reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka chusta na początek?

Tak się owszem wiąże chustę elastyczną ale ja bąbla wkładam inaczej- w pozycji fasolki.
zakładam chustę tak jak w opisach tylko dziecko układam tak aby przylegało brzuchem do mnie a główkę kładę na swojej piersi- tak jak do karmienia. Można zrobić też taką kieszonkę jak pokazują na filmie. Ja wiąże chustę w zależności od pogody jak jest chłodno to wiąże tak jakby chustę złożyć wzdłuż na pół jest w tedy nam cieplej a jak jest ciepło to pojedyncze warstwy i nie naciągam tej dolnej.

Poczytałam sobie i dziewczyny piszą że niby w elastycznej trzeba zawijać koniecznie w 3 warstwy bo nie trzyma dobrze kręgosłupa. Z tego co ja na swoich dzieciach zaobserwowałam to przynajmniej w tym okresie bardzo wczesnym dobrze trzyma kręgosłup tylko w 2 warstwach. Zawsze dokładnie sprawdzam czy wszystko jest dobrze ułożone i napięte a maluch mi się nie przemieszcza ani nie przekręca.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Co do wiązania kieszonki - nóżki mogą byc na zewnątrz albo w środku - zależy od preferencji dziecka - musza byc jednak na zabke a piłka niżej niż kolanka

Co do hoppediz light - ta nowość od dwóch lat na rynku jest - bardzo dobry wybór na lato :)

CO do pozycji - pozycja Fasolki jest bardzo dobra, jednak będę sie upierac co do trzech warstw chusty elastycznej inaczej chusta nie bedZie "druga skóra" a tak powinna działać


Najlepiej jak wkleicie Zdjecia swoich wiazan - wtedy łatwiej mi bedZie ocenić
 
Oto mój 1szy raz w kieszonce z elastycznej :-)

prosze poprawcie mnie!!! :-D (nie patrzcie na twarz, niewymalowana, niewyspana ;-) )



powiem wam jakie ja mialam problemy.

1) mialam wrazenie ze chyba go mialam za wysoko bo ciezko mi sie jego nozki chowalo w 2 warstwe. A moze poprostu luzniej powinnam ja zwiazac na poczatku?:confused:
2) konce chusty jakies takie luze byly i nie wiedzialam co mam z nimi poczac. Np mozecie zobaczyc na fociach ze koniec przy jego glowce wywinelam bo cala twarz mu zakrywal, ale to przy chodzeniu mi sie zsuwalo znowu mu na twarz:confused:
3) nozki mial bardzo scisniete, tzn tak skulone. To tak ma byc?
4) jak patrzylam na niego z gory to glowke mial do mnie mocno przytulona tk wygieta w bok troche, moze totak powinno byc czy powina byc rowno z kregoslupem?
 
Asiunia - całkiem nieźle!! naprawdę - zadaj sobie pytanie - czy jest ci wygodnie, czy przyjmujesz naturalną pozycję podczas stania i chodzenia :)
co do dziecięcia - spróbuj ułożyć Madusia ciut bardziej na boku - brzuszkiem do siebie - nie powinien leżeć na plecach a na boczku - wtedy główkę delikatnie odkręć na bok. Ale samo wiązanie super!
nóżki mogą tak być - jeżeli są za bardzo skulone, mozesz je delikatnie wyjąc poza chustę :) Z końcami chusty dobrze sobie poradziłas - najlepiej zawiązać wokół siebie jeszcze raz ;)
sprobuj zawiązać kieszonkę z dziecięciem w pionie i zobacz jak Wam wygodniej :)
 
Ostatnia edycja:
czyli on powinien byc bardziej ulozony jak do karmienia piersia tak? I wtedy glowka w bok, tak? dobrze rozumiem?

wczoraj usadzilam go w pionie i spal jak zabity :-D z nozkami na zewnatrz, wiec chyba mu sie bardziej w pionie podoba :-D ale to jeszcze zobaczymy z czasem, jak zaczne go czesciej nosic :-D
 
asiunia dzieciom chyba najwygodniej pionowo...ale ja sie obawialam czy nie za mali są. ale skoro mu sie podobalo, to ja moją dzisiaj tez tak zamotam:-D haha
cos czuje ze nie bedzie tak latwo z tym motaniem. kupilam nowa chuste, a podobno tkane lepsze uzywane bo juz zlamane są (cokolwiek to oznacza). Ty masz uzywana czy nowa?
boje sie tego motania....klub kangura za tydizeń:-D musze wytrzymac:-D
 
witam :-)
tez przymierzam sie do zakupu chusty i mam pytanko...nastawiam sie raczej na uzywanie jej jak jest goraco wiec jaka mam kupic?
jak narazie wiem ze prawdopodobnie Hoppediz tkana 4.6m...tylko ze w zadnym ze sklepow internetowych nie jest przy nich napisane jak grube sa...
gdzies chyba czytalam ze rozne wzory kolory tych chust moga sie roznic gruboscia..to prawda?
wiec jak kupie np taka
Maverick Baby — Hoppediz Woven Wrap Oslo 4.6m
to bedzie na lato ok? czy szukac tych light
dodatkowe utrudnienie: mieszkam w UK i np jest prawie niemozliwoscia kupic tkana uzywana ;-) o warsztatach chustowych juz nie wspomne :-D
 
Morgaine ja mam nowa elastyczna :-)

dzis zrobilam sobie debiut i wybralam sie na zakupy z chusta :-D jestem mega zadowolona. Zamotalam sie w domu, i tylko wyciagalam mlodego z fotelika w chuste i ruszamy :-D potem wyciagalam mlodego znow chop do fotelika i jechalismy dalej. Za to kocham ta elastyczna ze nie musialam sie motać za kazdym razem po wyjsciu z auta bo z tkanymi wiazesz sie z dzieckiem tak?
Aaa i zamotalam go w pionie :-D mlody to uwielbia, przespal wszystko, a niewygodnie mu bylo tylko na czas jak mial jechac w foteliku w aucie ;-)
 
hej dziewczeta, co do zakupu chust zdecydowanie polecam uzywane sa dobrze zlamane i lepiej sie w nie mota, (złamana oznacza zmięklczona) jesli macie nowe chusty to spijcie na nich, pierzcie i prasujcie z para po kilku-kilkunastu takich zabiegach chusta bedzie idealna.

jesli chodzi o lato to nie ma wieklszego znaczenia grubosc chusty tylko sposob motania. w kieszonce moze byc zacieplo ale za to koala jesty idealna na lato !!

ja mam na sprzedaz zielona nati grecje z wełną.

moje osobiste spostrzezenie to im grubsza tym lepsza dla wiekszych dzieci, latwiej sie je wiaze i waga dziecka nie jest tak bardzo odczuwalna !!

co do elastycznych chust - sa idealne dla dzieci tak do 6kg
 
reklama
witam :-)

dodatkowe utrudnienie: mieszkam w UK i np jest prawie niemozliwoscia kupic tkana uzywana ;-) o warsztatach chustowych juz nie wspomne :-D

dodam, że możesz poszukać chusty używanej przez TBW (thebabywearer.com) Natural Mamas (forum UK) albo przez chusty.info - tam często się sprzedaje używane chusty także za granicę ;)

Warsztaty i biblioteki chustowe też znajdziesz - poszukaj na Natural mamas :)
 
Do góry