reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

reklama
Kupiłam w końcu fotelik:-) U Pana na stronie e -foteliki kupiłam Romera Kidfix, kupiłam bez SICT bo byłoby ciasno z tylu ( mam toje dzieci, tylko starsze są już bez fotelików). Fotelik doszedł wczoraj, muszę dzisiaj go dobrze zamontować.

Dziękuję :tak: - koniecznie w tej kolejności:

- instrukcja od a do z ;-)
- poprawny montaż w aucie
- poprawne prowadzenie pasa biodrowego w prowadnicach (często rodzice tu popełniają błąd dając dolną cześć pasa prawidłowo pod podłokietnik, a górną zamiast też pod to zostawiają nad nim...)
- poprawna regulacja zagłówka i pasa barkowego w jednym - czyli ustawienie zagłówka taki sposób by pas barkowy przechodził centralnie przez środek barku (nie może spadać z ramienia, ani wchodzić na szyję).

Pozdrawiam
 
Dziękuję za szybką odpowiedź. To może zdecyduję się na ten model skoro Pan go poleca. Mam nadzieję, że będzie to dobry wybór:)
 
Witam - bardzo mi przykro, ale nie miałem styczności z CRV (307 "chyba" było ok czego proszę nie brać za pewnik) - niestety nie ma list kompatybilności do fotelików uniwersalnych bez isofix :-(

Jeżeli tak wygląda wnętrze:

to może być problem z kingiem z racji na długi taśmy zamków pasa - niestety tylko przymiarka rozwieje wątpliwość.

Bardzo dziekuję za odpowiedź.
To są dokładnie te kanapy. Będę musiała zatem zrobić sobie wyczieczę i przymierzyć Kinga:-). Jeżeli nie bedzie pasował to czytałam, że poleca pan Maxi Cosi Tobi, tak? Rozumiem, że z kidem nie ma już takich problemów z montarzem?

Pozdrawiam!
 
Bardzo dziekuję za odpowiedź.
To są dokładnie te kanapy. Będę musiała zatem zrobić sobie wyczieczę i przymierzyć Kinga:-). Jeżeli nie bedzie pasował to czytałam, że poleca pan Maxi Cosi Tobi, tak? Rozumiem, że z kidem nie ma już takich problemów z montarzem?

Pozdrawiam!

Tak - MC Tobi z reguły jest ratunkiem i z reguły pasuje tam gdzie King niekoniecznie... Kid teoretycznie powinien pasować bez stresu, ale tak naprawdę każdy fotelik najlepiej przymierzyć :tak:
 
Osobiście również wolę Kinga od Duo z racji na znacznie lepszy zagłówek w Kingu. Tak King poprawnie zamontowany będzie tak samo bezpieczny jak fotelik z isofix to jest pewne :tak:

- czy lepiej ? to zależy - jak jest budżet to czemu nie, safefixa montuje się bardzo szybko i łatwo.

King i safefix to to samo - duo plus moze byc delikatnie mniejszy ale trzeba by sprawdzic dokladne rozmiary bo nie kojarze wszystkiego z pamieci :-D

Jezeli King lub Safefix bedzie dobry to nie szukalbym niczego innego ;-) - czy bedzie pasowal? wiekszosc aut z grupy vw swietnie graja z romerem, ale potwierdzenie da Panu tylko przymiarka...



Dziękuje za odpowiedź, bardzo mi Pan pomógł. Jestem zdecydowana na Kinga czeka mnie tylko przymiarka do auta i mam nadzieję, że wszystko będzie pasować.

pozdrawiam :)
 
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa zaraz oszaleję - tyle się napisałem dla Pani i wyłączyli mi prąd pod koniec
shocked.gif

Witam:-) Tym bardziej jestem Panu wdzięczna za odpowiedż :-).



Oczywiście bardzo rozsądnie szuka Pani czegoś z uprzężą, ale na pocieszenie powiem, że ponad trzy latka na 15-36 to i tak całkiem nieźle.

Jeżeli by postawić pytanie co lepiej wybrać: na chwilę "teoretycznie lepszy 9-36" (chwilowo lepszy bo uprząż) 3 gwiazdkowy, czy lepiej docelowy 4 gwiazdkowy 15-36 który na bank lepiej się sprawdzi jako 15-36?

Ciężko odpowiedzieć
laugh.gif
- osobiście wolałbym w takiej sytuacji jednak dobry 4 gwiazdkowy 15-36.


A czy mógłby Pan polecić coś konkretnego , co Pan myśłi o recaro milano , tak mi jakoś , nie wiem tylko czy słusznie , przypadła ta firma do gustu;-)



Odnośnie BeSafe i jego pęknięcia to oczywiście może to być niebezpieczne - większość producentów prowadzi serwisy w Polsce. Jeżeli chodzi o BeSafe to proszę zgłosić się do firmy Marko Zabawki
yes2.gif
chyba marko-baby.

Dziękuję za namiary :-) wysłałam właśnie do nich zapytanie w tej kwestii mam nadzieję że odpiszą jak nie to będę dzwonić .


Jak powstaną kolejne pytania to proszę się nie krępować
biggrin.gif

Jak tylko pojawi się w mojej główce coś wątpliwego na wciąż nie rozwiązany problem zakupu nowego fotelika pozwolę sobie skorzystać z Pana uprzejmości :-).
Jeszcze raz dziekuję i pozdrawiam :-)
 
Dziękuje za odpowiedź, bardzo mi Pan pomógł. Jestem zdecydowana na Kinga czeka mnie tylko przymiarka do auta i mam nadzieję, że wszystko będzie pasować.

pozdrawiam :)

Łooo mammmaaa mia - tyle odpowiedzi pisałem pod rząd, że mi się osoby pomyliły ;) Panią za Pana przepraszam :-D Proszę zdać relacje po zakupie...
 
reklama
Witam.

Szukam dla synka fotelika w przedziale 15-36kg.Obecnie jezdzimy w MC Tobi syn w zimowej kurtce ledwo sie w nim miesci. Ktory z ponizszych modeli wypada najlepiej w testach?
-cybex solution
-romer kid sict
-maxi cosi rodi
(czym sie rozni rodi sps od ar itp)
-maxi cosi fero(czy cos Panu wiadomo na temat jakichs toksycznych substancji zawartych w tapicerce)


Prosze o podpowiedz:)
 
Do góry