reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Moja opinia o Maxi Cosi Mobi:
Kilka dni temu zamontowałam ten fotelik, więc podzielę się wrażeniami.
Kupiłam go dla 9kg dziecka (10m-cy) i to, co mnie zdziwiło, to to, że od razu musiałam przewinąć pasy wyżej, mimo, że dziecko do kolosów nie należy ( 73cm). Obawiam się, że ten przedział 9-25 jest mocno naciągany.
Zamontowałam na tylnim środkowym siedzeniu Citroena C-crossera, bo mam jeszcze 2 starszych, bezfotelikowych dzieci i w innym układzie byłoby im niewygodnie. O wyborze Mobi zadecydowała też koniecznośc wożenia 3 dzieci. Na szczęście fotelik wpasował się idealnie, mimo, że na rozpisce dołączonej do fotelika środkowe siedzenie nie zostało podane jako nadające się. Świetnie się zmieścił między przednimi oparciami, które dodatkowo go trzymają i, co dziwne, można przesuwać fotel kierowcy, czy pasażera nie wpływając na układ fotelika. Jestem z tego bardzo zadowolona, bo troche się martwiłam, jak to w praktyce będzie. Mała siedzi wysoko i jest szczęsliwa, zwłaszcza, że w czasie jazdy widzi też swoich braci.
Jeśli chodzi o montaż, to nie jest wcale skomplikowany, dałam radę sama i fotelik ani nie drgnie, musiałam jednak nieco zmodyfikować mocowanie. Nie wiem po co firma daje dodatkowe długie pasy do mocowania dla tych, którzy nie mają specjalnych uchwytów w podłodze. Przecież można zrobić takie łaczenie, które sprawdzi się w każdym przypadku, dla mnie absurdalnie jest to pomyślane. Tym bardziej, że, jak sądze, znacznie więcej jest tych samochodów bez uchwytów i w większości samochodów musimy przyczepić pasy do prowadnic
 
reklama
cd o mc mobi
Osobiście zrezygnowałam z dodatkowych pasów, ale gdyby były o 10cm krótsze, to nie dałabym rady tego zrobić i przewalałyby mi się te dodatkowe, nie wiem po co tak strasznie długie, pasy po podłodze.
Mam jeszcze uwagę na temat tej nogi stabilizującej - jej długości nie można płynnie ustawiać i w moim samochodzie musiałam wsadzić pod tę nogę dodatkowy klin, żeby mi nie stukało w czasie jazdy i żeby noga nie mogła się cofnąć pod fotelik. Brakuje mi w tym modelu właśnie jakiejś blokady przed cofaniem nogi. Wystarczyłoby ją porządnie kopnąć i wraca pod fotelik.
Jeszcze jedno: zacina się ten zatrzask pasów - zwykle trzeba nacisnąć przycisk jeszcze raz, żeby zapiąć.
Mimo wszystko jestem zadowolona i nie żałuję wyboru, bo te mankamenty, które zauważyłam, są do pokonania, a dziecku jest wygodnie i współpasażerom też, no i tyłem jest znacznie bezpieczniej.
I ostatnia uwaga: producent powinien podawać ile miejsca zajmuje ten fotelik od brzegu kanapy w tył, bo to jest kluczowa odległość przy montażu, zwlaszcza w mniejszych samochodach.
 
witam serdecznie
mnie również dopadł dylemat związany z wyborem następnego fotelika dla mojego synka. obecnie używany MC Cabriofix jednak w kombinezonie zimowym juz się do niego nie zmieścimy :( rozważam wybór Romera King Plus, ale ostatni zaciekawiły mnie foteliki Britax Evolva Plus. Byłabym wdzięczna za Pana opinię na temat tych drugich, zależy mi żeby fotelik się odchylał do pozycji półleżącej a w Kingu właśnie takie odchylenie jak tam jest mi odpowiada. natomiast Britax kusi większym przedziałem wagowym jednak nie wiem jak z testami bo nigdzie się z nimi nie spotkałam?!
pozdrawiam serdecznie
 
witam!
Mam dylemat dotyczący fotelika, córcia rośnie i musimy na dniach zakupić fotelik 9-18. Byliśmy zdecydowani na maxi cosi Tobi, jednak okazało się, że pasy w naszym samochodzie nie są wystarczająco długie. Dysponujemy Fordem Focusem combi z 1999 roku i kwotą około 700 zł (+/-100zł), nie mamy Isofixu :( W modelu Tobi oprócz dobrych wynikow testow podobał mi sie wyprofilowany zaglowek i latwa regulacja jego wysokosci, "chowajace sie" szelki(wygoda!) oraz wskaznik ich dociagniecia, nie ukrywam, ze wyglad zewnetrzy tez miał znaczenie. Polecono nam maxi cosi priori xp, brakuje mi w nim wyżej wymienionych rzeczy, a najbardziej tego zagłówka. Czy ktoś posiada ten model i mógłby się o nim wypowiedzieć? Czy przez brak takiego zagłówka jak w tobi dziecku będzie niewygodnie podczas snu?
Czy eksperci mogliby daradzić nam czy to dobry wybór i/lub zasugerować inne modele, które będą kompatybilne z naszymi krótkimi pasami?
Proszę o pomoc :)
pozdrawiam, Ania
 
Dziękuje bardzo za odpowiedź. Postaram się poszukać tego Britaxa Max Way może się Pan orientuje czy w Krakowie gdzieś go mogę znaleźć? A jeśli chodzi o Juno fixa i Tobi to który wg pana jest bezpieczniejszy? A co Pan myśli o MC Rubi wiem, że nie przeszedł testów ale może ma Pan jakieś zdanie na jego temat. Może mógłby Pan polecić jeszcze coś innego, żebym miała w czym wybierać :-) Pozdrawiam


Pozwoliłam sobie zacytować bo chyba jakoś umknęło na forum

Mam jeszcze pytanko odnośnie fotela besafe izi combi x3 czy jest szansa że wejdzie do mojego auta ( Ford Mondeo 96 r)

edit dopisałam o besafe
 
Witam serdecznie,
proszę o radę, jak rozwiązać następujący dylemat.

Mam dwóch synów:
Pierwszy ma 3 lata i 5 miesięcy (ur. 07.2009) i waży 15 kg
Drugi ma 8 miesięcy (ur. 03.2012) i waży 9 kg

Obecnie Pierwszy korzysta z Chicco Key-1 Iso-Fix (9-18 kg), a drugi z fotelika przypinanego pasami 0-13 kg tyłem do kierunku jazdy, nie pamiętam producenta.

Zbliża się czas, w którym ten młodszy będzie musiał zmienić fotelik na większy.

Mój plan jest taki:
- wymianę fotelików przeprowadzamy za 3 miesiące, czyli starszy będzie miał 3 lata 8 miesięcy i pewnie 15,5 kg, a młody 11 miesięcy i pewnie około 10 kg)
- kupujemy nowy fotelik 15-36 kg (rozważam Peg Perego Viaggio 2-3 Surefix Black 15-36Kg)
- młodszego przesadzamy na dotychczasowy Chicco IsoFix Key 1

Moje pytania:
1. Czytałem, że foteliki z kategorii 15-36 kg są przeznaczone dla dzieci od 4 lat. Czy moje dziecko będzie za małe na taki fotelik? Wagowo się mieści. Pytam, bo dziecko jest niewysokie (10. centyl wzrostowo).
2. Czy mogę bezpiecznie "posadzić" młodszego w foteliku starszego? Fotelik był kupowany w 2010 i jest eksploatowany rzadko (mniej więcej raz w tygodniu). Czy te foteliki jakoś się "starzeją"? Wizualnie jest bez zarzutu.
3. Czy Peg Perego to będzie dobry wybór? A może dla niewysokiego chłopca lepszy byłby inny model?

Bardzo dziękuję i proszę o pomoc w tej "przesiadce" :)) Chciałbym to rozsądnie zaplanować.
 
To jeszcze moje w kolejce :)

Mamy aktualnie fotelik besafe izi comfort x3 isofix - ja jestem baaaardzo zadowolona, ALE .... no właśnie :)

Kupiliśmy drugie autko i potrzebujemy 2 sztuki :(
Więc musielibyśmy sprzedać tamten aby kupić 2 sztuki w tej cenie sprzedaży :)

Więc proszę o opinię jakie wybrać?

Jedno autko ma ISOfix to audi a6 combi

Natomiast drugie to moja malutka corsa niestety nie posiadająca isofixu :(

Generalnie mi nie przeszkadza to ,że mamy jeden fotelik ponieważ wymieniamy się samochodami....,ale MÓJ niestety marudzi jak ma jechać moją ŻÓŁTĄ corsiczką :) hihi

Przy okazji wiek dziecka to 16 miesięcy waga 10 kg.... więc tamten fotelik jest z nami dopiero od sierpnia :) przejechał tylko jeden wyjazd nad morze i kilka razy po mieście :) Wiem ,że nie ten wątek, ale może ktoś by się skusił :)Więcej na PRIV

Proszę o pomoc w wyborze nowych fotelików ( już nie nalegam na jazdę tyłem do kierunku jazdy):)

Ela
 
Moja opinia o Maxi Cosi Mobi:
Kilka dni temu zamontowałam ten fotelik, więc podzielę się wrażeniami.
Kupiłam go dla 9kg dziecka (10m-cy) i to, co mnie zdziwiło, to to, że od razu musiałam przewinąć pasy wyżej, mimo, że dziecko do kolosów nie należy ( 73cm). Obawiam się, że ten przedział 9-25 jest mocno naciągany.
Zamontowałam na tylnim środkowym siedzeniu Citroena C-crossera, bo mam jeszcze 2 starszych, bezfotelikowych dzieci i w innym układzie byłoby im niewygodnie. O wyborze Mobi zadecydowała też koniecznośc wożenia 3 dzieci. Na szczęście fotelik wpasował się idealnie, mimo, że na rozpisce dołączonej do fotelika środkowe siedzenie nie zostało podane jako nadające się. Świetnie się zmieścił między przednimi oparciami, które dodatkowo go trzymają i, co dziwne, można przesuwać fotel kierowcy, czy pasażera nie wpływając na układ fotelika. Jestem z tego bardzo zadowolona, bo troche się martwiłam, jak to w praktyce będzie. Mała siedzi wysoko i jest szczęsliwa, zwłaszcza, że w czasie jazdy widzi też swoich braci.
Jeśli chodzi o montaż, to nie jest wcale skomplikowany, dałam radę sama i fotelik ani nie drgnie, musiałam jednak nieco zmodyfikować mocowanie. Nie wiem po co firma daje dodatkowe długie pasy do mocowania dla tych, którzy nie mają specjalnych uchwytów w podłodze. Przecież można zrobić takie łaczenie, które sprawdzi się w każdym przypadku, dla mnie absurdalnie jest to pomyślane. Tym bardziej, że, jak sądze, znacznie więcej jest tych samochodów bez uchwytów i w większości samochodów musimy przyczepić pasy do prowadnic

Też używamy mobiego i na początek napiszę- proszę nie sugerować się instrukcją w kwestii ustawienia wysokości pasów uprzęży. Została ona prawdopodobnie skopiowana od Priori- montowanego przodem do kierunku jazdy. W przypadku fotelików tyłem pasy barkowe powinny wychodzić z przelotek PONIŻEJ linii ramion dziecka!!! W Waszym przypadku najpewniej będzie to najniższe ustawienie.
Ciekawi mnie co Pani wymyśliła z tym kotwiczeniem pasów stabilizujących. Dodatkowe paski są długie, ale mają przeszycia co kilka cm po to, by móc z nich zrobić dopasowaną pętlę na przegubie fotela z przedniego rzędu. Pozostałą część zawsze można zwinąć i spiąć gumką tak by się nie pałętała, to samo z paskami wychodzącymi z fotela.
Zatrzaskiwanie klamry przy otwartym zamku też niestety nam sie zdarza.
Jeszcze jedna rzecz- czy przy środkowym siedzeniu w podłodze nie ma schowka? Może to było przyczyną wykluczenia tego miejsca z montażu i jeśli jest to faktycznie nie można tam instalować żadnego fotelika z nogą podpierającą.

Pozdrawiam i życzę przyjemnych i bezpiecznych podróży ;D
 
reklama
Witam,
chciałam zapytać o najlepszy fotelik samochodowy 9-18 kg w cenie do 900 zł. Auto męża ma isofix, ale moje niestety nie, więc dobrze by było, gdyby fotelik miał możliwość montowania na oba sposoby. Jest bardzo duży wybór dobrych fotelików i nie wiem, na który mam się zdecydować. Synek już niedługo wyrośnie z 0-13 kg. Oprócz bezpieczeństwa jest dla nas ważny komfort dziecka, dlatego szukam fotelika, który ma możliwość przechylenia do pozycji półleżącej (tu niestety moj faworyt cybex juno-fix wypada słabo) oraz takiego, żeby dało sie go w miarę łatwo montować przy codziennym użytkowaniu - kombinowanie z przekladaniem pasów bieganie wokół auta, żeby wsiąść z drugiej strony i zapiąć pas (i tutaj bardzo dobrze wypada roemer king plus, ale nie ma alternatywy dla montażu w systemie isofix). Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Do góry