reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka chusta na początek?

Okazało się, że kolega z pracy męża ma chustę, z której korzystała jego córeczka. Co prawda jest elastyczna a nie tkana ale na początek wystarczy. Zobaczymy czy nam to będzie odpowiadać i ewentualnie po kilku miesiącach zaopatrzymy się w tkaną.
 
reklama
Witam dostalam chuste Moby Wrap,wlasnie do mnie "idzie" moja coreczka ma w 2 miesiace i wazy kolo 5200, z tego co zdazylam sie zorientowac podczytujac ten watek chusta jest w porzadku, chcialabym sie dowiedziec jak dlugo(waga) moze nam ona sluzyc i czy w razie czego zbyt dlugie(za ciezka) noszenie mogloby wplynac na zdrowie Arlenki. Jak dlugo w ciagu dnia moge nosic takiego 2 miesiecznego maluszka, i jakie rodzaje wiazan bylyby dla niej najodpowiedniejsze.. niestety jest dosyc wymagajacym dzieckiem, potrzebuje uwagi non stop :/ i nie mam czasu przejrzec calego watku wiec jesli powtarzam sie z pytaniem z gory przepraszam :O:O czekam na te chuste jak na zbawienie mam nadzieje ze ja polubi :/
 
Witam
jestem mamą miesięcznej Viktorii i chcę jakąś chuste do noszenia bardziej po domu - czy dla miesięcznego dziecka dobry jest pouch? i jakiej firmy kupic żeby sie nie rozczarować jakością? jest na allegro uzytkownik pentelka- słyszałam o niej dobre opinie - czy jej pouche sie nadają czy też lepiej dołożyc i zainwestować w inna firmę ,a jesli tak - to jakie są różnice?
Dzięki z góry za odpowiedź - pozdrawiam:-)
 
vikiigus odpowiem tutaj bo na bydgoszczy bys pewnie przeoczyła:) ja kupowałam chustę u tej pani RehaBABY - Aktualności ona jest z B-szczy i ma sklep z rzeczami rchabilitacyjnymi itp i właśnie chusty też ma. fajnie tłumaczy co i jak, pokazuje na żywym modelu. My mieliśmy Hoppediza. Jest droga ale fantastyczna. Wybraliśmy taką abym ja i mąż mogliśmy nosić, więc model i długość ma znaczenie (zwłaszcza u nas jak mamy ponad 30 cm różnicy wzrostu o obwodach nie wspominając). Nosiłam w chuście bardzo długo Młodszego i to było fantastyczne i cudowne. Teraz chusta poszła do przyjaciół i oni noszą swojego bąka.
 
Hej mamuśki!
Ja niedawno kupiłam chustę i chyba trochę tego nie przemyślałam, bo jak czytam co piszecie jaką kupić to zła jestem sama na siebie. Kupiłam na allegro nierenomowanej firmy i z tego co czytam to lepiej wydać więcej i mieć lepszą. No nic. Głupota nie ma granic. Zobaczymy jak mój mały będzie w tej chuście się czuł. Jak dobrze to postawie na jakość i kupie tym razem jakąś porządną.
Mam trochę problem z wiązaniami ale wychodzi coraz lepiej. Jedyny splot jaki mi się od razu udał to 2X. Jest wygodny i szybko mi się go wiąże. Dziś ćwiczyłam plecaczek i coraz lepiej nam wychodzi a małemu lepiej z tyłu ogląda się świat.
 
Nie koniecznie stawiałabym na to, że im droższa ty lepsza. przede wszystkim patrzyłabym na materiał, czy z naturalnych włokien, oddychająca itp. Sama wypróbowałam chustę polskiej firmy(uważam, że sa konkurencyjne pod wzgledem jakości-nie działają na ilośc tylko na jakość!)Womar Chusta do noszenia dzieci
wykorzystana w 100% od narodzin, do osiagniecia 13 kg. Nie mam jej nic zupełnie do zarzucenia. Polecam
 
Witam:)

Ja również niedawno kupiłam chustę polskiej firmy ale warto było - bawełniana bez sztucznych włokien.
Stwierdziłam, iż moje maleństwo może nie polubić chustowania, więc po co przepłacać.
Narazie nosimy ją w chuście okazjonalnie żeby się do niej przekonała, z każdym kolejnym noszeniem jest coraz to lepiej.
W sumie miała 4 miesiące jak ją po raz pierwszy włożyliśmy do chusty. Średnio się jej podobało ale nie ma co się zrażać i podejmujemy kolejne próby:)
 
Moim zdaniem tkana. Sama zakupiłam najpierw elastyczną, zgodnie z opiniami że na pierwsze miesiące taka jest lepsza, jednak po otrzymaniu i próbnym zawiązaniu stwierdziłam że jest za bardzo elastyczna, mimo dobrej firmy, i miałabym obawy, że dziecko będzie w niej balansować. udało mi się wymienić na tkaną i od razu lepiej, wiązanie tak samo proste/trudne, zależy jak dla kogo, jak przy elastycznej, jednak bardziej stabilne.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Pilnie!! W Łodzi prezes-nieboszczyk powstał z martwych!!! Śmierć kliniczna.

śmierć kliniczna
 
Rzeczywiście tkana jest dużo lepsza.
Ja nie chciałam elastycznej z tego względu, że pod ciężarem dziecka będzie się bardziej naciągać.
Tkaną po zawiązaniu i włożeniu trzeba porządnie podociągać i super się nosi.
Tym bardziej, że dziecko się w niej nie poci bo tkanina sama oddycha a elastyczne przepuszczają mniej powietrza.
 
reklama
Do góry