynka- bo z wrześniowymi dzieciaczkami płci nie można być super pewnym:-D- to będzie Lena albo Sara. Po głowie też chodzi mi Nadia.
 
reklama
ida sprawiłaś mi wielka niespodziankę a zarazem przyjemność wybierając imię dla swojej niuni
dziękuję

przepraszam, że się tutaj udzielam, ale jestem mamą lipcową :tak: i jeszcze zanim zaszłam w ciążę chciałam nazwać moją potencjalną córeczkę Matylda, a to m.in. dlatego, że model mojej sukni ślubnej też nosił tę nazwę ;-)i tak mi się spodobało. Nie rozumiem jednak dlaczego ludzie wydziwiają nad tym imieniem, a zwłaszcza panowie no i oczywiście wszystkie ciotki klotki - jakby znali co najmniej dziesiątki Matyld i wszystkie były z jakiegoś koszmaru:szok:
Teraz moja malutka córeczka coraz częściej puka w brzuszek i szykuje się na świat a ja nadal nie mogę przekonać mojego ślubnego i znacznej części jego rodziny do tego imienia - POMOCY MATYLDO. Pozachwalaj troszkę swoje imię - reklama dźwigną handlu ;-). Pozdrawiam serdecznie.
 
Matylda, cala przyjmenosc po mojej stronie. zanim powiedziałam rodzinie ze to Matyld abedzie, powiedzialam 0 komentarzy. To moje i mojego partnera dziecko i ewentualnie tylko jej starsza siostra ma prawo glosu.:angry:
 
Widzę dziewczyny, ze już większość z Was zdecydowała sie na imię dla swojej pociechy. My jeszcze się wahamy. Będzie albo Michał albo Karol. No chyba, że w miedzyczasie spodoba nam się jakieś inne imie.

Zawsze mi się podobało imię Karol :tak::tak::tak:

Matylda-a u Ciebie nastąpiła zmiana na Małgosię? Czy ja coś pokręciłam?

Ida- święte słowa..:tak: jakbym chciała słuchać innych to do tej pory nie wybrałabym imienia bo każdy miał coś (głównie niemiłego) do powiedzenia na temat każdego imienia jakie wybierałam :no:
Imię Matylda jest śliczne, podobnie Manuela, a pewnie wielu osobom się "kojarzy", szkoda że inni nie są tak chętni "pomagać" kiedy istnieje poważniejszy problem albo robią to niepytani :-D:tak:


A dzięki za pozytywne opinie na temat Mii:tak: nawet nie sprawdzałam wcześniej znaczenia tego imienia,dopiero Kkasiulka mnie olśniła pytaniem co oznacza:-);-) chciałam,żeby było krótkie i pasowało do nazwiska.
A tu masz wszystko się zgadza, nawet z tym morzem... w końcu Tata służył w marynarce :-)
 
tak sanya masz rację to już ostatnia i ostateczna zmiana
wszyscy są za i ja tez już się przyzwyczaiłam więcej zmian nie będzie

ach te moje chłopaki, ale jak ich nie kochać:tak:;-)
 
no waśnie, nie ma co słuchać innych... zawsze znajdzie się ktoś, komu wybrane imię kojarzy sie z osobą i nie zawsze kojarzy się dobrze...
 
aaaaaaaaa u nas nadal nic...............z Tymonkiem było błyskawicznie.....szkoda....ale moze drugie sie uda zrobic synka to wtedy bedzie Tymek..........
moj maz ma nagle wiele pomyslow.....i mnie wkurza....bo jak mial byc chlopiec to twierdzil, ze dla chlopca wybiera ON, a ja moge pozniej dla ewentualnej corci.........no to teraz jak sie okazalo, ze jednak bedzie dziewuszka......to oczywiscie chlopina ma milion pomyslow, a co najlepsze............kazde, ktore wymysli jakos bardzo mu sie podoba.............:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
nie wiem czy to facet za punkt honoru przyjmuje, zeby jego SYN mial meskie imie i to jest wazne, a cora to juz jaka by nie byla.......:wściekła/y::no:

Emilia- bardzo jemu odpowiada...........a mi tak srednio.......bo co komus mowie, ze moze Emilka to wszyscy mowia, ze wszystkie Emilie jakie znaja jakie powalone sa..................sorry, jesli kogos urazilam...........no i juz mi sie tez odwidzilo.......:wściekła/y::wściekła/y:oooo obrzydzilo..........to chyba dobre slowo............ludzie to potrafia wplynac na psyche czlowiekowi co???

miala byc Milena (od poczatku byl taki pomysl gdyby sie okazalo potrzebne babskie imie)...........ale cos mi dlugo brzmi z nazwiskiem..........no i nie chcialabym raczej, zeby mowili do niej Milka (jak ta krowa milka z tej czekolady brrrr), a mojemu mezowi juz sie wymsknelo do kolegi..........no wiesz moze bedzie Milka brrrrrrrr:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

podoba mi sie Lena, ale to ostatnio taaaaaaaaaaaaaakie na topie, ze az strach, wiec wymyslilam sobie Julie, bo mam nadzieje, ze juz moda troche na Julcie minela, bo ludzie teraz oryginalnie staraja sie wymyslac, wiec moze...............

a i Julia pasowalo by nam do nazwiska na J no i do drugiego imienia po mamusi Julia Joanna J.

no i czytam tu, ze wszystkie Julcie to ładne, fajne dziewczyny (jak Jula od naszej Ewy)..........to mnie przekonuje, ale.......czy zawsze musi byc jakies ALE????????

wyczytalam, ze dla dziewczynki urodzonej pod znakiem panny nie bardzo sie nadaje...............kurde............ale mam metlik w glowie............pomozcie, co????


jej, ale sie rozpisalam..............upsss......
a jeszcze tylko chcialam dodac, ze Liwia tez mi sie podoba bardzo........piekne nie???

sama nie wiem....moze poczekam, az sie dzieciatko urodzi i wtedy zdecyduje jak juz ja bede widziala......
a moj maz mowi....nie mow do brzucha ONA.....moze jednak bedzie niespodzianka i wyskoczy Tymek........czujecie???z tymi chlopami trzy swiaty normalnie.....
 
Ostatnia edycja:
widze, ze nikogo teraz nie ma.....to jeszcze tylko napisze sama do siebie......

najlepiej to bym dala corci na imie Zosia, ale moja mama ma tak na imie, wiec odpada....ale super bardzo mi sie podoba mala Zofija......

a i jeszcze Hania, ale ostatnio kojarzy mi sie tylko z Hanna Lis.;-);-)...a to tez nie za dobrze hehehe:-D:-D
dobra spadam, bo glupio tak pisac samej do siebie...ide cos zjesc...
 
.Hej.

.ładne wybieracie te imionka:tak: .

.ajako u mnie w Katowicach to mało jest Lenek ale za to zatrzęsienie Julek:-D ,w każdej piaskownicy co najmniej jedna;-) . Liwia bardzo ładnie.

.My się zdecydowaliśmy na imię Daria i obojgu nam z mężem bardzo to imię przypasowało:tak: Lenka też już wie ze mam w brzuszku małą Darię jej też to imię się podoba:tak:.
 
reklama
Ajako - Zosia i Hania to też moje typy na dziewczynkę :-)moje ulubione imiona... tylko że synek wyszedł ;-)
Karolinna - Daria bardzo ładnie i oryginalnie, podoba mi się! :-)

U nas chyba będzie Maciek... mój brat się tak co prawda nazywa, ale generalnie się tym nie przejmuję. Jedyne imię, do którego oboje nie mamy wielkich ALE, wybrane metodą z wykluczenia innych. ;-):-D:-)
 
Do góry