reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie imie dla naszej pociechy ???

reklama
Yasmina - bomba...
No właśnie z tymi imionami to już tak jest. Moja mama - jak słusznie przwidywałam, załamana... Nikomu w rodzinie nie powiedziała jaki mamy typ, bo jest pewna, że nam się "odwidzi". A ja już nie chcę innego, nie będę wymyślała... W moim brzuszku siedzi Mercedes, nie mieszkam w Polsce, tutaj to żadna sensacja...
Hehehe...Łatwiej mi:)

Co do Jagódki - bardzo chciałam mieć Jagódkę, tylko właśnie Isunia - Dżagoda... Mam już Kadżetana:( Wierzcie mi, trzeba było do szkoły KAI napisać, żeby panie przestały Kadż wołać.......... No, ale kto wiedział, że skończymy na obczyźnie?
 
a mi wpadlo nastepne imie roxanna ale mojemu mezulkowi sie zle kojarzy ... i tym sposobem wciaz jedyne imie ktr obojgu nam odpowiada to nicola ... nawet juz tak do brzucha wolamy ;-)wiec pewno zostanie ... no chyba ze nagle olsnienie przyjdzie ...

anaklim jak napisalas tu to zadna sensacja ... a w polsce przywykna ;-)zreszta jakie maja inne wyjscie ... przeciez nie zaczna marysia do malej wolac :-D:-D ...
ja juz tez pare komentarzy uslyszalam ... o dziwo moim rodzica sie podoba (przywykli do moich zyciowych pomyslow:tak:), tescie hmm nie wiem ale "martyna" im sie nie podobala raz ze nie swiete imie:szok: a dwa ze tylko jedno - pogwalcowna tradycja rodzinna ... cala ciaze slyszalam "podpowiedzi"... juz widze te kartki urodzinowe "dla nikoli od dziadkow" wrrrrrrrrrr ... jedna znajoma wyszukuje nam "polsko" brzmiace imione, a druga stwierdzila ze do naszego nazwiska nicola nie pasuje ... mam to juz w d... za przeproszeniem ;-)
hmm mysle ze czasem nie warto mowic swoich typow i tyle ... jest dziecko jest imie i koniec reszta swiata musi sie pogodzic z decyzja rodzicow i w sumie rowniez dziecka bo ja tam wierze ze malenstwa podpowiadaja nam jak chca miec na imie ...
 
z tymi imionami to straszny dylemat na poczatku moj R. uparl sie ze mala bedzie Zuzanna do mnie nie przemawia to za bardzo ale on sie uparl i o niczym innym nie chce slyszec..a mi sie podoba Alicja, Aurelia, Rozalia...ostatnio sie troche usmialam jak uslyszalam propozycje wujka z Londynu. Diana, Sonia - mialam psy na ktore tak wolalismy :laugh2:Roksana, Nicola - ja chce polskie imie!! i najfajniejsze.. Florence... Florencja..tak nazwal swoja corke kolega wujka ktory jest zakochany w tym miescie...
 
Isunia - widzę że mamy ten sam typ ja też stawiam na Nicole, o ile będzie dziewczynka. I powiem że nawet się ucieszyłam bo moja mama która raczej należy do tradycjonalistek powiedziała że jej się podoba. A co do opinii innych niech sobie każdy nazywa swoje dziecko jak chce. Moim zdaniem to jest jak z urodą nie jest piękne to co jest piękne tylko to co się komu podoba :-)
 
Abigaill,isunia-i tu muszę się z wami zgodzić;-)
NIe ma to jak życzliwe rady krewnych i znajomych...tylko zamęt w głowie..będą mieli swoje-będą sobie nazywać polsko brzmiąco,niepolsko brzmiąco,pasująco lub nie do nazwiska itd itp;-)

tampeza,anaklim-a propos Yasmin jest też wersja Tasmin;-)

Ja bardzo lubię imiona pochodzące od kwiatów.W kraju mojego Y. są uważane za najlepsze dla kobiet i teściu ciągle mi jakieś podrzuca;-)
 
Ostatnia edycja:
isiunia - to chyba masz niezle koscielnych tesciów skoro im imie nie pasuje , bo nie jest święte .. chyba troszkę przesadzają ..

aniach - Dominika rewelacja jak dla mnie , tak ma na imie moja kuzynka .. i mojej przyjaciółki młodsza córeczka .. a swoją drogą ma tak na imie dzieki mojej osobie , bo miała byc Wiktoria a jak od poczatku jej wbijałam do głowy dOMINIKE.. no i mała sie urodziła i wygladała na Dominike a nie na Wiktorie

A u mnie bez zmian , nadal jest Szymek !! i wszystkim jakoś się podoba , a jak się nie podoba to niech spadają ..
 
Ja i mój przyszły mąż już na początku ciąży wybraliśmy imiona dla dziewczynki Martynka, a dla chłopca Szymon:-) Liczyliśmy na córeczke, ale jak to bywa w życiu wyszło inaczej i będziemy mieć synka:-D:-D Postanowiłam, że drugie imie będzie mieć po tatusiu czyli Łukasz:-D
 
aniam141-dzięki za podpowiedz i faktycznie będzieDominika albo Julia, a Szymonek ładne imię mój chrześniak ma tak na imię i jest bardzo rozsądnym chłopcem!:-)
 
reklama
aniach - to żadna podpowiedz poprostu bardzo mi sie to imie podoba , a co do Juli tez slicznie , tylko Julek sporo teraz jest . Dominika chyba takie dość mało popularne ale może to i lepiej .

A ta z prawej to jest właśnie Dominika ..
 

Załączniki

  • DSC_0362.JPG
    DSC_0362.JPG
    53,6 KB · Wyświetleń: 34
Do góry